Tüp bebekte Embriyo gelişimi durması

Merhaba arkadaşlar 4. Tüp bebek denemem de başarısız olacak gibi.. 5 gün önce opu oldum 29 yumurta toplandı 3.gün aradılar 17 tanesi gelişimine devam ediyor dediler. Bugün aradıklarında yani 5. Gün 1 tane embriyom kaldığını söylediler. Oda biraz geriden geliyormuş 6. Güne bakacaz dediler bi önce ki tedavim de de böyle oldu transfer olamadım başınıza böyle birşey geldi mi sorun neyden kaynaklıymış bilginiz var mı
Ben de Ankara bahçeci de bugün negatif aldım. De bana kolay hastasın dedi ve tedaviye başladık.
Ne kolay ama 7 yumurta toplandı ve 1. Güne 6 olgun ama 0 döllenme.. 1 tanesi 3. Güne gitti o da transfer edildi ve negatif. Niye olmadı diyorum bu aya özgü olabilir bir daha deneyelim diyor . Tam olarak neyi deneyecekler ki ? Yani madem denenecek bir yol vardı baştan neden sağlam iş yapılmadı… hep umut tacirliği; şansa tutanlar oluyor Allah onlara evlatlarını bağışlasın

Ben de Ankara bahcecide 1 kez tedavi gördüm 5 yumurtam dan 3 tanesi dollendi 1 tanesini 6.gune götürdüler o da olmadı...

Sonrasinda Ankara memorial e basladim.3 toplandi 2 tanesi 5.gune gitti kimyasal sonuclqndi..simdi havuz yo temi uyguluyor bana doktorum...laboratuvar gercekten cok cok onemli...
Merhaba.. sizde de bahçeci de embriyo döllenme sorunu yaşandı mı ?

Merhaba yazdığınız tedavi yöntemine çok hayran kaldım. Ben de bahçeci Ankara’da basit hasta görülüp negatif aldım. Buradan sonra Gürhan klinik seçeneklerim arasında. Devlet hastanesinde rapor ı nerede çıkarttınız acaba, çünkü ben hangi hastaneye gitsem bizde tedavi olmazsan rapor yok diyorlar da
Biz rapor üstüne yapmadık. Kriter uymuyordu. Gürgan klinik te diyorlar şartlarıniz uyuyor rapor üzerine yaptırın diye . Biz ödeme yaparken eşi postahane de çalışan bir kadın rapor üzerine 4000 liraya yaptırdı. Bizim 7500 verdiğimiz tedaviye

İlk tedavimde çok az doz ile 8 yumurta toplandi. 6 si döllendi bir tane 3. Güne zor kaldı. İkinco de doz biraz arttı farklı merkez bu arada. 16 yumurta toplandi 14 u döllendi 3. Güne yine zor bela orta seviye embriyolar kaldı. İkiside negatifti. İkiside klasik tüp bebek işlemi yapıldı. Üçüncü tedavimde mikroçip yöntemi ile sperm seçildi birde ilk meni örneği ile değilde bir saat sonra verdiği ikinci meni ile dölleme yapıldı. 31 yumurta toplandi 27 si işlem gördü. 10 embriyom beşinci güne kadar geldi. Rahim dinlendirme den sonra transfer yapıldı
. Donduruldu yani . Çok şükür ikisi şuan yanımda uyuyor 15 aylık oldular 🤲 son tedavimde farklılık olarak mikroçip ile seçim ikinci meni örneği ile döllenme buna ürologlari karar verdi. Bana bağışıklık baskıliyici serum yapıldı transfer sonrası bir kez sadece
Birde ilk ikisi tazeydi son tedavim dondurulmuş
Siz hangi merkezde yaptırmıştınız acaba son denemenizi?

Ben de HRS'de yaptırdım hiç memnun kalmadım. 2 denemeden ilki pozitif ikinci de transfer iptal oldu. Şimdi başka bir merkez arayışındayım. Listemde Anatolia, A Life ve Başkent var. Önerileriniz olursa çok memnun olurum. Memorial'da Aygül hoca çok yoğun olduğu için zor vakit ayırıyor diye duymuştum o yüzden onu hiç almadım listeye. Başkentte Hulusi Zeyneloğlu çok iyi diyorlar. Anatolia da çok sistemli ve disiplinli bir klinikmiş. İğne saatine varana kadar arayıp hatırlatıyorlarmış sıkı takip varmış

Ben de HRS'de yaptırdım hiç memnun kalmadım. 2 denemeden ilki pozitif ikinci de transfer iptal oldu. Şimdi başka bir merkez arayışındayım. Listemde Anatolia, A Life ve Başkent var. Önerileriniz olursa çok memnun olurum. Memorial'da Aygül hoca çok yoğun olduğu için zor vakit ayırıyor diye duymuştum o yüzden onu hiç almadım listeye. Başkentte Hulusi Zeyneloğlu çok iyi diyorlar. Anatolia da çok sistemli ve disiplinli bir klinikmiş. İğne saatine varana kadar arayıp hatırlatıyorlarmış sıkı takip varmış
İlk tedavim anatoli da oldu evet hakan hoca işi sıkı tutuyor. Herkes Kendi kafasına göre hareket asla edemezler. İnsan olarak saygı duyuyorum kendisine. Tedavim negatif oldu bence bizim problemimiz ciddiye alınmadığı için negatif oldu.

Ben Aygul hocaya cok cok öneririm ben ona gidiyorum canim...o kadar çok merkez gezdim ki...keske daha once gitseydim ona...

Ben Aygul hocaya cok cok öneririm ben ona gidiyorum canim...o kadar çok merkez gezdim ki...keske daha once gitseydim ona...
Peki Aygül hocanın yoğunluğu sizde sorun olmadı mı, yeterli zaman ayırabiliyor muydu size? Bir de iletişim yönünden nasıl kendisi? Ben 2 başarısız denememde iletişim önemini çok iyi anladım. Bazı doktorlar o kadar tahammülsüz bir tavır takınıyor ki bir soru sorsanız ikinciyi sormaya çekiniyorsunuz. Whatsaptan yazışabiliyor musunuz mesela doktorunuzla? Sorularınıza memnuniyetle cevap veriyor mu benim için en önemli kısım o

Peki Aygül hocanın yoğunluğu sizde sorun olmadı mı, yeterli zaman ayırabiliyor muydu size? Bir de iletişim yönünden nasıl kendisi? Ben 2 başarısız denememde iletişim önemini çok iyi anladım. Bazı doktorlar o kadar tahammülsüz bir tavır takınıyor ki bir soru sorsanız ikinciyi sormaya çekiniyorsunuz. Whatsaptan yazışabiliyor musunuz mesela doktorunuzla? Sorularınıza memnuniyetle cevap veriyor mu benim için en önemli kısım o
Aygul hocam orda.tek doktor o yüzden direk numarasını vermiyorlar ama tum hemşirelerin numarası var onemli birsey oldugunda çabuk ulaşılabiliyor dr a sorup dönüyorlar..
İletişimi cok guzel yavrum kuzum diye konuşur hep...bence en önemlisi labratuvar o da guzel👍

Aygul hocam orda.tek doktor o yüzden direk numarasını vermiyorlar ama tum hemşirelerin numarası var onemli birsey oldugunda çabuk ulaşılabiliyor dr a sorup dönüyorlar..
İletişimi cok guzel yavrum kuzum diye konuşur hep...bence en önemlisi labratuvar o da guzel👍
Ben de bugun Aygul hocaya gittim. Gercekten cok ilgilendi ve o kadar iyi acikladi ki yapacaklarini, ben direk teslim ettim kendimi. Baya bi takviye vitamin verdi onlari aldik. Size de vermis miydi? Siz hangi asamadasiniz?

Ben de bugun Aygul hocaya gittim. Gercekten cok ilgilendi ve o kadar iyi acikladi ki yapacaklarini, ben direk teslim ettim kendimi. Baya bi takviye vitamin verdi onlari aldik. Size de vermis miydi? Siz hangi asamadasiniz?
Belki de bugün karşılaştık.saat 11 de.opuya girdim ben 10dan 13 e kadar oradaydım...3 yumurtam toplandı haber bekleyeceğim...🙏

Memnun kalirsin demistim cok tatli bir doktor🥰🥰

Belki de bugün karşılaştık.saat 11 de.opuya girdim ben 10dan 13 e kadar oradaydım...3 yumurtam toplandı haber bekleyeceğim...🙏

Memnun kalirsin demistim cok tatli bir doktor🥰🥰
Yaaa hayirli ugurlu olsuun 🥰 Biz 2de geldik kil payi kacirmisiz ama bi gun denk gelip tanisiriz nasilsa :)

Yaaa hayirli ugurlu olsuun 🥰 Biz 2de geldik kil payi kacirmisiz ama bi gun denk gelip tanisiriz nasilsa :)
Aynen muayene etti mi seni kac folikul gordu..Ben artık bu yumoslardan haber bekleyeceğim insallah 3 u de bana kalir ya da 2 si🙏 15 tatilde transfer istiyorum ben xanim biraz kendimizi toparlayalım diye...bir de hic transfer havasında degilim🤭

X