Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110
Varsa ole bi durum doktruna soyle canm ilerlemeden onlem alinsin bebege zarari varms ole duydum bnm ilerlemis bide ins hemen kurtulurum

Cumaya 2 gün kaldı, bayram boyu dinlenirsem bayram dönüşü 10.haftaya girmiş olcam. Ozamana kadar belki azalır bulantılarım diye kendimi teselli ediyorum :) şu an işyerindeyim yemek saati millet haldır huldur yemek yiyor , ben başım masada yatıyom , yemek yemek nimetmiş dayan nehira 2 gün kaldı :)

10 haftada bi anda azaliyor bulantilar inss seninde oyle olur. Bana doktor cok bulanti olursa natur zencefilli seker yiyebilirsin demisti. Migrosta a101 de oluyor. Dene istersen rahatlatiyor bir kac saat

Kizlar siz bu surecte gunlul hareketlerinizde nasilsiniz?
Benim annem bende kalıyor ve hic bir sey yaptirmiyor. Bende boyle olunca her hareketimden korkar oldum.
Ogretmenim tatildeyim ise de gitmiyorum.
Evin icinde yatis ve hafif yuruyus modundayi.. kan tahlili disinda 15 gundur evden çıkmıyorum. Yanlis mi yapiyorum.

Varsa ole bi durum doktruna soyle canm ilerlemeden onlem alinsin bebege zarari varms ole duydum bnm ilerlemis bide ins hemen kurtulurum
Yarın kalp atışını duymaya gidecez zaten o zaman söylerim doktora benim evlendiğimden beri var maalesef zaten yarın isteyecek kan ve idrar testi kültürü filan inşallah canım kurtulursun hemencik sirkeli su iyi duymuştum hamileler de içiyor internette sabah gördüm bi bardağa 1 yemek kaşığı sirke koy iç o hemen alıyo

Bende senin gibiyim 12 Temmuzdan beri izin rapor diye gidiyorum beni kovacaklar sonunda

Ilac kullaniyorum insallah bunlar gecirir gecirmezse onuda denerim artk canim cok saol aynen bende de devamli oluyor enfeksiyon bebeklere zarari olmadan kurtulsam iyi olcak o korkutuyor iste 1 ay sonra kontrol ne guzel alismistim 2 hafta da bir gormeye gelir mi o gun bilmem insallah cok guzel gecer yarin ilk kalp atisini duymak cok duygusal ve kiymetli ben telefonuma kaydettm hatta her gittigimde kaydediyorum

Canım sana bir şey sorcam. Doktorun sana kalp atışının hızını söylüyor mu? Bana dün ilk defa söyledim daha doğrusu ben sordum 168 dedi 12 haftalığız normaldir dimi ya ? Ay tüp bebek olunca her şeyi takıyorum çok yoruldum vallahi

canim ilk kalp atisini dinlemeye gittigimizde soylemisti bir daha soylemedi zaten cok guzel atiyor kalpleri diyor her muanede ondan once ben bir suru soru sordugum icin o gelmiyor aklima cok iyi dedigi icin gelmiyor galiba canim takma kafana canim rayina birak kensini bosbosuna strese sokma artk etkileniyor bebekler

Haklısın canım ama bir türlü oh diyemiyorum nedense. Aslında doktorumda bana her şey yolunda diyor ama işte ne bilim zormuş hamilelik sonrası stresler :)

Haklısın canım ama bir türlü oh diyemiyorum nedense. Aslında doktorumda bana her şey yolunda diyor ama işte ne bilim zormuş hamilelik sonrası stresler :)
Ya elbette zor cunku hic bitmiyor kese yi gorduk kalp atisini duyduk 12 haftalik olduk 2 li tarama yaptrdk cinsiyet ogrendik 1 ay sonra kontrol ayrintili ultrasyon gunu ogrencez ee ne zaman hareket edicekler ne zamam hissedicez hep biseylerle ilerliyoruz ama herseyin tadina vararak :) ben tedaviye baslamadan önce cok stresli sinirli takintili bir insandim tedaviye basladgim gun bende ne stres ne takinti ne sinirlilik hic bisey kalmadi cok rahat gecirdim her donemi takmadim herseyi rayina biraktm simdide oyle ama inan kendime hala inanamiyorum

Doktorum gunluk yasama devam demisti bana ama ben de ilk haftalar dikkat ettim. Ev icerisinde yuruyus yapiyordum onun disinda hicbirsey yapmadim desem yeridir. Yeni yeni disari cikiyorum oda haftada 1 yada 2 kez 1 saat en fazla. Dusuk tehliken yoksa doktorun ne soylediyse onu yapmalisin. Ama bence bi 10 11 hafta oluncaya kadar dikkatli ol sonrasinda funluk 30 dk yuruyus yapabilirsin

Kuzum bende en rahat şu transferi olduktan sonra test sonucu bekliyoruz ya o süreci o kadar mutlu pozitif ve rahat geçirmiştim ki:) ama şimdi hayatımda hiç olmadığım kadar stresliyim.
Ama haklısın akışına bırakıcam inşallah her şey güzel olacak. Hem başka çare yok ki sürekli ultrasona giremem ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…