Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110

Nehira-27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2017
2.448
1.646
Zor bi süreci atlattık ve şükür sonucumuz hayırlı oldu kesemizi gördük kalp atışını duyduk mu ? artık bu süreçte neler yaşıyoruz nasıl başediyoruz , ne yiyoruz ne içiyoruz , paylaşma zamanı :) Allah hepimize sağlıklı hamilelikler yaşatsın sağlıklı doğum nasip etsin aminnnn

17 nisan -> AyAl80 ->>>>>>?deneme -> doğum? -> tek
14 mayıs -> blue-dreams -> 1.deneme -> 30 ocak -> tek

18 mayıs -> KOKUNNHUZURR ->1.deneme ->doğum? -> tek
6 haziran -> Avalon80 ->>>>>> 3.deneme -> 27 şubat -> tek
10 haziran -> @Umudum2626 -> 1.deneme -> 15 şubat -> ikiz
30 haziran -> @Muallimesevde34 -> 1.deneme -> doğum? -> tek
5 temmuz -> Nehira-27 ->>>>>> 1.deneme -> 31 mart -> tek
5 temmuz -> nesmertoglu -> 1.deneme -> 24 mart -> tek
6 temmuz -> becidina -> 1.deneme -> 25 mart -> ikiz
12 temmuz -> Serp208 ->>>>> 2.deneme -> 31 mart -> tek
19 temmuz -> Melindanaz -> ? deneme -> ?doğum -> ikiz
25 temmuz -> 9ay -> 3.deneme -> 12 nisan -> ?

.

Son düzenleme:
:)) suan zor biraz ama ilklerde pek zor olmadi igneler ilaclar vs kis oldugu icin zaman hemen gecmisti simdi doguma 10 gun kaldi :) Zamanin nasil gectigini anlamiyorsun derlerdi inanmazdim. Sormak istedikleriniz olurda buralardayim :)

Benim bu aralar en büyük sorunum hiçbişey yiyememek ne zaman hafifler ki bulantılar . Bi lokma yutmak işkence gibi

Iste benimde hic anlamadigim konulardan biri :) hic bulantim olmadi cok sukur . Insallah gecer bir iki.haftaya canim
Nasıl olmaz ya :) ben mafvoluyorum öğleye kadar iki büklüm öğleden sonra biraz toparlıyorum .bugün dr hap yazdı en azından dayanamadığımda içerim.
Çok şanslısın bulantısız geçmiş. Aklımda bi sürü soru var sorabilir miyim :)
Karnımın şişmesini kendim kaçıncı haftada farketmeye başlarım.
Dışardan kaçıncı haftada belli olur.
Hareketleri ne zaman hissedilir.
Bide bu süreçte önemli olan dönemler hangileri. Mesela 3. Ayda şunu yapmam lazım 5. Ayda şu gibi.

Reactions: Z P
Karnimin sismesi bende 27 den sonra biraz farkedildi canim. Hareketlerini 20.haftada hafif tekmelerle hissediyorsun . Bence oluruna birak hic takilma sunu yapmam lazim boyle yapmam lazim diye kendini sartlandirma canim sakin ol. Ne kadar kafan rahat olursa gunlerin okadar rahat gecer

Şunu yapmak lazım bunu yapmaktan kastım şuydu. Test olur aşı olur ne bileyim. O tarz şeyler. Dr zamanı geldiğinde zaten söyler ama fikir edinmek için sordum.

12 temmuz transfer tarihi tahmini Doğum tarihi 31 mart ikinci deneme tek bebiş
Hissettiklerim bugün halsizlik ve de canım bişey yemek istemiyor. Yemek bile hazırlasam üç dört kaşıktan sonra sanki tabak tabak yemiş gibi doymuş hissediyorum su içmekte bile zorlanıyorum sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğim için de su içmesem olmaz.. en ufak bi ters bişey de acaba bebeğime bişey oldu mu korkusu ayrıca kalp sesini duyabilecekmiyiz diye düşünceler içindeyim anlayacağın değişik durumlar içindeyim

Şunu yapmak lazım bunu yapmaktan kastım şuydu. Test olur aşı olur ne bileyim. O tarz şeyler. Dr zamanı geldiğinde zaten söyler ama fikir edinmek için sordum.
Anladim canim inanki bende pek hatirlamiyorum :))yani sanki uzerinden yillar gecmis

Yemek yapıp 3-4 kaşık yiyebiliyorsan iyi durumdasın canım :) ne mutfağa girebiliyom ne kolumu kaldırabiliyorum halsizlikten :) allahım inşallah güzel güzel geçiririz bu zamanı da ne çabuk geçti deriz :)

Doktor kendini yemek için Zorlama ilk üç aydan sonra beslenme önemli dedi ama eşimin halası ebe o da ilk üç ay önemli diyor zorlamadan yemeye çalışıyorum ama bazen biri yemek yerken bile tiksiniyorum
Perşemve günü kalp atışına gideceğiz inşallah

Yemek yapıp 3-4 kaşık yiyebiliyorsan iyi durumdasın canım :) ne mutfağa girebiliyom ne kolumu kaldırabiliyorum halsizlikten :) allahım inşallah güzel güzel geçiririz bu zamanı da ne çabuk geçti deriz :)
Düne kadar yapıyordum yemek ama bugün yattığım yerde kaldım lavabo dışında namaz dışında kalkmadım desem yalan olmaz çabuk çabuk geçsin güzel güZel geçsin inşallah
Sen duydun sanırım kalp atışını şimdiye benden bi hafta önce gidiyorsun

Merhaba, Bu konu çok iyi olmuş, uzun olursa kusura bakmayın canlar

6 Haziran 2018, 27 şubat tahmini doğum, 3. tüp deneme, çift kese sonra kesinleşen tek minnak :)

İsim sürekli değişti, mercimek, fasulye, incir, küçük insanım... Bu günlerde sıpa koydum ismini, çünkü çarşamba sabahı 4 ayak üzerinde zıplıyordu ultrasonda sıpa :)

Ben hayatım boyunca hep kalorilere dikkat ettim ve 55- kilo civarındaydım. 3 tüp bebek denemesi sonucu 60 ı gördüm. Hamileliğimde 3 ayda 5 kilo daha aldım. Yalnız göbeğim 5 aylık gibi olmasına rağmen kilo oranım 21 çıktı, DR çok iyi dedi şimdilik.

İnternetten hafta hafta ne yemem gerektiğini takip edip uymaya çalıştım.Midem neredeyse hiç bulanmadı, yemek konusunda sıkamadım kendimi. Fakat bundan sonra dikkat etmem lazım. Mide yanması oluyor tabi mecbur. Başlarda kabızlık çok zorladı artık düzene girdi çok şükür. Gaz problemi hala çok fena.

Çarşambaya kadar kanamam olmadı, çarşamba açık kahve lekelenmem oldu. Kötü bir sebebi yokmuş, malum genişleme ve büyümeler.

Bu süreçte ağrılar, batmalar, kramplar gittikçe azaldı ama maalesef hiç bitmedi. Bacak krampları ve bel sancısı ekleniyor yavaştan. Adet günlerinde hafif adet sancısı oluyor. Tüm kokuları alabilme, ciltte sivilcelenme ve her şeye ağlayabilme diğer yaşadıklarım. Ben erkenden pıt pıt kalp atışı gibi hareket hissedebiliyorum arada.

Tüm ilaçları hafta hafta bıraktım, bir tek progestan tableti fitil olarak 34. haftaya kadar önlem amaçlı devam ediyorum.
Haftaya salı ikili testimiz var. İnşallah bu adımı da sağlıkla atlatırız.

Ben de ilk başta susam diyordum şimdilerde pirinç :) biraz büyünce gene değişir ismi :) ben de hayatım boyunca hep 48-50 arasıydım heralde şu 10 günde 45 e düşmüşümdür . Yanma yok bende ama bulantı fena benim de birkaç gündür hafif kasık sancım oldu endişelendim , vücudumun kendi doğal döngüsüne göre yumurtalama zamanı yazık buna duygulanıp ağladım mesela kendi döngüsünü unutmuyor vücut . Ben de 12. Haftaya doğru ilaçları bırakacam yavaş yavaş inşallah o günlere bi gelsem ah . Benim ikili testim de 5 hafta sonra. İnşallah sağlıkla geçirecez bu güdönemleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…