Tüp bebek tedavisi olmalı mıyım?? Lütfen yardım edin

Merhaba kızlar ; histereskopi oldugunuz ay korundunuz mu ,yada ilişki yasak mı ? 6 hafta sonra fln transfer hazırlıgına başlancak.bu surecte enfeksıyonmu kaparız kı degerlendırsek? Histereskopi oldugumuz ay kaçıncı gun yumurtluyoruz acaba .duzen bozuluomukı

Malesef yumurtanın kaliteli olup olmadığı hormon ve muayene ile belli olmuyor benim de her şey normal ama olmadı tüp bebeğe başladık meğer yumurtaların kalitesizmiş bunu da malesef toplama işleminden sonra anlıyorlar sadece siz de daha fazla beklemeden imkânınız varsa tedavi yoluna gidin derim

Anladım canım olabilir tabi sebepsiz infertilite ben kabul edemiyorum mutlaka var bir sebebi bulunamıyor bilinemiyor şükür ki herşeyin çaresi var 🙏🏻

Bunları yazmış doktor

Eklentiler

• 641A0514-4EEA-4C65-9715-EDC38E89EDC1.jpeg
    641A0514-4EEA-4C65-9715-EDC38E89EDC1.jpeg
    100,4 KB · Görüntüleme: 38
Merhabalar dün doktora gittim. ve 1 buçuk sene önce çekilen hsg görüntülerine bakıp doktor sen de perde olabilir ultrasonla bakalım dedi ve ultrasonda da gördü hatta bana da gösterdi rahim 2 ye ayrılıyor göz şeklinde ve histeroskopi ile ameliyat edicez sonra da tüp bebek dedi. ama ben zaten ocak ayında histeroskopi yaptırdım polip temizlendi.
doktor hacettepe de profesör. histereskopiyi özel hastanede yapacak 3500 tl dedi. kafam karıştı iyice 4 senedir düzenli olarak doktora gidiyorum. nasıl olur da diğer doktor göremez. benzer durum yaşayanlar var mı? başka doktora da gitmeli miyim? Lütfen Yardım!!!

Merhabalar dün doktora gittim. ve 1 buçuk sene önce çekilen hsg görüntülerine bakıp doktor sen de perde olabilir ultrasonla bakalım dedi ve ultrasonda da gördü hatta bana da gösterdi rahim 2 ye ayrılıyor göz şeklinde ve histeroskopi ile ameliyat edicez sonra da tüp bebek dedi. ama ben zaten ocak ayında histeroskopi yaptırdım polip temizlendi.
doktor hacettepe de profesör. histereskopiyi özel hastanede yapacak 3500 tl dedi. kafam karıştı iyice 4 senedir düzenli olarak doktora gidiyorum. nasıl olur da diğer doktor göremez. benzer durum yaşayanlar var mı? başka doktora da gitmeli miyim? Lütfen Yardım!!!
Doktorunuz kim

Aynı durumu bende yaşadım. Yeni evlenmiştim çocuk istiyorduk 2 3 defa Baska başka doktorlara gittim. Hepsi birşeyin yok normal deyip beni eve gönderdiler. Sonra allah beni kendi doktorumla karşılaştırdı. Kadın bi bakışta anladı rahimnde perde var dedi. Ve histereskopi ile perdeyi aldı. Allaha şükür bi sıkıntım yok şimdi. Eşimin değeri düzelirse insallah allah bize de nasip eder bi bebek

Ben de aralıkta histereskopi olmustum ,sehırdısı zor oldugu için o doktorla devam edemedım tedavıye. Burda bi dr da sürece basladık.ilk deneme tutmadı .ikinciye baslamadan histereskopi yapalım dedi dr ;ilki perdeyı almıstı rahmım kalp seklındeymıs .bu dr ise oraya pek dokunmayıp yanlardan açmış ,rahmin biraz dardı dedi ,yani ben de 5 ayarayla histereskopi olmus oldum. Bızım operatıf tanı amacla baslayıp işlem gerekıosa operatıfe doncektı bastan ole konustuk ve dönmüş zaten . İlk histereskopi 3500 du ,bu 2100 tl .ilk dr proftu bu doc.

Aynı durumu bende yaşadım. Yeni evlenmiştim çocuk istiyorduk 2 3 defa Baska başka doktorlara gittim. Hepsi birşeyin yok normal deyip beni eve gönderdiler. Sonra allah beni kendi doktorumla karşılaştırdı. Kadın bi bakışta anladı rahimnde perde var dedi. Ve histereskopi ile perdeyi aldı. Allaha şükür bi sıkıntım yok şimdi. Eşimin değeri düzelirse insallah allah bize de nasip eder bi bebek
Salı günü için başka bir doktordan daha randevu aldım. Bakalım o da görünecek mi ya da başka bir şey mi diyecek. Peki perdeyi alınca normal yolla hamile kalinabiliyor mu merak ettim?

Ben de aralıkta histereskopi olmustum ,sehırdısı zor oldugu için o doktorla devam edemedım tedavıye. Burda bi dr da sürece basladık.ilk deneme tutmadı .ikinciye baslamadan histereskopi yapalım dedi dr ;ilki perdeyı almıstı rahmım kalp seklındeymıs .bu dr ise oraya pek dokunmayıp yanlardan açmış ,rahmin biraz dardı dedi ,yani ben de 5 ayarayla histereskopi olmus oldum. Bızım operatıf tanı amacla baslayıp işlem gerekıosa operatıfe doncektı bastan ole konustuk ve dönmüş zaten . İlk histereskopi 3500 du ,bu 2100 tl .ilk dr proftu bu doc.
Sanırım proflar bu fiyattan islem yapıyor. Ben anlamadım bunlar histeroskopi yaptıklarında niye hepsine bakmıyor müdahale etmiyor. Boşu boşuna narkoz alıp rahim hirpalaniyor. Inşallah işe yarar bu işlemden sonra hamilelik oluşur.

Merhaba arkadaşlar çok zor bir durumdayım sizin fikirlerinize çok ihtiyacım var, lütfen yorumlarınızı benden esirgemeyin. Ben 31 yaşındayım eşim 33. 2 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz. 4-5 farklı doktora gittik tüm testlerimiz yapıldı. Herşey yolunda görünüyor tüm doktorlar bunu teyit etti. 2 kere çatlatma iğnesi 2 kere de aşılama denedik. Sonuç alamadık. Ama ne zaman hangi doktora gitsem sonuçlara baktırsam çok umutlu konuşuyolar muayene oluyorum rahim kalınlığı çok iyi, yumurta çok kaliteli, sperm sayısı hızı vs sürekli iyi yorumlar alıyoruz çok umutlanıyoruz ama sonuç sıfır. İnanın her ay umutlanıp hüsrana uğramaktan yıldım artık. En son bir tüp bebek merkezi ile konuştum onlar da 1 aşılama daha önerdi ama benim hiç umudum yok. Sizce artık oyalanmayıp tüp bebeğe geçmeli miyim? Bir yandan bankada çalışıyorum çok yoğun bir tempoda. Tüp bebek tedavisi için işten ayrılmam gerekebilir, çalışırken izin almak çok zor oluyor bu da kafamı karıştırıyor. bir yanım diyor bir sorun yok elbet olacak kendiliğinden, zamanını bekliyor örnekleri var.. bir yanım diyor artık zaman kaybetme ne pahasına olursa olsun daha olasılıklı işlemlere geç.. inanın napacağımı bilmiyorum lütfen bana fikirlerinizle yardımcı olun. Allah bu süreçte hepimize bol sabır en çok da akıl sağlığı versin 🙏🏻
Amh değerinize bakıldı mı (anti müller hormonu) yumurta kapasiteniz ne kadar kalmış onu gördüğünüz bi test bende 4 yıldır sorunum yok diye gezerken buna bakılmadığı ortaya çıkmıştı da..

X