Tup bebek tedavisi icin dua

Kadınlar namaz kılamadıkları âdetli ve lohusa oldukları günlerde

1 Kur’ân-ı Kerim okuyabilirler mi?
2 Âyetü’l-kürsi ve İhlâs okuyabilirler mi?
3 Besmele, kelime-i tevhid, kelime-i şehadet, salavat-ı şerife, tesbih ve zikir çekebilirler mi?
4 Dini kitapları okuyabilirler mi?
5 Radyodan dinledikleri Kur’ân’ı içlerinden tekrarlayabilirler mi?
6 Arapça Besmele yazabilirler mi?”

Bu soruların tamamına toplu olarak şöyle cevap vermeye çalışalım:

Cünüp, âdetli veya lohusa olan kadın Kur’ân âyetlerinden hiç birini okuyamaz, caiz değildir
Bu hususta Resulullah (asm) şöyle buyururlar:

“Cünüp ve âdetli kadın Kur’ân’dan hiçbir şey okuyamaz”1

Yani sırf Kur’ân-ı Kerim okumak niyetiyle bir âyetten daha az bile okuyamaz Ancak dua, senâ, Allah’a sığınma, zikir veya bir işe başlangıcında yahut öğretmek maksadıyla Kur’ân’dan bazı âyetleri okumak caizdir
Hanbeli ve Hanefi mezhebine göre, Kur’ân-ı Kerimin kelimelerini heceleyerek, harf harf okumak caizdir Çünkü böyle bir okuyuş “kıraat”e girmemektedir Yine tilavet olmadan Mushafa bakmayı, sesini çıkarmadan içinden okumasını da caiz kabul etmişlerdir Çünkü bu durumda da kıraatten (okumaktan) söz edilmez5
Sağol canım benim

Kizlar merhabalar
Martta tup bebek tedavisine baslayacagim .. Allahin izni ile 500 kisiden 500 yasin bekliyorum. 100 tane dagittim destek olabilecek varsa konuya yorum yapabilir mi.Yusuf kizi cigdem olarak niyetlenebilirsiniz. Cok cok tesekkur ederim
cuma gün beni etiketleyip hatırlatırsanız okurum ama şimdi çok yoğun işlerim var unutabilirim

X