tüp bebek tedavim(HAMİLEYİM:))

bundan 10 gün öncesine kadar sanırdımki tüp bebeğe karar verenlerin büyük çoğunluğu bebek sahibi oluyor. ancak 10 gündür annemin rahatsızlığı sebebi ile ankarada bi hastanenin misafirhanesinde kalıyorduk ve oada her tür hasta kendine bir grup oluşturmuş dertleşiyolardı.
annemin rahatsızlığı farklı olmasına rağmen oda arkadaşım sayesinde bende bu 10 günlük süreçte onlarla birlikte oldum ve çok şeyler öğrendim... onların heyecanına sevincine, hüznüne ortak oldum. meğer ne çok aşaması varmış bu işin, yumurta toplama, çatlatma, transfer, daha hatırlayamadığım bir sürü aşamalar:)
dikkatimi çekense erkeklerin bayanlardan daha çok istekli olması idi, bir çok anne adayı bebek doğunca hayatında bir çok şeyin değişeceğinden, artık birbirlerine karşı eski özeni gösteremiyeceklerini düşünüyordu.
beni üzen olaysa 4. deneesi olan ve içlerinde en çok bebek isteyen oda arkadaşım kifayetin olumsuz haber alması idi. ancak onun yılmaya hiç niyeti yok, sonuna kadar devam diyor.
umarım herşey gönlünüze göre olur.

Tere Selam,
Bugun nasilsin, bulantin var mi? Ikizler seni bayagi yipratacak simdiden etkilerini hissediyorsundur. Mide bulantisi neredeyse iki kati olsa gerek, ama deger degil mi tum bunlara...
Insallah kalp atislarini da duyacak ve icin 2 kat daha rahatlayacak. Ben henuz bebek icin hazirlik yapmaya cesaret edemedim. Parisili asilama oncesi bebek odasinin rengine dahi karar vermis ama Allah korusun ilerde cikmasi muhtemel aksakliklardan korktugum icin henuz herhangi bir hazirlik yapmadim. bebek icin gecen sene yairdigimiz oda hala benim atolye gibi kullandigim hatta utu yaptigim oda olmaktan ileri gidemedi. Sanirim bir 4 ay daha bu sekilde kalacak. Sende durum nasil, senin 2 kat hazirlik yapman gerekecek, korkutmayim seni ama biraz zor gorunuyor hayat, oyle degil mi?
Sana bunlari soyluyorum ama Mayis ayinda da ayni kaygilar bende vardi cunku doktorum 3 embryonun da bebek olabilecegi cok fazla kuvvetli bir ihtimal demişt. Yani üçüz bekliyorduk biz de. Ama sonuc negatifti.
Her neyse umarim bu aralar hayat senin için kolay gidiyordur cunku ileride hersey daha zor olacak...
Sevgiler

canım çok garip ama hala mide bulantılarım başlamadı ama midemde hafiften ara ara yanmalar oluyor.bunun haricinde bi sıkıntı yaşamadım ama kokulara karşı çok hassasım.apartmanda hangi katta ne yemek pişiyor anında tespit ediyorum:eek:
yorgunluk halim devam ediyor birde çok enterasan birşey oluyor mesala akşamları eşimle film izlerken bir anda uyuya kalıyorum eşimin dediğine göre 5-10 dak. falan sürüyormuş sonra uyandığımda kendimi çok dinç hissediyorum.
bunun haricinde öğünlerime falan çok dikkat ediyorum.haftanın 2-3 günü balık yemeğe çalışıyorum.akşamları sütümü içiyorum meyve ve sebzemi tüketiyorum aralarda da fındık badem ceviz atıyorum ağzıma.birde en önemlisi bol suyumu içiyorum canım
birde bebek için hazırlığa daha çok erken canım yaaa
kalp atışlarını bile daha duymadık allah sağlık sıhhat versinde 5-6 aydan önce hazırlık yapacağımı zannetmiyorum
eşim benden çok hevesli ama bende onu biraz frenliyorum
allah bebişlerimi ve tüm bebişleri nazarlardan esirgesin....:nazar::nazar::nazar:

bundan 10 gün öncesine kadar sanırdımki tüp bebeğe karar verenlerin büyük çoğunluğu bebek sahibi oluyor. ancak 10 gündür annemin rahatsızlığı sebebi ile ankarada bi hastanenin misafirhanesinde kalıyorduk ve oada her tür hasta kendine bir grup oluşturmuş dertleşiyolardı.
annemin rahatsızlığı farklı olmasına rağmen oda arkadaşım sayesinde bende bu 10 günlük süreçte onlarla birlikte oldum ve çok şeyler öğrendim... onların heyecanına sevincine, hüznüne ortak oldum. meğer ne çok aşaması varmış bu işin, yumurta toplama, çatlatma, transfer, daha hatırlayamadığım bir sürü aşamalar:)
dikkatimi çekense erkeklerin bayanlardan daha çok istekli olması idi, bir çok anne adayı bebek doğunca hayatında bir çok şeyin değişeceğinden, artık birbirlerine karşı eski özeni gösteremiyeceklerini düşünüyordu.
beni üzen olaysa 4. deneesi olan ve içlerinde en çok bebek isteyen oda arkadaşım kifayetin olumsuz haber alması idi. ancak onun yılmaya hiç niyeti yok, sonuna kadar devam diyor.
umarım herşey gönlünüze göre olur.

paylaşımınız için teşekkürler
allah tüm dileyenlere bu güzelliği yaşatsın inşallah
ben allahın şanslı kullarından sayıyorum kendimi
çünkü dualarımız ve çabalarımız sonucunu verdi ve ikizlerime inşallah şubat ayında kavuşucam
allah tamamına erdirsin inşallah
annenize de acil şifalar...a.s.

slm tere dogrumu bacim iki tanemi bebis var karninda ay nemutlu sana allah saglikli ve hayirli bebeisler versin sana insallah tez zamanda yavrularini kucagina alrsin insallah canim öptüm

Insallh boyle rahat devam edersin. Allah kalbini de duymayi, saglikli kucagina da almayi nasip etsin Terecigim.

slm tere dogrumu bacim iki tanemi bebis var karninda ay nemutlu sana allah saglikli ve hayirli bebeisler versin sana insallah tez zamanda yavrularini kucagina alrsin insallah canim öptüm

canım çok sağol
allah tez zamanda herkeze bu mutluluğu yaşatır inşallah
evet iki bebiş var
biz istedik bi göz allah verdi iki göz ben daha ne isterimki :teytey:
onları allah nazarlardan esirgesin inşallah benimkilerle birlikte tüm bebişleri inşallah
sevgiler...a.s.

Insallh boyle rahat devam edersin. Allah kalbini de duymayi, saglikli kucagina da almayi nasip etsin Terecigim.

amain canım darısı seninde başına
allah yardımcımız olsun
bu arada çizelge neden yapmıyorsun gebeliğini daha rahat takip ederiz:dance:

amain canım darısı seninde başına
allah yardımcımız olsun
bu arada çizelge neden yapmıyorsun gebeliğini daha rahat takip ederiz:dance:
Kendime ait bir çixelgem var ama burada paylasmadim. Sen daha farkli bir cizelgeden bahsediyor olmalisin...

Aaa evet, ben de Gaga da kayitli hamilelerdenim, newsletter falan gonderiyorlar. Her hafta bebekle ilgili yayinlar da geliyor, degisik oluoyr.Ama o cizelgeyi yapmadim ne bileyim buraya ilk geldigimden beri hic bebek resmi kullanmadim, herkeste ayni duyguyu uyandirmayabilir diye dusunmustum. Neyse bosverelim bunlari...
Bu arada National Geographic'te "Anne karnında" adli bir belgesel vardi, cok etkileyici bir yapım. Simdi onun kitabi cikmis kesinlikle tavsiye ederim, beni ve esimi cok fazla etkiledi.
Sevgiler

evet canım o serinin tüm gebelik çeşitleriyle ilgili çok güzel belgeselleri var.bende özellikle çoğul gebelikle ilgili olanı devamlı izliyorum galiba her karesini ezberledim:)
hatta geçenlerde fillerin gebeliği ile ilgili belgeseli izledik eşimle çok güldük
çok güzel canlandırma yapmışlar

terecigim bebeklerinin tutmasına ve iki tane olmasına çok ama çok sevindim canım benim .çok güzel bi duygu degilmi? allahım isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin .bende uzun süre neti açamadım netin kablosunda bi problem varrmışta neyse yapıldı .sizden haber alamadımya deli oldum .bende 2 denememde tuttu .ama benimki bi taneymiş benim sonuç 16.06.2007 belli oldu.yani senden bir hafta önce galiba banada vajinal ultrasyonla baktılar.cuma günü allah izin verirse kalp atışlarını dinleyecekler .seni bilmem ama ben 10 senedir bu imtihanı kazanmak için çalıştım.allaha şükür sınavı kazandım .şimdi dualarımız hayırlısıyla dogmaları .ben sonucu duyunca çok agladım .sana bişey sormak istiyorum seninki laç haftalık söyledilermi?ben heyecandan sormadım doktorda bişey demedi .acaba nezamandan hesaplıyorlar bi bilgin varmı .söylersen sevinirim .benimde mide bulantılarım falan yok ama kafamı yastıktan kaldıramıyorum .sürekli uyyorum .seni ve bebişleri öptüm canım .:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek:

canım merhaba
seni görmek güzel oldu
canım biliyorsun normal gebelikte son adet tarihinden itibaren sayıp haftanı hesaplıyorsun.tüp bebekta biraz farklı hesaplanıyor.transfer tarihinden 14 gün geriye sayıyorsun çıkan sayı sayıyı senin son adet tarihin kabul ediyorlar.benimki öyle oldu her ultrosonda sana soracaklar zaten tarihi son adet tarihin olarak kaydet hesaplamalrınıda bu tarihten yapıyorsun .normal gebelikle bir hafta falan farkediyor galiba
benim ikizler 5 haftalık oldular.
tarnsferden 11 gün sonra belli oldu gebe olduğum 22.06 da .iki gün sonra tekrar kanda gebelik hormonuna baktılar benim hep beklenenden yüksek çıktı içime doğmuştu ikiz olacak diye gerçi dr um değerlerle ilgisi yok desede ben inatla var olduğunu savunuyorum:1rolleyes:
mide bulantılarım başlamadı henüz inşallahta başlamaz
ama halsizlik uyku hali devam ediyor sabahları biraz zor kalkıyorum
birde bir hafta öncesine kadar çok ağrım oluyordu adet ağrım bittikten sonra kasıklarımda kramplar oluyordu bu da mesanen,n doluluğuyla ilgiliymiş
gecelerimi biraz zor geçirdim ama şimdi iyiyim çok şükür ağrılarım bitti
sadece gece çok sıkışır ve uykuda farketmezsem o zaman biraz sancım oluyor onuda yatakta yan yatıp ayaklarımı karnıma çekerek hafifletiyorum.
böyle işte canım
seninde rahat bir gebelik geçirmen dileğiyle...
sevgiler...a.s.

meraba sakura hayırlı olsun canım keselerı dıyorsun kac kese cogul gebelıkmı

Rumos Selam,
ben tup bebkten alışmısım hep keseler diyorum.... Aslinda biz bir kese gorduk ama doktorum ailelerimizin ikizle dolu olmasi nedeni ile bir kesede 2 bebek olma olasiligi var diyor. Allah mı soyletiyor ne! Saka bir yana sadece 1 kese var, Allah herkese tek tek nasip etsin insallah
Sevgiler

içim çok sıkıldı moralim bozuldu...
bende 1 hafta sonra ikizlerimin kalp atışalarını duymayı bekliyorum ama çok korkmaya başladım sakuranın yaşadıklarından sonra ...
allah hepimizin yardımcısı olsun gönüllerimizdekini yaşatsın bize...
inşallah

terecim sakın kendini üzecek şeyler düşünme hep pozitif ol ve allaha sığın o kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemez. ona güven ve dua et inşallah sağ ve sğlıklı bir şekilde kucağına aldığını da duyacaz burdan

canım çok teşekkür ederim
ama ister istemez bu haberi duyunca çok üzüldüm ve umutsuzluğa kapıldım
allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
bebeklerimide bana bağışlasın:nazar:

canım tebrik ederim allah sağ salim kucağına almayıda nasip etsin bende 5 haftalık hamileyim keseyi gördük gelcek hafta kalp atışlarını dinleyeceğiz sakuranın başına gelenleri okuyunca benimde moralim bozuldu ama pozitif düşünmeye çaılşıyorum inşaallah herşey yolunda gider ALLAHIM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN:1hug:

canım tebrik ederim allah sağ salim kucağına almayıda nasip etsin bende 5 haftalık hamileyim keseyi gördük gelcek hafta kalp atışlarını dinleyeceğiz sakuranın başına gelenleri okuyunca benimde moralim bozuldu ama pozitif düşünmeye çaılşıyorum inşaallah herşey yolunda gider ALLAHIM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN:1hug:

amin canım sağol
bende seni tebrik ederim
allah tamamını erdirsin tüm gebelere sağlıklı bir gebelik dönemi diliyorum allah kucağımıza da almayı nasip etsin inşallah:nazar:

X