Tüp bebek sürecinde hissettiklerim, ekim kasımı bekliyorum :)

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
1.327
1.342
31
Kızlar merhaba, tüp bebek sürecinin bekleme aşamasındayım ve hislerimi yazmak istiyorum buraya. belki benzer hislerde olan arkadaşlar da vardır.

Öncelikle opu sürecine girmeden önce gerçekten kaygılıydım çünkü pcos um oldugu için çok fazla yumurta çıkarsa vücudum nasıl tepki verir bilmiyordum. ohss nin şiddetli olmasından da korkuyordum. Allahtan beklediğimden daha hafif bi şekilde atlattım. Bunu hem 20 yumurtamın çıkmasına ( çünkü çok daha fazla toplanan yumurta sayısı da duyuyoruz ) hem de doktorumun verdiği ilaçlara da borçlu oldugumu düşünüyorum.

Sadece ilk 4 gün fazla bir şişlik yaşadım ve bazı noktalarda yaşam kalitemi etkiledi diyebilirim. ama her şeye rağmen uzun bir yola çıkmamız gerekiyordu eşimle ve o yola çıkınca hiçbir aksilik yaşamadım. O yüzden dediğim gibi beklediğimden çok daha iyi atlattım.

Bir de opudan sonra farklılık hissettim kendimde. Daha önce hiçbir yazıda benim gibi hissetmiş olan birilerine denk gelmedim. Belki de sadece ben hissettim ya da belki psikolojikti bilmiyorum. Arkadaşlar ben bi pcoslu olarak yumurta işleminden sonra rahatlamış hissettim ya tuhaf bi şekilde. Saçma mı bilmiyorum sanki çok sayıda yumurtamın olmasını istemiyormuşum da aldırınca rahatlamışım gibi hissiyat geldi bana. sanki bi şeyler daha yoluna girdi ve ben hafifledim , aynen böyle hissettim. Bilmiyorum bunun bi bilimsel açıklaması var mıdır , hatta eşime mümkün olsa her yıl düzenli yumurta aldırtacağım çok iyi hissediyorum diye espri bile yaptım :KK70: ki opu sonrası zorlandıgım zamanlar olmasına rağmen...

Bunun dışında önceden yumurta takibi, femara, çatlatma iğneleri derken full sabahtan akşama bebek olacak mı diye düşünüyordum. Yani biz tüp bebek sürecine geçtik size yemin ederim bu siteyi unuttum nerdeyse. Çünkü sanki kafam tamamen boşaldı. Gün içinde ara sıra aklıma geliyor , aa diyorum transfer sürecime daha var. bazen bi heyecanlanma geliyor bazen acaba 2. adetim ne zaman olur diyorum. ama bu düşünceler çok kısa sürüyor uçup gidiyor. Önceden gerçekten çok düşünüyordum , şu anki halimden memnunum.

Bu süreçte şimdilik paketli ürünlerden biraz uzaklaştım, gün içinde hareketliyim , su içmeyi biraz daha artırmam gerek. bunlar dışında kendimi bi şeyler yapayım diye zorlamıyorum çünkü kafamın rahat olması da önemli biliyorum. Şimdilik böyle, sitede güzel haberler alanları duydukça mutlu oluyorum darısı başıma inş :)

X