Tüp bebek sperm ileri hareket azlığı şekil bozukluğu aşılama

melosunuz06

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
174
28
27
Kızlar eşimde sperm düşüklüğü yok ama sperm ileri hız hareketliliği düşük olduğu için ve yapısı bozuk olduğu için bebeğimiz olmuyor proxeed diye bi ilaç önerdi doktor onu aldık kullanıyoruz bi kutu bitmek üzere aranızda eşi kullanan var mı sonuçlar nasıl doktor eğer olmazsa aşılamaya geçicem dedi yaşın küçük dedi lütfen yardımcı olabilirmsnz

Bizde yeni gittk doktora morfoloji %1 hareketsiz 94 impryl verdi birde sigara bırak öyle gel dedi

Canım bizde sizin kullanıldığınızın muadili promenk adlı ilacı kullanmıştık. 2 yıl önce kullandı. Morfoloji 0, ileri hareketli sağlıklı sperm %10 , sperm anomalisi vardı sağlıklı sperm %10 olduğu için bir de sperm sayısı 8 milyondu eşim alkol tüketmez ama günde 1 paket sigara içer sigarayı da 8 yıldır içiyor bende o zamanlar sigara içiyordum. O zaman eşim 33 ben 25 yaşındaydım. Eşim 3 ay promenk adlı ilacı kullandı ama eşime bir etkisi olmadı kişiye göre değişiyordur tabi sadece sayı artmıştı ama kalite olsun morfoloji olsun onlar aynı kalmıştı işe yaramamıştı yani. Doktor bize de aşılama önerdi ama biz hem maddi olarak kendimizi hazırlamıştık hemde süreci uzatmak istemiyorduk aşılama size %20 tutma şansı dediler daha fazla maddi mavi yıpranmak istemedik tüp bebeğe başlamıştık önceden de gebelik kaybımız vardı zaman kaybetmek istemedik. Tabi bu bizim hikayemiz çoğu kişide bu ilaçlar etki ediyor mesela bizim bir yakınımızda kullandı ama kullanırken sigarayı alkolü bıraktı, Adam her gün spor yaptı, her gün beslenmesine çok çok dikkat etti yani hamile gibi adam her gün ceviz badem kaju yumurta peynir pekmezler falan yiyordu benim eşim o kadar disiplinli olacak biri de değil sıkılır yani yapmaz öyle şeyler eşimi de biliyordum süreci daha fazla uzatmak istememiştim. İnşallah size şifa olur yaşınız kaç bu arada

Bizde sigara alkol hiç yok asitli içecek yok
Değeriniz kaç bilmiyorum ama ben bahsettiğim değerlerle Muhsin Balaban diye hoca var internette belki denk gelmişinizdir. Ona gittik bu arada yaşımız 25.
Bize sigarayı bırakmadan gelme boşuna pra verme uğraşma dedi ağır konustu (esim aslım hastası kendi öleceğini bilse bırakmıyacağı sigarayı kesmeye başladı/1,5 pket içerdi)
İmpryl diye ilaç verdi.
Yürüyüş yap.
Bol giysi giyin.
Nohut ye haftada 1, salata ye dedi.
Üstüne basa basa sorduk olurmu cocugumuz gibilernden cok ümitsizdik %90 dedi.

deniyoruz bakalım, Allahtan ümit kesilmez

Sürecin sonunda bebiş oldumu peki? , bizim hikayelerimize cok benziyor oyüzden soruyorum böyle zamanlarda insan ümit arıyor

Sürecin sonunda bebiş oldumu peki? , bizim hikayelerimize cok benziyor oyüzden soruyorum böyle zamanlarda insan ümit arıyor
Doğal yolla bir gebeliğim oldu ama o eşimin sperm kalitesizliği yani spermleri anomali olduğu için 16. Hafta da onu kaybettik üstüne bu promenk ilacı eşim kullandı 1.5 yıl düzenli ilişkiyle olmayınca 1. Tüp bebeğe başladık oda tuttu pozitif ama boş gebelik oldu onu da kaybettik sonra aradan biraz zaman geçsin istedik psikolojik olarak toparlanmak da önemli aradan 6 ay geçince 2. Tüp bebeği denedik şuan çok şükür gebeliğim Allahın izniyle devam ediyor Rabbim inşallah sana da senin gibi bekleyen herkese bebeğini nasip etsin kucağına aldırsın

Doktorum (kendisi Profesör ve bu konuda eğitimler veren araştırmalar yapan birisi) morfolojinin 4 olduğu durumlarda aşılama ile başarı şansının yüzde 8 olduğunu söylemişti. Eşimin morfolojisi 2 ve hızlı ileri hareket 0 dı. Biz de tüp bebek yoluna başvurduk. Aşılama ile şansımız yüzde 8 den de az çünkü.

Tüp bebek işe yaradımı birde doktor ismi neydi

Amin çok teşekkür ederim 26 yaşındayı
m

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…