TÜP BEBEK RAPORU CİKARTMAK İCİN GEREKEN SARTLAR (GUNCEL MEVZUAT)

Ben anlara şehir hastanesine gittim. Ameliyat sonrası Dr yazdığı raporu Tüp bebek servisindeki dr gösterdim okudu okudu. Adetinin 2.günü gel dedi sonra kaç yıllık evli olduğumu sordu 1,5 deyince 3 yıl olmadan devlet destek çıkarmaz dedi. Dışarı çıkınca sekretere sordum . 2021 Ağustos ayında çıkan Sağlık Uygulama Tebliğinde yazdığını söyledi

Amh değerini bilmiyorum ama belki rapor olarak aynı şeyden bahsetmiyoruz. Epikriz raporu yazıyor benim evrakta… tubal faktöre bağlı olarak ıvf önerilir yazıyor en sonunda Herşey çok karışık

Yeni çıkan bi yasa deil bu,eğer tüplerin kapalıysa 3 yıl evlilik şartı gerekiyor

Amh değerini bilmiyorum ama belki rapor olarak aynı şeyden bahsetmiyoruz. Epikriz raporu yazıyor benim evrakta… tubal faktöre bağlı olarak ıvf önerilir yazıyor en sonunda Herşey çok karışık
Taniniz N97.0 yani tubal faktör ,tüpler kapalı demek,3 yıl evlilik şartı ve 900 gün sigorta istiyor

Taniniz N97.0 yani tubal faktör ,tüpler kapalı demek,3 yıl evlilik şartı ve 900 gün sigorta istiyor
3 yıl şartı da bana saçma geliyor , neye göre karar vermişler şaşıyorum… ama yapacak bişeyde yok. Mecbur Devlet desteği olmadan tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum. Ankara Şehir hastanesi 10-15000 arasında fiyat tutar dedi

Şimdi bu 10 yıldır var olan 3 yıl evlilik şartını Şehir hastanesinde Prof Dr bilmiyor olacağını sanmıyorum

Şu an zaten raporum var ama 3 yıl evlilik şartı tutmuyor malesef … ücretli yaptıracağım muhtemelen . 3 yıl sonra raporumu tekrar çıkartmam gerekir mi acaba
Cnm çocuk sahibi olanlara tüp bebek raporu çıkmıyor diye biliyorum..
Eğer ilk denemende çocuğun olursa zaten çıkmaz 3 yükü doldursan bile ama bu kanun da değişmiş olabilir.ben geçen sene çıkarmıştım..

Rapor çıkınca ücretsiz mi oluyor kızlar devlet hastesi için mi geçerli özelde yarıya düşüyor galiba bilginiz varsa banada çıkacak büyük ihtimal rapor
Özel de de devlette de hemen hemen yarıya düşüyor hem hastane ücreti hemde yumurta toplama sürecinde kullandığın ilaçlar..

Bazı hastaneler kafalarına göre iş yapabiliyor..ne demek geçsin şartlara uyuyorsan tatbiki alabilirsin..aşılamaların iğneli tedavi ile mi oldu.oda önemli benim bilgine ama tabi bu da değişmiş olabilir.

Çocuğun varsa hiçbir şekilde rapor çıkmıyor

Özel de de devlette de hemen hemen yarıya düşüyor hem hastane ücreti hemde yumurta toplama sürecinde kullandığın ilaçlar..
Rapor çıkarsa ilaçlar yaklaşık 2500-3000 bin TL arası tutuyor,devlette uygulama ücreti olarak 1000 TL aliyor,diyelim raporla özele gittin,ilaçlar gene aynı fiyat ama özel hastanenin uygulama ücreti farklı oluyor tabi

Hiç çocuğum yok canım , dış gebelik düşük onlar bile yok

Yani ilk bebeğim tüp bebek ile olursa , ikincisi için artık evlilikte 3 yılım dolmuş olacak rapor çıkmayabilir mi yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…