Tüp bebek merkezi sürecim 1. ve 3. AŞILAMA ile hamileyim (UZUN) Hepinize umut olsun ❤️🥰

merhaba , evet ama bu ay ıcın doktorum dınlenme ayı dedı
27 sınde yıne cagırdı yumurtlama zamanımda genel kontrol yapacak ıgne falan kullanmadım yanı bu ay
mayısta tekrar deneyecegız asılama
Merhaba. Nerede yaptırıyorsunuz aşılama ve ücret bilgisi verebilir misiniz. Ben de bu ay düşünüyorum

Merhaba. Nerede yaptırıyorsunuz aşılama ve ücret bilgisi verebilir misiniz. Ben de bu ay düşünüyorum

merhaba :) benım doktorum pendık bölge hastanesinde salim doğan cüceloğlu, bölge hastanesinde tüp bebek lab. olmadıgı ıcın pendık medıcalparkın tüp bebek merkezınde yaptı doğan bey ıslemı 15.000 TL medıcalpark a ödedim.
iğnelere de yine 6-7 bin tl harcamışızdır

Allah analı babalı büyütsün, kimseye de aratmasın. Çok sevindim adınıza, hayırlı olsun

Merhaba hayırlı olsun Rabbim sağlıklı hayırlı bir şekilde kucağınıza alabilmeyi nasip etsin..
Yumurtlalıklarınızın boyutu kaçtı acaba?

Merhaba hayırlı olsun Rabbim sağlıklı hayırlı bir şekilde kucağınıza alabilmeyi nasip etsin..
Yumurtlalıklarınızın boyutu kaçtı acaba?
Teşekkür ederiiim ,
17-17-18 idi yanlış hatırlamıyorsam 3 yumurtam olgunlaşmıştı.
Aşılama iptal ediliyordu imza atarak devam ettik. Normalde 1 adet 16-17 mm çatlatma iğnesi öncesi yeterli oluyor. İlk aşılamamda öyleydi 16.3 idi gebe kalmıştım

Merhabalar öncelikle sizin adınıza çok sevindim
.
Merhabalar öncelikle sizin adınıza çok sevindim. Hayırlı uğurlu olsun. Hamisss.. :) Ben de iki kere tüp bebek denemesi yaptım. İkisi de biyokimyasal oldu. Toplamda 7 tane embriyo oluştu. her iki transferden sonra son 3 embriyom kaldı. Embriyolarimi azalması ve sürekli kimyasal la sonuçlanmasi maddi manevi her durum icin bu sefer de dediğiniz gibi ovulasyon testlerini de son 1 aydır denedim. Ancak iki aydır adet olamıyorum. 29 yaşındayım. Kan beta HCG yaptırdım. Hamile de degilim. Yumurta rezervelerimin de iyi olduğunu söylemişti. Ve her zaman gününde hatta saatinde regl olurdum. Yazmış olduğunuz bir yumurtanin menopoza girme durumu dikkatimi çekti. Yaşınız şu an nedir nasıl oldu yumurta rezerviniz nasıldı?

Sizin durumunuza yorum yapabilecek kadar bilgili değilim fakat, progesteron hormonununuz ve kan değerlerinizde pıhtılaşma sorunu gibi sorun olup olmadığını bilmenizde fayda vardır diye düşünüyorum.
32 olacağım bu yıl ağustos ayında.
Amh değerimin referans aralığı 0.711-7.59 baz olarak alınmış benim için ve
2mayıs 2023 de 5.9 iken, 5 Eylül de 4.33 e düşmüş. Bu değerde iken rezerv tükenmesinden dolayı sağ yumurtalığımda menopoz başlangıcı başladı. Kurtarılabilen yumurtalar alınıp sağ yumurtalığım alınacaktı, tüp bebek serüveni için belirlenen Opu başlangıcı böyle olacaktı.
Bir yumurta menopoza girmedi sağ yumurtalığım tamamen menopoza girdi.
Benim aylık olarak tek yumurtalıktan yumurta atılımı 25 i buluyor minimum ise 16-17 yumurta atılımı oluyor. Bu nedenle erken menopoz başlangıcına neden oldu bende .

Kimyasal gebeliklerden ötürü tüpler yada rahim içi yapışmış olabilirmi ?

Tebrik ederim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız durumlarimiz çok benzer inşallah mesajımı görürsünüz fikriniz benim için çok değerli olur.
Bende 2 aşılama denedim ilki 4 haftalık düşükle sonuçlandı ikincisi hiç tutmadı tüp bebeğe baslamak istedim ilk ay önden giden yumurta vardı ertelendi şuan 42 mm kanamalı kist olmuş yine ertelendi böyle olunca cok stres oldum acaba başka doktorda tekrar aşılama mi denesem diyorum bı kez tuttu ikinci rahim dinlenmedi diye tutmadığını düşünüyorum belki tekrar tutar diyo bı yanım ama kist kanamalı olduğu için acaba ilaç kullanırsam buyur mü zararlı olur mu korkuyorum sizce ne yapmalıyım hem büyüğüm olarak hemde aynı süreçleri yaşamış biri olarak fikrinizi almak istiyorum

Kuzum selaaammm
13 Haziran'da aldık evladımızı kucağımıza çiçeğimizi
Benimde vardı çikolata kistim ve doğumda alındı (sezaryen) 103*92mm di sanırım ama epey büyük bir kistti. Hatta oma pozitif tümöre dönüşmüştü beni felaket stres yapıyordu bu durum..Gebeliğe engel olmadığı söylenmişti ki olmadıda .
Aşkım benim tavsiyem hiç tüp bebeğe para harcamaman yönünde. Ben mesela şuan 2. Bebeğimizde düşünmüyoruz bile tüp bebeği evet menopozuma rağmen eşte sorun yoksa tüpler kapalı değilse rahim şekil bozukluğu yoksa gerçekten tüp bebek fuzuli :) şuan zaten canlı doğumum olduğu için benim tekrar tüp bebek hakkı için 2 başarısız (düşük bile kabul ediliyor) aşılama yaptırmam lazımda bla bla bir sürü süreç isteyecek şeyler.
Ay bana nolur müjdelerinle gel aşkım benim başın sağolsun ilk düşüğün için çok üzüldüm

Çok teşekkür ederim Rabbim bebeğinizin derdini göstermesin inşallah
Tüp bebek gerçekten büyük stres zaman ve para kaybı soyledikleriniz cesaretimi daha da artırdı
O zaman ben pazartesi hemen aşılamaya koşayim zaten adetle birlikte kisti atıyor vücudum fark edebiliyorum ilk gün olduğu için büyük görünmüştür bence öyle düşünüyorum
İnşallah pazartesi görüşünce doktorla güzel haberler yazarım buraya

Eşimde sıkıntı yok çok şükür, benim tüpler tikaliydi laparoskopi ile açıldı geçen yıl rahim t şeklinde denildi düzeltildi ameliyatla şuan sorun yok ilk aşılama ameliyat sonrası oldu tekrar denemek istiyorum bakalım neler bekliyor bizi

Canım hayırlı akşamlar öncelikle sana çoook teşekkür ederim senin sayende hikayenle bana öncülük etmenle 3.aşılamaya cesaretlendirdin
müjdeli haberi de vermek istedim aşılamamın 11.gunu kan 48 çıktı önceki düşükten dolayı korkuyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan aynı şeyleri yaşamış biri olarak sana danışmak istedim sen ilk kaç ile öğrendin yarın doktoruma gidecem sağlık ocağındaki doktor korkuttu değerin düşük doktoruna git dedi benzer süreçten geçen biriyle dertleşmek moral almak istiyorum şimdiden cevabın için çok teşekkür ederim Allah razı olsun herşey için

Merhaba 1 ekimde aşılama oldum normal şartlarda 12 ekimde regl olmam lazımdı ama olmadım 14 ve 16 ekimde evde test yaptım negatif bugun kan ve idrar testi verdim idrar negatif kan henüz çıkmadı klomen kullanıp ovitrelle vurunmuştum aşılama sonrası 15 gün boyunca progestan kullandım ilaçlar reglli geciktiriyor mu bilginiz var mı

Aaaayyyyy aşkımmmmm çokkkkk sevindiimmmmm ollleeeeeyyyyyy
11. Gün aşılama için 48 hiçte korkulacak birşey değil hatta harika bir rakam
Benim sağlık ocağındaki çok bilmiş 1000 olana kadar gebelik var diyemeyiz demişti ajfkgflgl eee şimdi kucağımda
Beni haberdar et noluuurrr 2 gün sonraki rakamın içinnn tebrik ederiiiimmm sağlıkla gelsin miniğimm

Gecikme olabiliyor aşkım malesef 12. Gün itibariyle pozitif çıkmazsa kanda malesef sonuç negatif demektir..
Ama olsun hiç korkma herşey çok güzel oslcak umudunu asla keybetme

Çok teşekkür ederim çok şükür bugün baktım 143 olmuş doktorumda sizin gibi dedi yükselmesi önemli kaç olduğu değil adetime bugün 2 gün var dedim çok iyi rakam dedi salı tekrar artış bakacakmış sağlıkla artsın inşallah rabbim sizinde bebişinizin derdini göstermesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…