Tüp bebek karından ultrason

İnşallah çok teşekkürler. Devlet hastanesi eski cihaz diye geriden ölçüyor demek ki
yani sizin makine de samsungmus. benim de devlet hastanesinde baktıkları makine samsungdu aynı makine bile olabilirler. 10.haftada bile kalp atışını dinleyemiyoruz bu makineden dediler saçma sapan o yüzden artık özeldeki doktorla devam ediyoruz sadece

siz de hiç canınızı sıkmayın. ben de her seyi evham yapıyordum. kalp atışını duyduktan sonra komple saldım su an cok rahat ilerliyor her sey. inşallah sizinki de güzel, sağlıklı ilerler.

Ben özel kurumla devam ediyorum aslında tüp bebekte ozelde oldu .Pozitif olunca memlekete gittik doktor keseyi at bana dedi devlete gittim attım resmi .Gelince bakarız burda dedi özel kurumla devam etcem eve dönünce

Ben özel kurumla devam ediyorum aslında tüp bebekte ozelde oldu .Pozitif olunca memlekete gittik doktor keseyi at bana dedi devlete gittim attım resmi .Gelince bakarız burda dedi özel kurumla devam etcem eve dönünce
hiç canınızı sıkmayın o zaman. kendi doktorunuzla görüsünce daha net olur her sey

Kese gördüm 5+4
10 gün sonra kalp atışı için çağırdı, duyduk
Karından baktı, tüm hamilelik boyunca hiç vajinal ultrason yapılmadı

Öncelikle bebeğiniz için hayırlı olsun. Yanlış anlamazsanız eğer merak ettiğim için soruyorum. Vajinal ultrasonda zorlanıyorsanız nasıl tüp bebek yaptırdınız? Hamileyken vajinal muayene olmadan da olabilir özellikle bebek büyüyünce rahat görünür karından da olsa. Ama tüp bebek sürecinde zor değil mi karından ultrasonla? Ben de şu an o süreçteyim. Yumurta toplama sürecinde sürekli alttan muayeneyle yumurta takibimi yaptı doktor. Zor olmadı mı karından yumurta takibi?

Yumurta takibi hep vajinal yapıldı barış ve çığrış ile doktor karindan olmaz mecbur vajinal yumurta ölçümü yapacağız dedi çok canım acıdı ve bağırdım her defasında doktor kendimi kasarsam embriyo zarar görebilir transferde dedi anestezili transfer oldum .Ama yumurta takiplerimi çok acı çeksem de zorunlu vajinal yaptı ama çok kastım ve çok acı çektim her defasinda

Tahmin etmiştim. Çünkü karından bebek görünür ama küçücük yumurtaların takibi çok zor olurdu. Derin derin nefes alın ultrason cihazı yerleştirilirken. Penisten daha ince bir şey zaten. Cinsellik yaşayan onu rahat rahat alır içine. Kendinizi kasmayınca hissetmiyorsunuz bile o cihazı. Ne kadar kasmazsanız o kadar bir şey hissetmezsiniz.

Bu kadar ağrılı bağırış çağırışlı olması bana normal gelmedi acaba endometriozis falan var mıydı öncesinde, ondan mı ki? Eğer ilişkide ağrı olmuyorsa ultrasonda da olmaması lazım, daha ince bir şey. Sadece sağa sola oynatınca bir baskı rahatsızlık hissi olur, ağrı olmaması lazım.
Ben daha önce bir pelvik taban fizyoterapistine gitmiştim tüp bebek sürecinden bağımsız. Nefes alma verme egzersizlerinin tam tersi yapıldığını söylemişti. Derin bir nefes alıp vajinayı kasacaksınız, sonra deriiin bi nefes verip çok hafifçe ıkınır gibi serbest bırakacaksınız vajeni. İnanın hiç ağrı olmayacaktır

Endometriozis denilen durum vajinal ultrasonda görünen bir durum mu acaba ? Bilgi verebilir misiniz? İlişkide de bazen ağrım oluyordu ama doktor vajinismus değilsin yoksa asla vajinal ultrason girişine izin vermezdi dedi bu kadar agri neden çözemedim bende

Yumurtalıklarda vs yerleştiyse ultrasonda görünebilir diye düşünüyorum. Belirtilerinden biri cinsel ilişkide ağrı. Tabi ağrının başka birçok nedeni de olabilir, enfeksiyon vs.
Vajinismus seviyesinde olmasa bile hala psikolojik olarak rahat değilseniz kasıyorsanız ondan da ağrı olabilir. Her durumda ilişkide ya da ultrasonda bu derece ağrı normal değil bence bi gösterin.

Her ilişkide agri olmuyordu bazı günler oluyordu ama ultrason agrisi iliski ağrısından daha agrili oluyor

Ben tam 6 haftalıkken gittim 5+6 çıkmıştı ultrasonda ama karnımdan hiç bakmadı doktorum hep alttan baktı ben hafta 10 haftaya kadar filan alttan baktı sanırım bir şey için araştırma hastanesine gitmiştim öylesine de muayne olayım dedim karnımdan mesela bakmıştı o kadar büyümesine rağmen net gözükmüyordu kadın allah allah net gözükmüyo dedi bende kendi doktorum hep alttan baktı karnımdan hiç bakmadı dedim o zaman bizde alttan bi bakalım dedi ve alttan net gördü yani benim tecrübem bu şekilde

Karindan bakınca kesenin içinde net olmasa da nokta görünüyor muydu araştırma hastanesinde

Gecen hafta gittiğimde 6 haftalik dendi yolk kesesi ve kese göründü bebek görünmedi. 6 gun sonra farklı bir hastaneye gittim kese çok az büyümüş 6 +3 günlük dendi yine kese var yolk kesesi de var bebek yok haftaya tekrar gideceğim sizce endiselenmelimiyim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…