tüp bebek hakkında

semaaanurrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
17
0
47
selam arkadaşlar biz 2defa tüp bebek denedik ama sonuç alamadık tabikiii ve ondansonra kanamalrım oldu e eşimde birdaha istemiyo denemek ilaçlardan 9yıllık evliym tüp bebek deneyipte tutmayıp kendiliğnde olan varmı arkadaşlar eşimde de bendede bir sorun yok herşeyimiz normal çıko fakat benden 4tane yumurta toplandı doktrumuz kaliteli olduğunu syledi artık normal yönden hamile kalan varmı arkadşlar lütfen yardımm:ecrin_bebek,::Saruboceq:,:CüvCüv:,,,,

Merhaba semaaanurrr,

Daha önce iki kez tüp bebek denememenize rağmen gebe kalamadıysanız, özellikle bayanda ileri kan tahlillerinin yapılması, bir takım ileri tedavi ve tetkik panellerinin uygulanması gerekmektedir. Unutmayınız ki bu tabloya ilişkin modern tıbbın bize söyleyeceği çok söz olacaktır. Daha önceki tedaviniz esnasında dört yumurta toplanmış olması bize yumurtalık rezervinizin düşük olduğunu göstermektedir.

Size tavsiyem spontan (normal yolla) gebe kalmayı beklemeden mutlaka tüp bebek (IVF) yada mikroenjeksiyon (ICSI) tedavisi denemenizdir.

Sağlıklı günler dilerim.

mrb hocam.
Bizde uzun süreçlerden geçtik ve geçiyoruzda. 3 normal aşılama 3 igneli aşılama 1 mikroenjeksiyon uyulandı ama sonuçlar negatif. Bir çok tetkikler tahliller bunların içinde histereskopi rahim filmi ultrasyonfilmleri çekildi sonuç temiz çıktı. Sadece eşimin sperm tahlilleri değişik degerlerde çıkıolar bazen yüksek bazen düşük bazen "0" bu degerlere görede mikroenjeksiyon uygulansada rahime tutunması çok zor die bir duyum aldım ve ben 2. denemem için çok korkuyorum başarısız olmasından bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Eşimin son tetkiklerini gönderiyorum size. Teşek eder, başarılarınızın devamını dilerim.
ARIF DEMIR
Tetkik Sonucu:
Kruger Degerlendirme
Normal:%2
Bas:%34 Akrozom :%14 Orta Parça:%18 Kuyruk:%20
Pin Head:%6 Akrozomsuz:%6 Stoplazmik Droplet:%10 Kuyruksuz:%
Küçük:% Küçük:%6 Bend:%6 çift Kuyruk:%
Büyük:%4 Büyük:% Non-aksiyel:%2 Kivrik:%6
Amorf:% Vakuol:%2 Kopuk:% Kisa:%2
Tapered:%10 Amorf:% Uzun:%6
Elonge:%2 Kirik:%
Yuvarlak:%2 Dag:%6
Piriform:%8
Vakuol:%2 Mikst:%12 Immatür:%
Çift:%
Tetkik Sonucu:
Tüp No : 96294 Tüp Notu:
SPERM Tetkikleri
Tetkik Sonucu:
SPERMİYOGRAM Sonuç çıktı Elle
Tetkik Sonucu:
Spermiyogram Degerlendirmesi
Cinsel Perhiz Süresi:3 gn
Yikama öncesi
Hacim (ml) :3
Konsantrasyon (milyon/ml):12
Viskozite :++
Renk/Koku :
Hareketlilik(TMC)(milyon):18
A% :0
B% :50
C% :33
D% :17
Basım Tarihi: 27.01.2009 1407 Sayfa:1/2
Tetkik Sonuç Değerler Açıklama
Likefaksiyon SÜresi :20 dk

Merhaba bademir,

Endişelerinizi anlıyorum, son derece haklısınız. Mutlaka yeni bir tedaviye başlamadan önce, önceki tedavilerinizin başarı ile sonuçlanmamış olmasının nedenlerinin açıklığa kavuşturulması son derece önemli. Bunun için immunolojik, genetik ve kanama-pıhtılaşma faktörleri ile ilgili detaylı araştırmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Eşinizin sperm tahliline bakıldığında, hareket ve morfoloji açısından ciddi problemler olduğu görülüyor. Size uygulanması gereken yöntemin mikroenjeksiyon (ICSI) olması gerektiğini düşünüyorum. Yine de, yeni mikroenjeksiyon öncesinde, bahsettiğim tetkiklerin kapsamlı şekilde yapılması ve yorumlanması gerekli. Günlerinizi sağlıklı geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

İlginizden dolayı çok tesekkür ederim hocam.

hocam ben mıkroenjeksiyon tedavısının nasıl yapıldıgını ogrenmek istıyorum ben bır asılama yaptırdım ve sonuc negatıf oldu sımdı tekrar yumurta takıbıne basladık yanlız benım yumutam cok yavas gelıstı gecen ay ayın 15 inde agdet gordum ama hala yumurtalarım buyuyor ve sızce agdete 5 gun kalımı asılama yapılırmı cevap ıcın tesekkurler

Merhaba meta5534;

Aşılama tedavisinde sizin yumurtalıklarınızda yumurta geliştirme, büyütme, olgunlaştırma ve çatlama işlemleri sırası ile ve zamanı geldikçe yapılırken, aşılama yapılacağı gün de eşinizin spermleri alınıp, hazırlık aşamasından geçirildikten sonra sizin rahminizden içeriye bırakılır. Bunun zamanlaması ile ilgili olarak önemli olan nokta, yumurtalarınızın kaç günde olgunlaştığıdır, adetinizin kaçıncı gününde olduğunuz değil. Sağlıklı ve etkili tedaviler diliyorum.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

slamlar hocam mikro enjeksiyonla tüp bebeğin arasındaki farkı öğrenmek istiyorum bde ben 2defa denemştim tüp bebk kan değerleri derken ne gibi değerlerşu an tavsiyeniz bize mikro enjeksiyonum yoksa tüp bebkmi elbetteki tekrar denemeyi ben istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum oda yıkıma uğradığı için bir türlü atlatamıyo hocam o konuda bizede hak verin gerçekten çok yıpranıyo insan birde gerçek olarak bize maliyeti ne tutar bu konuda bilgilendirme yaparsanız çok sevinirm saygılarımla

iyi akşamlar hocam benim sorunum 7yaşında kızım var hemen hamile kalmıştım.3sene önce 1senenenin sonunda tekrar hamile kaldım ama 5aylıkhamileyken karnımda öldü 6 ay eşim korundu ve 2.5senedir olmuyo 2ay önce peşpeşe 2aşılama oldum tutmadı drum tüp diyo ama ya oda tutmazsa diye güvenemiyorum burda başkent ünv.has yaptırmıştım bizde promlem hocamızın söyledigine göre benim rahim zarım inceymiş eşiminde spermleri düşük 2 aşılamada transfer edilecegi zaman 2000 çıkmıştı eşim ankilozan spondilit has. acaba kullandıgı ilaçlardanmı kaynaklanıyo düşügü tabi o sgarada içiyo ne olur bana bi yol gösterin şimdide ilginiz için teşekkür ederim

Merhaba secemce,

Size net biçimde yardımcı olabilmem için, sizin adetinizin üçüncü günü yapılmış olan hormon düzeyi (FSH, LH, E2) ölçüm sonuçlarınızı, tüplerinizin ve rahim yapınızın durumunu açıklayan rahim filminizin sonucunu ve eşinizin bir androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmiş şekliyle sperm sayı, hareket ve morfoloji değerlerinin sonuçlarını bana göndermenizin gerektiğini düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

slamlar hocam mikro enjeksiyonla tüp bebeğin arasındaki farkı öğrenmek istiyorum bde ben 2defa denemştim tüp bebk kan değerleri derken ne gibi değerlerşu an tavsiyeniz bize mikro enjeksiyonum yoksa tüp bebkmi elbetteki tekrar denemeyi ben istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum oda yıkıma uğradığı için bir türlü atlatamıyo hocam o konuda bizede hak verin gerçekten çok yıpranıyo insan birde gerçek olarak bize maliyeti ne tutar bu konuda bilgilendirme yaparsanız çok sevinirm saygılarımla

Merhaba semaaanurrr,

Tüp bebek ve mikroenjeksiyon tedavilerinin klinik aşamaları birbirine çok benzer. Her ikisinde de klinik aşamada, anne adayında yumurta gelişimi sağlanır, olgunlaştığı zamanda çatlaması sağlanır ve bu yumurtalar dışarı alınır. Tedavilerin laboratuar aşamasında ise, eğer uygulanacak tedavi tüp bebek ise dışarıya alınan yumurtalar ile spermler aynı ortamda biraraya getirilir ve spermlerin yumurtaları kendi kendisine döllemesi beklenir. Mikroenjeksiyon tedavisinde ise, dölleme yeteneği en iyi olan spermler seçilerek dışarıya alınan yumurtaların içerisine embriyolog tarafından verilir, döllemenin bu şekilde meydana gelmesi sağlanmış olur. Her iki tedavi süreci de, tedavinin sonrasında sonuç bekleme aşamasını da kapsayacak şekilde yıpratıcı unsurlar içeriyor maalesef, ancak herşeye rağmen mücadele ederek başarılı sonuçlar alınabiliyor, bunu da unutmamak gerekli. Maya Tüp Bebek Merkezinde tüp bebek tedavi ücreti 1800€, ancak web sitesine üye olanlar için haziran sonuna kadar 2142 TL (devletin belirlediği ücret) uygulanmasına da 16.03.2009 tarihinde başlanmıştır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba semaaanurrr,

Tüp bebek ve mikroenjeksiyon tedavi yöntemlerinin her ikisinde de, kadında normalde ayda bir adet yapılan yumurta üretiminin sayısı ilaçlarla artırılır, olgunlaştırılır ve çatlamaları sağlanır. Çatlayan yumurtalar basit bir işlemle anne adayının vücudundan dışarıya alınır (yumurta toplama işlemi). Buraya kadar, bu iki yöntem arasında bir fark yoktur. Eğer tüp bebek yöntemi uyguluyorsak, toplanan yumurtalarla baba adayından alınan ve en iyileri belirlenen spermlerle yan yana bırakırız, spermlerin kendi yetenekleri ile yumurtaların içine girmeleri ve döllemeyi başarmalarını bekleriz. Mikroenjeksiyon yönteminde ise toplanan her bir yumurtanın içerisine bir adet spermi biz vererek döllenmenin gerçekleşmesini sağlarız. Hangi çifte hangi yöntemin uygulanacağı, daha çok spermin hareket ve morfolojik yapısının sağlıklılığı görülerek belirlenir. Sizin için de aynı durum geçerli, eşinizin Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfolojisinin incelenmesini sağlar ve sonucu paylaşırsanız hangi yöntemin gerekli olduğu konusunda yönlendirme yapabilirim. Tedavilerin sonrasında yaşanan manevi sıkıntılar konusunda da son derece haklısınız. Oldukça zorlu, sabır ve inanç gerektiren bir süreç. Ancak, ben de bu sürecin tıbbi tarafında yaklaşık 15 yıldır bizzat yer alan bir hekim olarak, ne kadar sabırlı ve tedaviden olumlu sonuç alma konusunda dirayetli olunursa, o kadar iyi sonuçlar alındığını gördüm. Eşinizle birlikte, dayanışma içinde, inanarak ve isteyerek mücadelenize sabırla devam etmenizi öneririm. Merkezimizde tüp bebek-mikroenjeksiyon uygulamalarının paket ücreti 1800€’dur, ancak 30 Haziran 2009’a kadar çiftlerimizden gelen yoğun talep nedeni ile bu ücreti 2147 TL’ye indirdik. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…