tüp bebek fiyatı ne kadar?

merhabalar ben 2007 aralıkta bır dusuk yasadım 3 aylık korunma suresınden sonra gebelık elde edemedık yaklasık 1 yıldır son 3 aydır klomen + catlama ıgnesı kullanıyorum bu ayda gebelık olmazsa
asılaya gecıcek dr.um ogrenmek ıstedıgım bız bagkur dan ssk ya gectık 8 aydır yukarıda yazdıgınız gıbı
5 yıllık ssk mı olmalı karsılaması ıcın asılama yıda karsılıyor mu ? tesekkur ederım

Sevgili Karamelek;

Tüp bebek tedavisi için olduğu kadar aşılama tedavisi için de 5 yıl yada 900 işgünü sosyal güvenceli olunması koşulu, belirlenmiş olan kriterlerdendir. Bu sebeple sizin için de geçerli olacaktır. Ancak daha önce Bağkur'lu iseniz, SSK'ya geçtiğinizde prim günlerinizi birleştirmeniz dahilinde toplam 900 iş günü elde ediliyorsa sorun olmayacaktır. Birleştirildiği halde 900 iş günü etmiyorsa, devlet desteğinden ne yazıkki yararlanılamayacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

mrb ben daha önce mayada bi tüp bebek denemesi yaptırdım.şimdi tekrar gelmek için hazırlık yapıyorum en kısa süre içinde tekrar gelicem inşallah ikinci denememiz olacağı için bizimücretimiz aynımı olacak bu arada öncekini raporsuz yaptırmıştık şimdi rapor çıkartacağız herşeyimiz uyuyor aşağı yukarı ne kadara mal olur bilgim olursa mutlu olurum çalışmaları ona göre hızlandırayıma.s

1 tane çocugum var ikinciyi tüpbebek denemek istiyoruz bagkur ne kadarını karşılar????

1 tane çocugum var ikinciyi tüpbebek denemek istiyoruz bagkur ne kadarını karşılar???? veya ücreti ne kadar

Merhaba Sweet33
Merkezimizde ilk tedavi uygulamasının fiyatı 1800€ olup ikinci deneme için gele-cek olan hastalarımıza 1400€ uygulanmaktadır. Ancak rapor çıkarma ile ilgili koşullarınız uyuyor ise raporunuz ile tedaviye başlamanız halinde 802 YTL fark vererek tedaviniz gerçekleştirilecektir. İlaçlarınızın ise yaklaşık %50sini ödeyerek alabileceksiniz. Sosyal güvenceniz Emekli sandığı ise; fark + 1240YTL verecek, tüm evraklarınız tarafımızdan düzenlendiğinde kurumunuzdan 1240 YTLyi geri alacaksınız.

Sağlıklı günler dileriz...
Maya Tüp Bebek Merkezi

1 tane çocugum var ikinciyi tüpbebek denemek istiyoruz bagkur ne kadarını karşılar???? veya ücreti ne kadar

Sevgili merve6868;
Tüp bebek tedavilerinde SGK'nın karşılayabilmesinin bazı koşulları yönetmelikler ile düzenlenmiştir. Buna göre tedavinizde bağkurdan faydalanabilmeniz için üzerinize kayıtlı sağ bir çocuğunuzun doğmamış olması gerekmektedir. Bunun bir tek ihlali söz konusudur, o da ilk bebeğin sağlığına kavuşması için sağlıklı bir çocuk daha dünyaya getirerek ilik nakli yapılması amacı ile tüp bebek tedavisi yapılmasıdır. Sizin durumunuzda bir çocuğunuzun olması bağkurdan yararlanamayacağınız anlamına gelmektedir. Merkezimizde tüp bebek tedavisinin ücreti 1800€ olup, bu pakete tedavi süresince yapılacak ultrasonlar, enjeksiyonlar, anestezili yumurta toplama işlemi, sperm hazırlanması, embriyo transferi ve 2 adet gebelik testi dahildir. Tedavide kullanılacak ilaçların tutarı ancak uygulanacak tedavi prograı ve kullanılacak ilaçdozu belilendiken sonra söylenebilmektedir.
Saqğlıklı günler dileriz..
Maya Tüp Bebek Merkezi

çok teşekkür ederim hazır oldugumuzda sizi arayıp ayrıntıları sorarım teşekkürler

iyi akşamlar sorum cevap verdiginiz için tşk ederim.ben ankara tıp.fak.cebeci kısırlık tedavi merkezinde hsg çekildi tüpler tıkalı söylendi laporoskopi yapıldı doc.dr. tarafından yapıldı ama sonuç rahimle tüpler arasındaki damar tıkalı dedı acamadılar şimdi dr.tüp bebek tavsiye ediyor.buna göre ne yapmalıyım önerileriniz nelerdir

Merhaba merve6868,

Söyledikleriniz ışığında yapılması gereken işlemin tüp bebek tedavisi olmasının gerekliliği çok açık. Size bu yeni tedavi programınızda başarılar dilerim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

merhaba bende tüp tıkanıklıgı var 6 yıllık evliyim 3 sene önce bazı tedaviler ilaçlı kanal açma yumurta geliştirme ve çatlatma gb tedaviler gördük sonuç tüp bebek dendi aşılama yapmadık maddi olarak tedaviye tekrar başlayamadık bisüre daha beklesek bunun bir zararı olurmu ve zamanla eşimde sperm azalması ve kısırlık oluşurmu önerilerinizi bekliyorum teşk.

Merhaba sema_1982,
Sizin yumurtalık rezervlerinizin tanımlanabilmesi için adetin üçüncü günü hormon düzeyleriniz ve ultrason eşliğinde yumurtalıklarınızın görüntülenmesi gerekiyor. Ayrıca, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfolojisinin incelenmesi ve yorumlanması gerekiyor. Bu sonuçları bana bildirebilirseniz size daha net yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

hocam soruma cevap verdiğiniz için tşk ben ilk defa tüp bebek deniycemiz için çok korkuyorum 1 tane bebeğim normal oldu 2 cisi aşılama ile oldu ama doğdu öldü şimdi ise dr tüp bebek dedi benim tüp bebek şansım nekadar yaşım 29

Merhaba merve6868,

Tüplerinizin kapalı olması nedeni ile en doğru ve tek çözüm tüp bebek tedavisi olarak görünüyor. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

hocam kafama çok takılan bir sorum olacak ben 1 yıl önce dış gebelik geçirdim daha sonra hsg çekildi ve 1 tüp tıkalı diğeri sorunsuz göründü doğal yolla gebe kalabileceğim söylendi fakat 10 aydır gebe kalamıyorum adetlerim çok düzenli fakat ben acaba yumurtlama problemim mi var diye sürekli tedirginim gittiğim drlar bugüne kadar adetlerim düzenli diye ovülasyon takibi hiç önermediler sizce bu konuda ısrarcı davranmam gereklimi şimdiden teşekkürler

Merhaba mehril,

Yumurtlama takibi elbette önemli. Bunun yanı sıra, eşinizin sperm değerleri de çok önemli. En doğrusu, bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında sperm sayı, hareket ve morfolojisinin incelenmesini de mutlaka sağlamalısınız diye düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba
ben 1 yıl önce aşılama tedavisine başladım ancak yumurtalıklar çok çalıştı tedaviyi kestik o ay doğal yolla hamile kaldım ama 2 aylıkken gelişim bozukluğu nedeniyle aldırdık sonraki denememizde yine aynı ilacı kullandık(menogon) kist oluştu.3.denemede yine aynı ilacı kulandık bu arada rapor hakkım da bitmişti bu sefer yumurtalıklar ilaca cevap vermedi adet olmayınca doktora gittim bir sıvı gördü dr.boş gebelik olabilir dedi bir ay daha aynı ilacı kullanmayı teklif etti sonra da tüp bebek merkezine yönlendireceğini söyledi sizce bir daha aynı ilacı denemeli miyim,farklı bir ilaçla bir kere daha mı deneyeyim?ben pkoluyum,29 yaşındayım emekli sandığı mensubuyum.acaba tüp bebek için kaç rapor hakkım var?yumurtalıkların çalışması için kullanılan ilaçlar aşılama için kullanılanlar gibi mi?

Merhaba cemre18,

Sizin için en doğrusu bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır diye düşünüyorum. Burada hem size hem de eşinize ayrıntılı değerlendirmeler sonrasında doğru bir tanı ve tedavi planlaması yapılacaktır. Bu planlamanın içerisinde, sizin tüp bebek tedavi raporu alarak devlet desteğinden yararlanmanızın koşullarını sağlamak da yer alacaktır. Son sorunuzda bahsettiğiniz ilaçlar, sizin de söylediğiniz gibi aynı grup ilaçlardır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…