Tüp bebek dokuz Eylül Dr Recep emre Okyay

asyameliss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
37
23
31
Merhabalar serüvene dokuz Eylül de Dr Recep emre oltayla başladık genç dinamik bir doktor ve inanılmaz hastası 1 aşılama yaptık ve nagatif ikinci aşılamada ücretli olarak tüp bebeğe döndük emre beyin hastası olup pozitifi gören varmı emre beyden aşırı memnunuz ama dokuz Eylül bitmek bilmeyen sıra ve düzensizlik bizi mahvetti orda öyle saatlerce beklemek insanı yoruyor

Hanımefendi 3 yıllık evlilik şartı aranıyor mu? Tüp bebek için. Hani sigorta karşılıyor mu yoksa ilaçlar yumurta toplama transfer vs hep ücretli mi? Bilgi alabildiniz mi

Hanımefendi 3 yıllık evlilik şartı aranıyor mu? Tüp bebek için. Hani sigorta karşılıyor mu yoksa ilaçlar yumurta toplama transfer vs hep ücretli mi? Bilgi alabildiniz mi
Evet canım evlilik süresine bakıyorlar ben ücretli yaptırdım 3 aşılama zaman kaybı gibi geldi 7 bin gibi bir ücrete mal oldu ama hastanede çok yardımcı oldu baya büyük bir dayanışma var çünkü ilacı yarım olanlar ilaçlarını bağışlıyor oraya o yarınları bütün hastalara bolusturuyorlar sizden daha çok sizi düşünüyorlar beklemek sıkıcı biraz devlet sonuçta hiç birşey zamanında olmuyor ama zamanla bana alıştılar hastaneye ilk giden benim çoğu zaman kapıda bekliyorum benimle servis açılıyor süreç rahim filmi uyusturulmadan çekiyorlar onla başlıyor sonra ilerliyor aşılama 3 kere sonra tüp bebek

Evet canım evlilik süresine bakıyorlar ben ücretli yaptırdım 3 aşılama zaman kaybı gibi geldi 7 bin gibi bir ücrete mal oldu ama hastanede çok yardımcı oldu baya büyük bir dayanışma var çünkü ilacı yarım olanlar ilaçlarını bağışlıyor oraya o yarınları bütün hastalara bolusturuyorlar sizden daha çok sizi düşünüyorlar beklemek sıkıcı biraz devlet sonuçta hiç birşey zamanında olmuyor ama zamanla bana alıştılar hastaneye ilk giden benim çoğu zaman kapıda bekliyorum benimle servis açılıyor süreç rahim filmi uyusturulmadan çekiyorlar onla başlıyor sonra ilerliyor aşılama 3 kere sonra tüp bebek
Şimdi bizim 6 ay sonra 3 yıllık evliliğimiz oluyor. Bundan önce ücretsiz aşılama vs yapılır mı yoksa aşılama yapmak için de 3 yıllık evlilik şartı var mı kuzum

Şimdi bizim 6 ay sonra 3 yıllık evliliğimiz oluyor. Bundan önce ücretsiz aşılama vs yapılır mı yoksa aşılama yapmak için de 3 yıllık evlilik şartı var mı kuzum
Yok die biliyorum canım 1 yıllık korunmasız ilişkiye rağmen çocuk sahibi değilsen yapıyorlar ama doktor özel gibi 240 TL muayenehane ücreti ilaçlarında bir kısmını devlet ödüyor bir kısmını sen ödüyorsun tüp bebek için aşılama şartı var 3 kere aşılama yaptırman lazım

Merhaba bizde aralik ayinda 1 kere aşılama yaptirdik tutmadi ozaman muayene ucreti 120 tl idi simdi 240 tl mi olmus 😯 murat hoca yapmisti bize aşılamayi önümüzdeki ay 2. icin gitmeyi planliyoruz sonra 3. ve tup bebek dusunuyoruz. Devlet karşıladıgı zaman tup bebegi tahminen ne kadar cikiyor ucret bilginiz varmi ? Aşılama aralikta ilaclari vs hepsi 1.500 tl civari tutmustu simdi olsa 3 bin desek 2 kere daha yapinca 6 bin. Direk ücretli tüp bebek mi yaptirsak diye düsünmedim degil 🤔

Merhabalar serüvene dokuz Eylül de Dr Recep emre oltayla başladık genç dinamik bir doktor ve inanılmaz hastası 1 aşılama yaptık ve nagatif ikinci aşılamada ücretli olarak tüp bebeğe döndük emre beyin hastası olup pozitifi gören varmı emre beyden aşırı memnunuz ama dokuz Eylül bitmek bilmeyen sıra ve düzensizlik bizi mahvetti orda öyle saatlerce beklemek insanı yoruyor
Merhaba bende yeni başladım emre beye sizin nasıl sonuçlandı acaba tedaviniz

Bu sayfa yarım kalmış ancak önceki arkadaşlar doktorla ilgili yorumlarını paylaşırsa memnun olurum.
Herkese Merhaba
Ben Doç.Dr. Recep Emre Okyayın hastasıyım. Serüvenim 15 Eylül 2021 de başladı. Adet düzensizliklerim ve 2.5 senelik korunmasız ilişkiye rağmen gebe kalmadığım için başvurmuştum. Nokta atış bir tercih olmuştu. En başta kendisi gerçekten ilgili, özverili, detayına kadar inceleyen ve sizin için asıl gerekli olan neyse onu size söyleyen bir hekim. Aşırı samimi bir hekim değil ancak sizinle saygıyı ve mesafeyi koruyarak hareket eden, mahremiyete gerçekten önem veren bir hekim. Zamanla zaten bu süreçte çok güzel bağlar kuruyorsunuz. Ben kendisine denk geldiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

Eylül 2021 de ilk başvurduğumda adet düzensizliği ve gebelik oluşmaması temel sorunumuzdu. Benden hsg çekimi, kan ve idrar tahlili, eşimden de sperm örneği istemişti. Hepsini hastane bünyesinde yapabiliyorsunuz. Ancak hsg çekimi ağrılı bi çekim olduğu için (bu ağrı eşiği ile alakalı kişiden kişiye göre değişir) ben dışarıda çekimi yaptırdım. Kendi eşide kadın doğum uzmanı Duygu Özkale Okyay ve ben çekimimi Duygu hanıma yaptırdım. Dışarıda özel bir muayenesi var kendisinden de çok memnun kaldım. Bu testler yapıldıktan sonra asıl süreç sonuç öğrenmeye gittikten sonra başlıyor.

Sonuç öğrenmeden sonra Emre hoca, bende rahim perdesi ve şekil bozukluğu tespit etti ve histereskopi ameliyatı daha sonra aşılama olucağımı söyledi. Ameliyat günü almak için bile sizi asistanlarına kendisi götürüyo. 😊 Ameliyatımı hoca talep ettim ve kendisi yaptı. Yaklaşık 3 haftalık dinlenme sürecinden sonra kontrole gittim bir ilaç verdi bitince hastane içinde tüp bebek merkezinde sürece devam ediceğimizi söyledi. Tekrar kontrole gittiğimde yumurta sayılarım hesaplandı. Hemen raporum çıkarıldı. Aşılama için ihtiyacım olan ilaçları aldık. Bu merkezdeki hemşireler size ilacın nasıl kullanılacağı saat kaçta uygulamanız gerektiğine kadar bilgilendiriyorlar ve aşırı kibarlar. İlaçların kullanımı bitince aşılama için randevu oluşturuldu ve eşimle orada bulunduk. Sperm kalitesi çok güzel olduğunu için eşim açısından hiç bir sorun yaşanmadı.

Aşılama için gittiğinizde sizden bir aparat istiyorlar bunu hastane medikalinde bulabilirsiniz. Aşılama gerçekleşti, bir süre orada dinlendim ve evimize gidip gebe kalmak için sonucu bekledim.

İlk aşılamada gebeliğim gerçekleşti. Hocamız doğal yoldan gebeliğede bırakabilirdi ancak sürecin uzamaması ve yaşımın 30 olması nedeniyle bu yolu tercih etti.

Süreç sonunda zaten gebelik oluştu. Hamile kaldıktan sonra genelde Emre hoca gebe hasta bakmaz. Yani gebe kalmanız için gerekli uygulamaları yapar ve sonraki süreçte sizi başka hekime gidebilirsiniz diye yönlendirir. Bunu yapmasının nedeni gerçekten çok yoğun olması. İnanın hastane sekreterleri bile gebe kaldıktan sonra hocamız gebe hasta bakmıyor diyip randevu oluşturmuyor. Ancak ben kendisine özellikle rica ettim ve ısrarım üzerine biz yola birlikte devam ettik. Doğumumu da kendisi yaptı.

9 ay sonrada bebeğimi kucağıma aldım. 🌸♥️

(Anlattıklarım haricinde sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim.)

X