Tüp Bebek Denemesinde Emriyo Sayısı Kaç Olmalıdır

ruhsar235

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
2
1
34
Merhaba arkadaşlar,

İzmir su hastanesinde bu ay ilk defa yumurta toplatma işlemi yaptık.
Toplam 20 yumurtamız toplandı. Bunlardan 5 tanesinde folikük yoktu.
15 tane folikül içeren yumurtadan 13'ü döllendi ve emriyo oluştu.
Doktorumuzun gün gün verdiği habere göre de sonuç olarak; 13 döllenmiş yumurtadan 4 tane 3. gün emriyosu ve 1 tane 5. gün emriyosu elimizde kaldı.
Merak ettiğimiz konu, bu işin standardı nedir ?
Yani elimizde nihayetinde 4 tane 3. gün 1 tane 5. gün olmak üzere 5 yumurta kaldı.
Bu sayılar normal midir? Polikistik Over rahatsızlığım var. Daha fazla beklentimiz vardı.
Onun için tecrübe ve bilgilerinizi merak ediyorum.
Selamlar.

Yaşım: 32
Eşimin Yaşı: 33

Bir adet nedeni belli olmayan düşüğümüz var.
Düşük tarihi 2021 Aralık.

Sizin iyi bence benim yaşım 31.
iki defa yumurta topladım . Ilkinde 4 tane çıktı sadece iki tane döllendi. 2 ay sonra tekrar topladık beş taneden iki tane toplandı. Yani toplamda 4 taneydi. Mayısın son haftası iki embriyo transfer edildi . Iki aylıkken kalbi durdu .kürtaj oldum . Yine transferi bekliyorum ama sadece iki embriyom kaldı.
Ne kadar yumurta çok çıkarsa o kadar iyidir . Şansını artırmak demektir. Sizin tutar inşallah

Bir standardı yok ki, kaç yumurta çıkar kaçı 5. Güne ulaşır herkeste bambaşka olur,ama 5. Gün en az 2 tane olsaydı güzel olurdu

bu isin bir standardi bulunmuyor, yumurtalarin kalitesi onemli, o nedenle cok yumurta = cok embriyo demek degil, pkoda bos cikan cok olabiliyor ya da dollenme orani dusuk oluyor. 8 yumurta toplanan kiside 7 dollenme olurken, 25 yumurtada 10 dollenmeler gormustum burada, oransal olarak bakinca dollenme orani az yumurta olanda cok daha fazlaydi. sizin elinizde yeteri kadar kalmis,5 iyi bir sayi

Çok üzüldüm. Bizimde ilk gebelikte benzer bir durum yaşamıştık. inşallah sizin de bu emriyo transferleri başarılı olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…