Tsh!!!!

Evet ya prolaktine hep stresden diyolar.Stres de olmayacak bişey değil ki.Her türlü oynuyor yani istemsizce

Evet ya prolaktine hep stresden diyolar.Stres de olmayacak bişey değil ki.Her türlü oynuyor yani istemsizce
Hayatımızda kaçınılmaz bişey yAni stres ama düşer bakalım inşallah artık olsun diye çabalamıyorum da ovülasyon testi falan da denedim … artık hayırlısı ne zaman nasipse

Hayatımızda kaçınılmaz bişey yAni stres ama düşer bakalım inşallah artık olsun diye çabalamıyorum da ovülasyon testi falan da denedim … artık hayırlısı ne zaman nasipse
Aynen ya ben de kac kere denedim ovulasyon testi falan. Artik denemiyorum test de biliyorum ki hiç beklemediğim anda gelecek yani böyle beklemekle olmuyor. Bir de çocuk soran akrabalarımı öldürmek istiyorum

Yani kendi stresim 1se 10 yapıyolar sorarak onun için istemiyoruz deyip geçiştiriyorum annemler taraf değil de eşim taraf soranlar hepp

Aynen ya ben de kac kere denedim ovulasyon testi falan. Artik denemiyorum test de biliyorum ki hiç beklemediğim anda gelecek yani böyle beklemekle olmuyor. Bir de çocuk soran akrabalarımı öldürmek istiyorum
Hiç beklemediğiniz anda gelecek derlerdi ben de içimden ne ilgisi var derdim. Öyle ki hep 13-14. günde ağrılı bir ovulasyon yaşardım, ilişki sonrası uzanirdim vs. ama olmadı aylarca, rahim filmi temizdi her şey yolundaydı. Sonra yine de ovulasyon testi alip, kendimi doğruladim, yine olmadı bitik durumdaydım. Hamile kaldığım ay ovulasyon testi yapmadım ve sadece iki kez denedim ve öncesi sonrasında antibiyotik kullaniyordum cildimdeki rahatsızlıktan dolayı, dedim ki bu ay zaten mümkün değil olmaz, sata dört gün vardı antibiyotige yeniden başlayacaktım ve bir test yapayım dedim ve çift çizgi.. O an ne kadar duygu varsa hepsi bir anda çöktü içime, mutluluk, endişe, suçluluk, sevinç, şaşkınlık.. Diyeceğim o ki gerçekten bir ay da olsa unutun, sistem başka çalışıyor gibi kızlar.. Akışta kalıp oyalayin kendinizi başka şeylere yoğunlaşın ve bir kez olsun deneyin lütfen Dilerim en hayırlı en yakın zamanda sizi de bulsun o minik mucizeler

Yaaa maşallah Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin canım. Hayırlısıyla Allah isteyen her kese en güzel zamanda mucizelerini gondersin

Merhaba canim Bende sana bisey sormak istemistim 8aydir hamile kalamiyorum kan tahlilim tsh 6,95 çikti prolaktinde yüksek endokrinolog bana letrox 25mg ve dostinex verdi Bende hamile kalabilirmiyim nekadar süre içerisinde degerim duser ve güzel haberi alirim Simdiden tesekkürler

7 iken kullanmaya başladım şuan 2 hafta oldu bugün baktırdım 4 e düşmüş 2 hafta sonra tekrar baktırıcam eğer düşerse bırakıcam 3 ayda bir kan vericem .yani 2 ye düşerse bırakıcam
Yaa nekadar güzel Acaba benim içinde umut varmi bende 8aydir hamilelik dusunuyorum tsh 6,95 cikti letrox ile düsermi

Benimde dün tsh degerim 6,95 çikti Hangi ilaci kullaniyorsun acaba ben bugun Letrox'a basladim

İnşallah tiroide bağlıdır inşallah başka birşey yoktur ben 1 haftadır kullanıyorum haftaya da tiroit ultrasonum var inşallah düşer hamile kalırım
Öncelikle bebeğinizle sağlıkla kavuşmanızı dilerim. Tecrübe etmişsinizdir, TSH gebe kalmaya engel oluyor muymuş? Ben de uzun bir süre deniyorum, hiç gebelik oluşmadı. Bugün tahlil sonucum tsh 4.82 çıktı. İlaç kullandıktan sonra mı hamile kaldınız? Biraz süreçten bahsedebilir misiniz? Bana da umut olur.

TSH bu şekilde çıkınca doktorum gebelikte engel demişti 2.5 istiyoruz diye.
25 mg yarısı yazildi, ben açıkçası kullanmadm 3 ay çünkü detay bakilmadgi için içime sinmemisti.
Geçen ay adet bitimimde 12.5 mg olarak başladım. Şuan adetim 3 gün gecikti bugün betaHcg 30.3 çıktı. Ben tiroidin bu kadar etkili olabileceğini düşünmüyordum ama uyguladım ilk ay hamile kalmış olabilirim çok şaşkınım.

Ben bilmiyordum 10 ay uğraştım ve bu değerle hamile kaldım. Gebelik boyunca da ilaç kullandim

Ben bilmiyordum 10 ay uğraştım ve bu değerle hamile kaldım. Gebelik boyunca da ilaç kullandim
Gebeliğinizde sürekli TSH izlendi mi ? Doz arttırma azaltma yapıldı mi mesela?
TSH önemini yeni anladim ama çocukta zeka geriliği düşüncesi çok korkuttu beni sürekli kontrol mu edeceğiz

Gebeliğinizde sürekli TSH izlendi mi ? Doz arttırma azaltma yapıldı mi mesela?
TSH önemini yeni anladim ama çocukta zeka geriliği düşüncesi çok korkuttu beni sürekli kontrol mu edeceğiz
Evet her ay tahlil verdim. Gebelik ilerledikçe TSH etki eden hormon Tsh i yükseltiyor bu yüzden doz artışı oluyor. Bı yerden sonra o hormon düz ilerliyor bu noktada aynı dozda devam etmeniz yetiyor.
Korkmayın, zekaya etki etmesi için uzun süre kontrol altına alınmamış olması TSH testi yapılmaması yada anne adayının bilgilendirilmemesi gibi durumlarda oluyormuş.
İlaca rağmen istenen aralığa düşmedi iki kontol boyunca yani gebeliğin ilk 3/4 ayı istenen seviyenin hafif üzerindeydi o bile beni çok üzmüştü, her gün test vermek istiyordum kötü kötü senaryolar aklımdaydı. Merak etmeyin farkedilmesi ve ilaca başlamış olmanız kontrolü de ihmal etmeyecek olmanız yeterli..
Benimki şu an maşallahı var, 7 aylık ama kök sokturuyor
Ben de 12.5 başladım en son 3 gün 75, diğer günler 50 mcg içiyordum.

Ooo maşallah. Çok teşekkür ederim içim rahatladı.
Sağlıklı hayırlı şekilde nasip olur isteyene inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…