Tsh!!!!

Sizinde gözünüz aydın inş bebişiniz olur sağlıkla ilacı bıraktınız mı yoksa devam edicek misiniz?

İlaç olarak ne kullanıyorsun canım

aynı durumdayım. TSH'ım 6 ay önce 2-3 aralıgında iken bu ay 5,84 çıktı.

Tüp bebek doktorum önce bunu düşürmemiz lazım dedi. Sizin ne kadar süre ilaç kullanımıyla düştü?

Tüp bebek doktorum önce bunu düşürmemiz lazım dedi. Sizin ne kadar süre ilaç kullanımıyla düştü?
Mucizeye sormuşsunuz bende cevap vereyim benim 7 çıktı 2 hafta levetron kullandım tam 2. Haftada ölçtürdüm 4 e düşmüş ilaca devam ediyorum iyice düşene kadar birde sabah aç karna ceviz suyu içiyorum akşamdan yapıp bekletiyorum tsh düşmesinde çok çok etkili bence 2 hafta kısa bir süre ben bu kadar düşmesini ceviz suyuna bağladım cevizin içindeki kabukları da koyuyorum zaten internete yazıyor araştır istersen yap hemen düşmesini istiyorsan

Ben tüp bebek tedavisine başladığımda tahlil sonucumda 7 çıktı . üç gün sonra 13 çıktı (her üç ayda bir tüm tahliller geçiyordum şok oldum tahlilimin yüksek çıkması ile)ilaç tedavisi ile 10 günde 4 indi tüp bebek transfer oldum negatif . 4 bile çok yüksekti tüp bebek tedavisinde 2,5 olması gerekiyor. 3 aydır hergün içiyordum heray kan tahlili verdim normal seviyede olunca dün doktorumun içme artık demesiyle bıraktım 1 ay sonra yükselirmi bilmiyorum Şubat ayı tüp bebek için Türkiye gelicem ..ilacınızı kahvaltıdan 1 saat önce içerseniz 20 günde 3 düşüyor benim hızlı düştü .

Gebe olup tsh 4 olup ilaç yazan doktorlar var 2 ye yada olması gereken uygun görülen en düşük değere düşmesi için
Bu örnek benim BetaHCG pozitif geldiği gün TSH 4 çıktı ve hemen dahiliyeye gittim Euthyrox 25 mg ilacının yarısını içecek şekilde tedaviye başladık. Bir ay sonra USG yapılıp, TSH tahlili yenilecek.

Merhaba kızlar dün kanda BetaHCG pozitif çıktığı gün TSH degerim 4 çıktı. Devlette randevu bulamayınca özelde dahiliyeye gittim ve Euthyrox 25 mg ilacını yarıya bölüp icmemi söyledi, doz az gibi geldi bana, değeri bana yakın olanların yorumlarına ihtiyacım var

Hormon ilacı olduğu için ilk bir hafta yarım içtim bende sonra tam içmeye başladım çevremde çoğu kişi böyle ilk başlayanlar hep ilk 1 hafta yarım içtiler benim 7 iken de doktor ilk bir hafta yarım içmemi söyledi şuan 4 e düştü halen içmeye devam ediyorum

Diğer değerlere göre de etkilidir tabi bu doz değerlendirmesi, benim kontrol bir ay sonra ama iki hafta sonra tekrar baktirmayi düşünüyorum.

Merhaba değerleriniz şimdi nasil oldu acaba? Kac mglık kullandiniz ilk olarak ilactan? Hamile kala bildiniz mi?

Merhaba 1 ayda değerleriniz ne kadar değisti? Hamilelikten önce TSH ne kadardı sizde? Bende 7 aydır hamilelik olmuyor. TSH 4.5 cikti. D vitamini de 7 lerde

Merhaba 1 ayda değerleriniz ne kadar değisti? Hamilelikten önce TSH ne kadardı sizde? Bende 7 aydır hamilelik olmuyor. TSH 4.5 cikti. D vitamini de 7 lerde
İlk ay düşük dozla başladık malesef 3.40 a düştü, dozu artırdık sonrasında ve şimdi sonuç bekliyorum ama iki hafta önceki ara kontrolünde en son 2.80 çıkmıştı. Benim de gebelik öncesi son değerim 4.35 ti, gebe kalmaya engel değil ama ilaca başlarsanız iyi olur. D vitamini için de benim yıllar önce sizin degerenizde iken 7 şişe devit yazılmıştı ve düzelmişti. Geçmiş olsun.

Evet D vitaminine de başladım TSH için de ilaç içiyorum.TSH için 25 mg lık ilac iciyorum. Fakat bu doz az gibi düşünüyorum. Bakalım ne kadar zamana değerlerim normale dönecek

Evet D vitaminine de başladım TSH için de ilaç içiyorum.TSH için 25 mg lık ilac iciyorum. Fakat bu doz az gibi düşünüyorum. Bakalım ne kadar zamana değerlerim normale dönecek
Başlangıçta bana 12.5 verildi bir hafta sonra 25 e geçtim ama gebelikle beraber artış dev ettiği için istenen seviyeye dusemedi. Belki sizin daha fazla düşebilir.

Merhaba değerleriniz şimdi nasil oldu acaba? Kac mglık kullandiniz ilk olarak ilactan? Hamile kala bildiniz mi?
Daha hamile kalamadım
7 idi değerim sonra 4 e düştü şimdi O.269 küsurlarda
İlk 50 mg ile başladım sıfıra düşene kadar hep aynı devam ettim şuan en düşük dozla devam ediyorum 25 mg
Proklatinim biraz yüksek çıktı geçen haftalarda,doktor stresten dedi ilaç yazmadı stres yapma dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…