TSH yüksekliği ve kafa karisikligi

nzlylcnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
249
36
31
Arkadaşlar henüz hamilelikte 6. Haftadayim sadece kese gördük bebegi daha göremedik kan tahlili verdim önceki boş gebeligimde tsh degerlerim normal iken, şimdi yükselmiş 5.78 çıkmış. Yani daha yuksek değerlere sahip olanları gördüm. Doktor çok korkuttu çok yüksek dedi. Yani hamilelik boyunca ilaç mi kullanilacak? Bir de tekrar özel hastanede tahlil istedi benden. Sürekli tahlil mi verecegim ?

Yok o kadarda yüksek değil normalde maksimum değer 5 civarı bişey zaten ama gebeliğin ilk üç ayında 2.5 olmasını istiyorlar ihmal etmeyin siz dahiliye yada endokrin doktoruna gidin hemen ilaç verecekler hemen düşer ve tabi sürekli kullanacaksınız o ilacı 9 ay boyunca..gebelikle beraber TSH yukselmesi olabiliyor ilaç kullanmaniz kontrol altında olmanız gerekiyor .ben hamile kaldığımda zaten tiroid hastasıyım gebe kaldığım ilk haftadan itibaren ilaç dozunu arttırdı doktor ilk üç ay bebek annenin troudinden yararlanıyor çünkü..sonrası yine kontrollü birsekilde kullandım 9 ay..siz ilaciniza başlayın kontrollerinizi yaptirin biseycik olmaz

Ya yorumları falan okudum da çok yan etkisi falan var diye normalde bende tiroid sıkıntısı bildiğim kadarıyla yoktu şaşırdım. 9 ay boyunca kullanmak mi gerekiyor

Ya yorumları falan okudum da çok yan etkisi falan var diye normalde bende tiroid sıkıntısı bildiğim kadarıyla yoktu şaşırdım. 9 ay boyunca kullanmak mi gerekiyor
Merhaba bende de yüksek çıkmıştı. 9. Aydayım 10 gün sonra doğumum var inşallah. Hala kullanmaya devam ediyorum. Hergün eksiksiz kullanmak gerekiyor. Lohusalıkta da yüksek olursa ilaç kullanılmaya devam edecek bir süre daha. Kullanılmaması durumunda bebekte zeka geriliği vs olabiliyor demişti doktorum. Her ay düzenli kan verip kontrol ettireceksiniz.

Neyin yan etkisi var ilacın mi? Hayır hiç yan etkisi yok..troid sorunu olmasada gebelikle beraber olabiliyor bu sorun .özellikle ilk üç ay bebegin kendi troidleri oluşmadıgi için sizinkinden yararlaniyor çok önemli o sıra düzenli takip ve ilaç kullanımınız ondan sonrada 9 ay boyunca muhtemelen içersiniz doktor takibinde olun ve düzenli için ilacınızı ..troid gebelikte çok önemli bir durum fakat ilacınızı içtiğiniz sürece bir sorun olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…