Tsh yüksek olup düşük yapan arkadşlar....

umut_sevgim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
1.369
19
42
MERHABA KIZLAR ONCELIKLE HOSGELDINIZ BEN MALESEF 4 DÜŞÜK YAŞADIM BÜTÜN ARAŞTIRMALARA RAĞMEN HERŞEY NORMAL IKTI 4, HAMILLELIGIMDE İSE TAHLILLERI BUGUN ALDIM TSH NORMAL DEGERLERKEN 0,27_4,2 :OLMASI GERKIRKEN BENIMKI 9,00 CIKTI ACABA BUNDAN KAYNAKLANABILIRMI DR HABER BEKLIYORUM RABBIM HEPIMIZIN YUZUNU GULDURSUN......:Saruboceq:

merhaba umut sevgim.
benimde hamilelikten önce değerim 6,2 çıktı ve ilaç kullanmaya başladım.biz daha ilaç dozunu oturtamadan hamile kaldım,hamileliğim sırasında değer 3 küsürlere düşmüştü.ama doktorum yeterli olmadığını söylemişti.çünkü gebeliğin ilk üç ayında bebek senden tiroid hormonunu karşılıyormuş.bu nedenle ilacı biraz daha yükseltmiştik.ancak benim hamiliğim uzun sürmedi.mol gebelik nedeniyle bebek gelişmedi ve alındı.
şimdi bununla bir ilgisi varmı bilmiyorum.dahiliye doktorum olabilir diyor,kadın -doğumcu alakası yok diyor.
kürtajdan 5 ay geçti.yeni yaptığımız testlerde tsh yine yüksek çıktı,ilaç kullanmama rağmen. şimdi yine yükseltik ilaç dozunu.ama doktor lütfen bunu bir düzene sokmadan hamile kalma diyor.
ayrıca hamilelik sıradında her ay mutlaka tsh kontrolümü yaptırmam gerekiyormuş.
allah hepimizn yardımcısı olsun bu yolda.
bir de sen şu an hamilemisin anlayamadım?daha önceki düşüklerinde tsh hiç bakılmadı mı?

merhaba umut sevgim.
benimde hamilelikten önce değerim 6,2 çıktı ve ilaç kullanmaya başladım.biz daha ilaç dozunu oturtamadan hamile kaldım,hamileliğim sırasında değer 3 küsürlere düşmüştü.ama doktorum yeterli olmadığını söylemişti.çünkü gebeliğin ilk üç ayında bebek senden tiroid hormonunu karşılıyormuş.bu nedenle ilacı biraz daha yükseltmiştik.ancak benim hamiliğim uzun sürmedi.mol gebelik nedeniyle bebek gelişmedi ve alındı.
şimdi bununla bir ilgisi varmı bilmiyorum.dahiliye doktorum olabilir diyor,kadın -doğumcu alakası yok diyor.
kürtajdan 5 ay geçti.yeni yaptığımız testlerde tsh yine yüksek çıktı,ilaç kullanmama rağmen. şimdi yine yükseltik ilaç dozunu.ama doktor lütfen bunu bir düzene sokmadan hamile kalma diyor.
ayrıca hamilelik sıradında her ay mutlaka tsh kontrolümü yaptırmam gerekiyormuş.
allah hepimizn yardımcısı olsun bu yolda.
bir de sen şu an hamilemisin anlayamadım?daha önceki düşüklerinde tsh hiç bakılmadı mı?

CEVAP VERDIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM CANIM valla dr kontrolundeydım ama tahlıllerım dr fakslanıyodu 4, hamıleleıgımde bıraz yuksek cıkmıs ama onemlı degıl dedı hamıle kal gel dedı bende hamıle kaldım gıttım fakat bebegım 8 haftalıkken gelısmesı durmus kurtaj olmak zorunda kaldım dr degıstırdım bu tahlıllerde yuksek cıkınca kafama takıldı yok canım hamıle degılım kıb...

Ben hashimato tiroiditi hastasıyım.TSH oranım 6lardayken farkettik ve hemen ilaca başladık...1-2 ayda düzene girdi hormon seviyem.Kullanman gereken ilacı aç karnına içmen gerektiğini biliyorsundur, mutlaka söylemişlerdir sana da..Kahvaltıdan en az 20 dk. önce alman gerekiyor aksi takdirde kana karışmıyor ilaç ve hormon seviyen normale dönmüyor...ılaçlarını kullanırsan sorun olmuyor iyi ki farkedilmiş diyeceğim çünkü gebelikte bebekte soruna yol açabiliyor tiroit bezi hastalıkları...Geçmiş olsun canım...

ben de hipotiroidiyim.hamile kalmadan önce ilacımı düzenli bi şekilde kullanıyordum.bebek düşündüğümüz sırada önce tahlillerimi yaptırdım herşey normaldi ve hamile kaldım 1 ay sonra.tekrar tahlil yaptırdım tsh 6 çıktı ilacımı kullanmama rağmen.hemen dozunu arttırdı dr.um her ay kontrole gittim.bebeğimde bi sorun olmadı Allah'a şükür şimdi 11 aylık olcak.ama tsh değerinin normal olmadığı durumlarda düşük olabileceğini söylemişti dr.um.inşallah Allah'ım size de sağlıklı bebekler nasip eder..geçmiş olsun...

Canım hamile kaldığımda Troidin ne olduğunu bile bilmiyordum
Kan testimde TSH 16 ÇIKTI..
Hemen eutrox 50 ile başladım ve doz arttırıldı..
sabah kahvaltıdan 45 dk önce alıyorum..

Tsh hamile kalamamaya nedne oluyor
hamile kalıncada bebeği kaybetmeye
bu yüzden tsh çok önemli.
şuan değerim 2
ve her ay düzenli kan veriyorum...
sağlık ocakları bu testi ücretsiz yapıyor bilginiz olsun.

Canım hamile kaldığımda Troidin ne olduğunu bile bilmiyordum
Kan testimde TSH 16 ÇIKTI..
Hemen eutrox 50 ile başladım ve doz arttırıldı..
sabah kahvaltıdan 45 dk önce alıyorum..

Tsh hamile kalamamaya nedne oluyor
hamile kalıncada bebeği kaybetmeye
bu yüzden tsh çok önemli.
şuan değerim 2
ve her ay düzenli kan veriyorum...
sağlık ocakları bu testi ücretsiz yapıyor bilginiz olsun.

sagol canım cvp verdıgın ıcın rabbım hepımıze yardım etsın ınsalllahhh......

canım benimde normalde tsh yüksek hashimoto hastasıyım.hep ilaç kullanıyorum.o yüzden gebeliklerimde pek sorunla karşılaşmadım çünkü ilacımı düzenli olarak alıyorum.tsh her zamnan hamilelikleri etkiler.mutlaka tedavi görmelisin canımm

peki bende hipotirod var.doktorum bunu tsh t3 t4 testleriyle takip etti.1 tablet kullanmama rağmen tsh yüksek çıktı.şimdi 1,5 tablete çıkardı.acaba benimkide mi haşimato?böyle bişey olsa doktor anlar dimi?başka bir tahlil veya rontgene ihtiyaç varmıydı?

valla ne oldugunu tam olarak bılmıyorum ama tsh yuksekse dr kontrolunde hamıle kalmalıymısız canım bıde cevız falan cok ıyı gelıyomus gecmıs olsun

peki bende hipotirod var.doktorum bunu tsh t3 t4 testleriyle takip etti.1 tablet kullanmama rağmen tsh yüksek çıktı.şimdi 1,5 tablete çıkardı.acaba benimkide mi haşimato?böyle bişey olsa doktor anlar dimi?başka bir tahlil veya rontgene ihtiyaç varmıydı?

tabiki dr anlar.muhtemelen t3,t4 değerleriniz normal tsh yüksekse hashımotu olabilirsiniz
benimde öğle troıd değerlerimin hepsi normal sadece tsh yüksekkkkkk

X