Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

Basit bir Google araştırmasi yapan bile bircok "gayrimuslim" katil bulur
Bir ulke olarak Abd
Mao
Joseph Stalin
Pol pot
Mussolini
Jim Jones
Kim jong

Ayrıca Afrikanin zenginliklerini kendi ülkelerine tasiyan hirsizlar da musluman degildi zira hirsizlik islamda buyuk gunahti
Kadin ticareti baslibasina 'dunya' sorunu zaten
Irki yuzinden insan olarak bile gorulmeyen milyonlarca insan var oysa islamda irk ayrımı dahi yok
Yahudilere akla gelmedik işkenceleri hak goren de müslüman degildi hatta ne ironik ki İspanya'da onlara kucak acan da Osmanlı idi.

Sen bana kalkip onune geleni tekfir eden tiplere yukarida saydigim pislikleri yapan canilere iste islam onlari bu hale getirdi dersen sana iki soru sorarim

Islam onlari bu hale getirdiyse digerlerini o hale ne getirdi soylesene?

Islam ogretilerine bariz olarak aykiri olan fiileri istediklerini bile bile neden hala bunu islama mal edersiniz?

Ayrica bugün Afrikaya elini uzatan insanlar neden muslumanlar neden digerleri degil yahut bir elin parmagini bile gecmez ki yapanlar da din propagandası yapar soylesenize

İnsanlar üzerinde deney yapmis bir varliktan bahsediyoruz.
Islama gore insan cani kiymetlidir.
Hatta olum cezasi dahi iskencesiz yapilir.
Iskence ise tum dunyanin vazgecilmezidir şuanda.
Ama umrunuzda bile degil.
Gozleri islam kini ile dolu olan insan buyuk pencereyi goremez.

Pozitivzm,modernizm,faydacilik senden buyuk ahlaki bilinci almis ve sana demistir ki "Amaca giden yolda her sey mubahtir"
Her seyin icine doldurabildiginizi doldurun simdi.

Budizm savasla siddetle en az ilgisi olan din buna ragmen onlarda da radikal gruplar var intihar saldirilari kendilerine eziyet etme vs. Var. Hani islamin en cok karsisina sunduğunuz din

Alinti:
1970’lerde, Budist bir rahip olan Phra Kittiwuttho, Komünistlerin öldürülmesinin Budizm ilkelerinin herhangi bir şekilde ihlal etmediğini savunmuştur. Başka bir çok Budist rahip de onunla aynı görüşü paylaşmıştır ve dile getirmiştir.

Myanmar’daki Müslümanlara yönelik Budist şiddet ve saldırganlık ve bunlarla ilgili şiddet eylemleri radikal Budist rahipler tarafından teşvik edilmektedir.

İnsanlar üzerinde deney yapmis bir varliktan bahsediyoruz.
Islama gore insan cani

Kavram kargasasi yasiyorsunuz.

Darwin, evrim teorisi, dogal seleksiyon, pozitivizm, pragmatizm ve modernizm kavramlarinin acikladiginiz orneklerle alakasi yok.

Mesela ateistlerin Darwin hakkindaki gorusleri tamamen ad hominem. Buradan da Hitler'e baglanmis ki hic alakasi yok, yani siz de kuramamissiniz ki alakayi.

X Y'ye benziyor Z X yaparsa Y yuzunden yapmis olur diye bir mantik mi var? X'in Y'ye benzedigi de sizin iddianizken ustelik.

Pozitivizm ve modernizm'in her yol mubahtir felsefesini siar edinmedigini bile soyleyemeyecegim cunku elma karpuz keserken sarki soylenmesini siar edinmemistir demek gibi olur.

Bu konularda daha cok arastirma yapmanizi tavsiye ederim. Burma ile ilgili kopyaladiginiz alinti once 1 budist rahipten, sonra ise tarafli bir yorumdan olusuyor.

Ben de 3000 imamdan bahsederek bir genelleme yaparim, hic hosunuza gitmez ama daha bilimsel olur.

Butun bunlarin otesinde, inancli oldugunuz icin karsisinizdaki bireylerin mutlaka bir seye inandigini varsaymaktan vazgecmezseniz mantiksiz bir tartisma yurutmus oluruz.

Havada Darwinler, pragmatizm iddialari ucusuyor. Kim bunlara taptigini soyledi ki? Ateistler bir seye tapmazlar. Sorgularlar.

Donald Trump butun Muslumanlarin terorist olduguna inanmiyor merak etmeyin. Zaten hicbir toplulugun hepsi herhangi bir sey olamaz.

Ama tamaminin engellenmesinin gerektigini dusunuyor. Donald Trump hakli degil cunku zaten fasist, ama sebeplerini Muslumanlar veriyor diyebilir miyiz bunun? Diyebiliriz.

Tabi sadece kendinizi ve birkac ornek insani Musluman saymiyorsaniz.

Alaka bariz var da siz göremiyorsunuz. Ateistler din tartışmalarında karşımıza hep Darwin Teorisini getirirler. Ama adı üzerinde teori doğruluğu ispatlanmamış önerme olduğu halde bu konu da net bir inanışları var. Yanlış da olabilir sorgulayım diyen ateist benim çevremde yok. Darwin bunu dedi sizin din yalan haha konuşmaları yapılıyor daha çok. Adamlar inanmış ne diyeyim şimdi? Başka açıklaması mı var bu durumun? Neyse geçelim Hitler’e. O da bu teoriyi kendine model almış. Doğal seçilim ile saf ırk oluşturma ve güçlünün hüküm sürdüğü bir dünya anlayışı ile hareket ederek katliamlar yapmış. Ben de dedim ki ateistlerin inandığı noktaları bile kullanıp katliam yapan insanlar var. Bizzat ateist olup da katliam yapanlar da var dedim. Umarım alakayı görebilmişsinizdir.

Kavram kargaşası yasamadigimdan eminim çünkü din sosyolojisi ilgi alanim ve yeterince makale okumuslugum var kaynak da gösterebilirim. Bunlar önemsiz seyler aslında ama defalarca vurgu yaptiginiz icin belirttim.

Burma olayi tarafli ama islamla ilgili olanlar tarafsiz oyle mi ?
Ayrıca kaynagim da ateist birinin paylasimiydi musluman birinin degil

bu mal da müslümanlardan tutturdu ya tamam artık.Bi laf etti 100 deli peşinden gitti diye müslümanlar da müslümanlar..Sen çok mu matahsın tipin derdine bak ya..

Özet su ki kadın yakma adam kaçırma vb. Vahşetleri birileri islama dayanarak yapiyor diye gercek islam bu diye yaftalayamazsiniz.
Kadinlari cadi diye yakanlar da bunu Hıristiyanlik adina yapmisti
Budist rahipler katliam icin fetva eriyor
Komunist ulkeler ideolojilerini korumak adina katliami mubah görüyor
Birileri bilim adina hayvanlari denek olarak kullaniyorlar
Herkes yaptigi pislige birşeyleri yakistiriyor kisacasi.
Ama gozler sadece islami görüyorsa o gozlerde sorun var demektir

300 imamdan ben de genelleme yaparim demissiniz ben Budist rahiplerden yola cikarak bir genelleme yapmadim. Aksine o orneklten yola çıkarak gellemenizin yanlış olduğunu vurguladim.

Ayrıca inancli olduğum icin karsi tarafin da birseylere inandigini iddia etmiyorum bizzat diyorum ki ideolojilerle dinler arasinda sayisiz ortak yön var. Hatta izmler din midir degil midir tartsmalari dahi var

Bireysel ya da topyekün gerçekleştirilen eylemleri "sözü edilen din ve ideolojiden bağımsız" değerlendirebilmemiz için, eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin de düşünce ve inançtan öte bir amaç edinmiş olması gerekir.
Yani, tekbirler eşliğinde katledilen insanları katilin kafasında yatan düşünceden bağımsız değerlendiremeyiz. Çünkü sayı bir ve iki kişi ile sınırlı değil, birkaç istisna ülke dışında Müslim olan her devlet için geçerli.
Teslis üçlemesi ile insan yakılsa, daha da kötüsü bunu hayat felsefesi haline getirmiş Hristiyan terör örgütleri meydanları doldursa, ülkelere savaş açsa, dinlerinden bağımsız değerlendirebilecek miyiz?

Ve her şeyden öte, o kimseler, İslam aleminin yarısını oluşturan çoğunluk, açıkça dile getiriyorlar ki; dinden anladıkları, okuyup yorumladıkları tam da bu!
Sen aynı kitabı tam zıttı şekilde yorumluyor olabilirsin Ayikolreiz, fakat biz eylemin öznelerinin düşüncelerine, itiraflarına bakmak zorundayız.

Bir Satanistin kedi üzerinde yaptığı işkenceleri inancından bağımsız değerlendirebilir miyiz?
Evet, ama bu olaya yanlış yaklaşmak olur.
Ki, üstüne bir de bu Satanistler bir ülkeye saldırsa, Latin Amerika'nın neredeyse her ücra köşesine dağılsa, örgütler kursa, Sanatist diktatörler ortaya çıksa...

Ve şunu da belirtmeliyim ki, ben Işid'ten daha farklı bir yoruma ulaşamıyorum.
Eliaçık, Edip ve Öztürk gibi kimseleri takip etmeme rağmen, yorumlarının zorlama olduğunu düşünüyorum.
Yani sadece Işid'e bakarak değil, kendi okuyup anladığımızı da dahil ederek bu sonuca varıyoruz.

Ve diğer din, ırk mensuplarının gerçekleştirdiği katliamlarıda asla reddetmiyoruz.
Tabi Stalin, Mao, Kim Jong ile ilgili söylediklerini ayrıca tartışabilirim, bunları elbette ki altına imzamı atarak reddediyorum, fakat özellikle sömürge politikası adı altında gerçekleştirilen katliamların varlığını, hatta defalarca yazdığım baş aktörün kana olan susamışlığını en az senin kadar nefretle karşılıyorum.
Onları da suçluyoruz, fakat Bush'un Irak işgalinde Hristiyanlığı yayma değil de petrol kaçırma amacıyla hareket ettiğini bildiğimizden, dinine değil, para sevdasına, Kapitalist ruhuna saldırıyoruz.

Islamda kadın kaçırma kadın yakma kadın sunnet etme ile ilgili âyet var mi mesela?
Budizmde olmadigini gonul rahatlığı ile belirtirken Islamda yok diyemiyorsunuz.

Gelelim cihat anlayisina. Ben islamda savaş hukuku hakkında ayetler yok demedim ki . Islam ayni zamanda hukuk kitabidir. Savas durumlarini mutlaka belirtecek. Anayasada cezalar bu tarz kurallar vs. Hic mi yok ?
Budizm ise daha cok felsefedir. Devlet kurma yonetme kurallari iceren bir ogretisi yoktur. Ha bir de buna ragmen rahipler fetva veriyor.

Oysa islam kaynaklarinda savas hukuku hicbir hukukta olmadigi kadar ahlaki ve insanidir
"Yaşlılara, kadınlara, çocuklara, kendisini ibadet ü tâate vermiş ruhbanlara ve mabetlere ilişmeyiniz.! Ağaçları yakmayınız.! Hayvanlara dokunmayınız.! Ve servetleri heder etmeyiniz.

Hepsini geçtim 'masum insanı öldüren tum insanlığı oldirmustur' ogretisine ragmen birileri katlediliyor iste.tipki budizmde olmayani rahiplerin tesvik etmesi gibi. Ne kadar da benzer degil mi ?

Kavramlar sosyoloji ile ilgili olunca din sosyolojisi ile ilgili olmasi kacinilmaz oluyor zaten

Son olarak da beni lutfen o kesim ile karıştırmayın islam dini de benim alanim oluyor. Kitabimi okudum icerigi cok iyi biliyorum.

Size iyi gunler

Israrla komünist liderlerin Katliamlarıni reddediyorsun
Dünyaca kanıtlanmış olanlarini bile.
Burada dinini hersey pahasina savunmaya calisan bir din mensubu gibisin

Islam hakkindaki yorumuna gelince:

""Ve şunu da belirtmeliyim ki, ben Işid'ten daha farklı bir yoruma ulaşamıyorum.""

Islam hakkinda bu yoruma ulaşıyorsunuz peki müslüman olan kadinlari kafir ilan edip yakmalarini islama uygun olmasi açısından tartisin kanıtlayin bekliyorum

Bahar Yildirim

Bush'un Irak'a girmesini dinle değil ideoloji ile alakalandirdim ben zaten.
Bir din veya ideoloji mensubu olmalari ile ne adina yaptiklari farkli iki şeydir. Bunun aksini iddia etmedim. Örneklerime tekrar bakabilirsiniz

Iki kere yazdim ama kimse hala cevap vermedi.
Kitabını bir kez bile okumamis senede bir ay oruç tutmuş ama tutmayan birini görünce linç ediyor. Simdi bu kisinin yaptığını "islam" adina yapmis olsa bile ne kadar alakalandirabiliriz islamla.

Bir kitap düşün, içi katliam çağrıları ile dolu olsun. Ardından onu örnek alarak (kendi ifadeleri bu) gruplar kuran, kafa kesen, işgallerde bulunan kimseler koca bir coğrafyanın hakimi olsunlar.

Bu olayda kitap, elbette canlı bir varlık olmadığı, ona anlam yükleyecek bir özneye ihtiyaç duyduğu için mahkemede yargılanmaz.
Fakat o kitap raflardan kaldırılır, zamanında Pokemon'u örnek alarak kendine zarar veren çocuk sayısının önüne geçebilmek adına yapıldığı gibi. Polisler, ajanlar yine aynı kitabı incelemeye alır, satması, okuması yasaklanır.

Oysa kitaba o anlamı yükleyen yine insandır. Okunmadığı sürece zihinlerede işleyemez, ayrıca Pokemon'u izleyerek uçmak dışında "iyi bir arkadaş olmak" gibi sonuçlar çıkarmakta mümkündür. Ama çoğunluk, senden-benden farklı düşünmüş, kitaptaki bazı cümlelere aldanmış olmalı ki, zararlı işlerine başkanlık etmesi için onu seçmişler.
O halde medya denetim örgütü pokemon cd'leri üzerine "zararlı-tehlikeli-yasak" damgası vurmaz mı, vurur.

Yani ister kafa kesmek isteyene araç oldu de ister insan kendi kötü düşüncelerini onun arkasına gizledi...

Sonucunda içeriği "katliam" yönünde yorumlandı mı, evet.
Tehlikeli mi, yine evet.
Ve "araç" olarak kullanmak için, o mu tercih edildi, evet.
"Hepimiz Pamuk Prenses'in askerleriyiz" diyen kimseler oldu mu, hayır.

Maalesef ki vitrinimiz kötü, yani dünya vitrinde sadece bomba, kafa kesme, canlı canlı yakma, köle kadınlar vs. görüyor.
Bunu gören yabancı kültürde yetişmiş birisi önyargılı yaklaşır tabi. Kapağı ilgi çekmeyen kitapları bile okumuyor insanlar.
İmaj bir kere zedelenirse bir daha düzeltmek zor oluyor.
Avrupa'nın ortaçağı, skolastik düşünce, karanlık çağ, kilise baskısı, cennetten arsa satma, aforoz etme deyince hepimiz ezbere konuşuyoruz şimdi. Hahaha din adamları cennetten arsa satmış diye gülebiliyoruz ya da buna benzer uygulamalara uzaylı görmüş gibi bakabiliyoruz. Peki aralarında iyileri de var diyor muyuz? 15. yy.da Avrupa'da şu da iyiymiş deniyor mu hiç?
İnsanlar bazen korktuğu, itici bulduğu ya da kötü bir anısının olduğu mekan, oluşum, nesne vs.lere karşı önyargı duyarlar. Mesela kötü bir anımın geçtiği sokaktan zorunlu olmadıkça geçmiyorum, olabildiğince kaçınıyorum. Ortadoğu denince benim bile aklıma ölüm geliyor, burnuma kan kokusu doluyor. Şahsen yıllar yıllar sonra bile bu aklımdan silinmez kolay kolay.

"Dünyaca kanıtlanmış" olması, beni hiç mi hiç bağlamıyor. Bbc, Fow news, cnn'den öte bir kaynak listem var. Sor bakalım Rt, Cctv'de "dünyaca kanıtlanmış" gerçekleri seninle aynı mı yorumluyor?
Hayır, körkütük bir savunmaya geçtiğimi sanmıyorum. Örnek vermeden, kaynak göstermeden de savunmam.
Fakat bu konuyu çok defa tartıştım, ilgili bir başlık altında, seninle yeniden konuşabiliriz. Fakat farklı konuların devamlı Komünizm'e uzanmasını istemediğimden, Komünizm ile ilgili bir haber altında günlerce süren tartışmalar yapabiliriz.

Son paragrafa cevap verebilmem için, İslam'ı hangi sınırlar içinde değerlendirdiğini bilmem gerek. Bir Kuran Müslümanı, "kadını yakmayı" destekleyecek ayet bulamayacaktır. Fakat kaynağın sadece Kuran ile sınırlı olmadığını biliyorsun. Hadisler, sahabelerin hatta onları görmüş tabiin vb zincirine dahil kimselerin hayatlarının da örnek alındığını, senin kütüb-i sitte diyerek sahih kabul ettiğin hadis nakleden kimselere alternatif olarak, yüzlerce şeyh-alim'in de sözünün dinlendiğini biliyorsun değil mi?

"İrtidat dinden dönme demektir. Buna göre mürted ise, daha önce inandığı bütün mukaddesâtı inkâr eden insandır. Ve bu insan bir bakıma Müslümanlara ihanet etmiştir. Bir kere ihanet eden, her zaman ihanet edebilir. Onun için de bazılarına göre "mürtedin hayat hakkı yoktur." Ancak fıkıh âlimlerinin sistematize ettiği şekle göre, mürted hangi meseleden dolayı irtidat ettiyse, evvelâ ona o mesele en ince teferruatına kadar anlatılıp izah edilecektir. Belli bir süre takibe alınarak, takıldığı hususlarda iknaya çalışılacaktır. Bütün bunların fayda vermediği zaman da artık o insan İslâm bünyesinde bir ur ve çıban başı olduğu tebeyyün edince de ona göre muamele yapılacaktır." Alıntıdır.

Benzer çok fazla açıklama var. Cübbeli videoları izliyorsan, Edip'i nasıl mürted ilan ettiğine ve mürtedlerin kendi inancına göre nasıl cezalandırılması gerektiğine yönelik yorumlarına denk gelmiştirsin.

Ki, bir kimseyi dinden çıkmış olarak görmek çok da zor değil. Özellikle kadınsan, yaşama, git öl, hatta kendini diri diri göm, daha az acı çekersin. Bunu da tartışalım mı? Kadının yerini? Özelden devam edebiliriz, çünkü din tartışmak yasak.

Belki verdiğin örneğe alakalı bir destek bulamayız, ama aynı insan dinden çıktığı için birini öldürür ya da eşini döverse, çok da güzel alaka buluruz.

Bu tarz ırkçı yaklaşımlar dünyaya hep zarar vermiştir. Trump a biraz hak vermek demek, Hitler e hak vermek demek ya da tersi olan yahudi soykirimi yuzunden Almanlara kin beslemek,İsrail'in Filistinlilere yaptığına hak vermek demek ya da tam tersi İsrail yüzünden tüm Yahudiler kin beslemek demek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…