Trump Orlando’daki LGBTİ nefretini görmedi: Müslümanları ülkeye almayalım

Terör örgütü mu degil mi bilmem ama Arakan katliami malumunuz

Cevap için teşekkür ederim, ancak ne yazık ki Arakan katliamı sizin düşündüğünüz şekilde gerçekleşmiş ise dahi, dini baz alan bir terör örgütü tarafından gerçekleştirilmiyor.

Yani sunni imam birine tecavüz edip sonra şii komşusunu suçlayıp kesti diye İslami terör örgütleri var demiyorum ben. İslam adına cihat yaptıkları için diyorum.

Yahudileri neden rahat birakayim islam peygamnerine defalarca suikast duzenleyen bugun gidalar üzerinden insan sagligini bozan bazi kutsal kitaplarinda kendi milletinin disindakileri hayvam olarak goren bir topluluk.
Bu demek değil ki Almanlar Yahudileri katletmedi. Bu da kisiye göre değişecek bir mesele degil.
O soruyu sordum çünkü direk anlasiliyor yanli olduğu
Çeçen ve Türkleri Ruslar katletmistir bu da kişiye göre degismez.

Budizmle basli basina çelişen bir fiildir bu. Gercek budizm bu degil
Gercek islam bu olmadığı gibi
Şiddet insanın beyninde sorun tam olarak beyinde

Hayır anlamadığınız nokta şu ki; Yahudilerin katledilmesi suçlamanızı engellemiyorsa, Türklerin veya Müslümanların katledilmesi de suçlanmalarını engellemez.

Kutsal kitapta yazanlar meselesine girmeyelim, hazır TRT rezaleti gündemdeyken, hayvan konusunu açmayın bence. Sizin lehinize sonuçlanmayacaktır.

Fikir alışverişi için teşekkürlerimi sunarım.

ay gecen sohbet olmustu bu soruyu sormustum gercek islam ne peki ?? yok beyni yikanmis yok yanlis ogrenmis yok o yok bu neden diger dinlerde yok bu celiski ? onu gectim cogu islam ülklerinde esitsizlige insan haklarina bakildiginda nerde o güclü duygu , neden hristiyan larda ki refah yok islam ülkelerinde ? birde begenmedikleri dini olan ülkelere kacma istedigi celiskisi nedir özentiye gecmiyorum bile ..... elhamdüllah muslumanim ama yüzde 80 sevmiyorum ....o kadar sey var ki oldugu gibi islam yasansaydi simdi cogu islam ülkleri refah mutluluk guven saglamaliydi ama cogu muslumanda hep bir egositlik hep bir bana diktatörlük duygusu hep bir ezmek hep bir köle görmek assaglamak

Hakikaten ya gerçek İslam ne ? Sürekli gerçek İslam bu değil deniyor. Ne peki ?

Insan ozgur iradeye sahip bir canli.
Secimleri "kandirilmak" olarak degerlendirmek,dusunme yetenegine hakarettir.
Isid'e katilmak uzere yola cikan Japonlar'da vardi, cahil miydiler? Yoksa bir takim analizlerden sonra bu yolu sececek kadar zeki mi?
Eylemin bizlere gore yanlis olmasi, gerceklestiren kimseyi "aptal-saf ve salak" yapmaz.
Bize gore huri yok, onlar icin ise yegane gercek bu.
Bana gore din'de yok ama, inanan kimseleri ister Budist ister Yahudi olsun, kandirilmis kucuk aptallar olmakla suclamam. Oysa bana kalirsa inanclari hayatlarini kistiliyor, ozgurluklerini ellerinden aliyor...
Ama bilirim ki, ozgur irade var.

Mesela Afganistan'da yillar suren ic savas nedeniyle, insanlari hicbir sey nedeniyle suclayamayiz. Cunku, birden fazla nesil savas icinde dogup oldu.
Fakat Suriye'de patlak veren savas ile eline guc geciren kimseler icin ayni durum soz konusu degil.
Onlar inanclarini yasama sevdasiyla bu yola girdiler.
Kandirilmadilar, sadece ellerine firsat gecti.
Bunu saglayan Abd, Suudi Arabistan gibi ulkelerdi ama potansiyel gordukleri aciktan saldirdilar.

Ayikolreiz, bu nasil bir mantik? Sana kalirsa kotu yola dusmus (sana gore) herkes kandirilmis.
Kimi yerde din kimi yerde de para ile...
Afgani kandirirsin, cunku tek gordugu savastir, fakat Suriye halki icin bu gecerli degil.
Universiteleri olan, is olanaklari yuksek, farkliliklarin merkezi konumunda bir ulkeydi.
Ya Cecenlere ne demeli, ta Kafkaslardan gidiyorlar, isleri gucleri yok...
Adamlar Suriye, Iran dinlemeden, nerede terorist orgut varsa, hemen katiliyor.
Abd onlara destekte saglamiyor, kendi iclerinde ogrutleniyorlar. Ruslar ise surekli dayak atiyor...
Ama hala cihat askiyla yanip tutusuyorlar.
Onlari kim kandirdi? Nerde bu insanlarin zekasi? Neden kimisi parklarda gunluk sporunu yaparken onlar silahlarini sirtlayip ulke ulke geziyor?

Yani insani ne para ile satin alacagi arabalar, ne de din sayesinde ulasacagi sonsuz cennet cekmiyor, oyle mi?
O insanlar ellerine gececekleri her kurusun ve cennette ki kosk sayisinin istatistigini bizden iyi tutuyorlar.

Herkesi kandirilmis kimseler olarak degerlendirecek olursak, Amerikalilar da paranin sehvetine kapilmis masum insanlar olur.

Bahar hanim son paragrafinizdan anlasilan o ki konusmalarimiz anlasilmamis. Ben o insanlara kandirilmis masumlar demedim ki. Kökeni ne olursa olsun egilimi olan bir seylere aldanir dedim.
Bugün bircok islami yardım kuruluşları adı dahi duyulmamis Afrika ulkelerine basta insani ve dini kaygilarla su kuyulari alıyorlar mesela. O kuyulari onlarin elinden alan da hani şu gazete okuyan parkta gezen insanlara guzel imkanlari sunan devletler.
O zaman gercek insanlik ne? Gercek demokrasi ne? Gercek ozgurluk ne? Gercek milliyetçilik ne? Bu soru bütün ideolokilerce uzar gider.
Japonya ornegi ise cok uc bir ornek olmus oradaki muslumanlarin kacta kaçı bu egilimi benimsemiş bunu tespit ettiniz mi peki?
Din özgürlüğü tabiki kisitlar dini gec en özgür halinle bile kisitlanmissindir seni mutlaka birseyler engeller. Bunu ne icin yaptigin ne derece yaptığın onemli.
Bahar Yildirim

Son düzenleme:
Gerçek islam ne diye sorguladiginiz hedef tahtanizin bir kez olsun yönünü baska yerlere de cekin.

Isid o kadar uçları yaşıyor ki kalkip islami buradan vurmak gulunc. Adamlar sokakta sirf cariyesi yapmak icin en koyu musluman kadini bile tekfir ediyor.

Ya bu canilik dinde değil insanda deniyor da, kardeşim zaten bu canilerin hepsi ellerinde kutsal kitapla, dillerinde Allah'ın adıyla yapıyorlar yaprıklarını. Hayır, İslam kötülemek için değil, ciddi ciddi dinin gereği olarak görüyorlar. Araplar desen, hepsi Müslüman, içlerinde neler var dini inanç diye uygulanıp bize ters gelen. Bizim ülkenin başındakiler bile din diye diye her türlü yolsuzluğu yapıp bu halka yedirdi. Bizim milletin yarısı Erdoğan'ı sevmeyi Müslümanlık'ın gereği sanır olmuş. Cidden, bu kadar insan İslam diye diye bir sürü pislik yaptı, Trump gibi dışarıdan bunu gören birinin bu dinden soğuması çok normal artık. İslam dininde niye bu kadar büyük kitleleri etkileyen "yanlış anlaşılmalar" var ve niye milyomlarca insan bazılarına göre "gerçek Müslüman" değil acaba... Niye diğer dinlerin insanlarından değil de bu dinden çıkıyor bu kadar felaket. Niye İslam devletleri hep çağın gerisinde? Bunları bir sorgulasak keşke ezbere "ama o da gerçek değil, bu da gerçek değil" diye aklamak yerine. Ya bilmiyorum, ben son 10 yıldır kadar Müslüman değilim, benim inanabileceğim bir din değil. Bunu bu din hakkında bilgilenmeye başladıktan sonra anladım. Üzerine Trump'ın da gördüğü şeyleri ben de görünce, bu şahsa da hak veremiyor değilim.

Hristiyanların ister din adına olsun ister sömürge adına olsun Müslümanları öldürdüğü gerçeğini görerek diğer dinlerde hiçbir şey olmuyor demek... Hristiyanlar gittikleri her yeri hem sömürüp hem katledip hem de kendi dinleri yaydılar. Yok diyen kördür ya da art niyetli.
Tüm dinlerdeki insanlar katliam yapıyor. Hatta ateistler bile katliam yapıp düşüncelerini ülkesine yaymamışlar mıdır? Stalin falan. Tabi sizler icin melektir onlar. Hatta Hitler ateist olmasa bile ateist düşüncelerine göre saf halk olusturacagim deyip katletmedi mi insanları.
Yahudilerin de Tevratı na göre şuan karışıklık olan Arap ülkelerini işaret eder. Hepsi de tek tek gerçekleşiyor. Büyük İsrail kurulacak belki. Ama çıkıpta kimse bir şey demiyor.
Millet hep şuana bakıyor. Ya da görunene. Biraz daha derine bakabilmek size de nasip olur inşallah.
Siz kötü deyin İslama. Inanmıyorsanız da inanmayın. Ama bir şey dikkatimi cekti. Hümanist insanlar hepiniz faşist Trump haklı bulmuşsunuz. Bu hümanistlik Müslüman olma da ne olursan ol anlayışı mıydı?

Gercekten anlayamadim, saf halk olusturmak ile ateist dusuncelerin alakasi nedir?

Donald Trump'in Islam'i neden boyle gordugunu anladiklarini soylemisler. Cunku Muslumanlar boyle gosteriyor.

Musluman olma da ne olursan ol anlayisi olmasi mumkun degil, zira Yahudilik de Hristiyanlik da pek humanist degildir. Kimse diger dinler harika demiyor, zaten ortada bir din elestirisi var. Sadece konu Muslumanlarla ilgili farkettiyseniz.

Deniliyor derken diyen benim. Insanda olduğunu da defalarca burada kanitladim.
Mesela sem bile kendinle celisiyorsun Turkiye'den örnek veriyorsun. Din diyerek yolsuzluk yapildi diyorsun. Soylesene yolsuzluk İslamın neresinde var da. Gercek islam tam olarak da budur derken verdigin su örneği bize sunuyorsun
Bir de gülünç bir yargin var
Neden müslümanlar cagin gerisinde? Bundan yillar once de cagin ilerisindeydi o zaman doğsan müslüman mi olacaktin?
Zaman her seyi degistirir. Her duzen degisir. Bunu anlayin once

Siz konu islam diyorsunuz ama bir yorum yukari çıkın ve bakın sevde mesela ne demis neden diğer dinlerde yok. Iste gördüğünuz gibi biz buna islam düşmanlığı diyoruz.

Ateistler Tanrı’ya değil bilime inanırlar ve yaşamlarını bilimin doğrultusunda şekillendirirler. Kendileri öyle söylüyor. Diğer ülkelere bilmem ama bizim ateistlerin Darwin’in teorilerine büyük bir inançları var. Peki, bu Darwin’in teorileri ne diyor? Doğal seleksiyon, seçici eşleşme, ırklar arası yaşam mücadelesi gibi konulardan bahsediyor. Hitler’in saf halk düşüncesinde Darwin’den etkilendiği belli. Bu da demek oluyor ki dinler olmasa bile insanlar birçok şeyden etkilenerek katliamlar yapar. Bilimi örnek almanın getirdiği sonuçlar da felaket oluyor. Ayrıca ateistlerin öznel ahlak anlayışları var. Evrensel ahlak anlayışını kabul etmiyorlar. Herkes iyi olamayacağına göre kötü bir insan da kendine göre oluşturduğu ahlak anlayışı ile insanlara zulüm yapabilir.
Kötüler sadece Müslümanlardan çıkmıyor bunu bilin istiyorum sadece. Ve konumuz bir adamın tüm Müslümanlara aynı ölçüde yaklaşması. İslam eleştirisi değil. Ama herkes amacından sapmış eleştiriye başlamış. Buradaki Kürtler içinde aynı şey yapılsa hoş olmaz bu durum. Kürtleri Türkiye'den kovalım demiyoruz. Bütün Kürtler bir değil diyoruz değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…