Transfer süreci rahim kalınlığı korkusu

snz35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
138
72
28
Merhabalar tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var
2 gebelik kaybım var ve ikisi de genetik kayıplı olduğu için doktorlar da tesadüf tüp bebeğe gerek yok dese de biz korkumuzdan bir de arka arkaya kürtaj yaşamamak için genetikli tüp bebeğe karar verdik rahim filmi çekildim temiz neyse şükürler olsun ki 2 tane sağlıklı 5.gün embriyom var transfer sürecindeyiz şuan da günde 4 kere Estrofem hap ve her gün Climara Forte Estradiol bant yapıştırıyorum değişimli olarak kullananlar anlamıştır zaten doktora adetimin 17.gününde yani pazartesi kontrole gittim ve Rahim kalınlığı 8 küsür çıktı. Cuma tekrar gel transferin bayram öncesi mi bayram sonrası mı olacağına karar vereceğiz dedi ben kendimi bayram öncesine hazırlamıştım doktor ilk ilaçlara başlattığında herşey yolunda giderse bayram öncesi haziran başında transfer yaparız demişti çok üzüldüm cumaya kadar kalınlaşır mı doktorum kaç olmasını istiyor ki onu da anlamadım bayram sonrasına kalırsa yine adet olup bu ilaçlara tekrar mı başlayacağım bir de şuan adetimin 19.günü cuma günü 21.gün olacak diyelimki yükseldi en son kaçıncı güne kadar yerleştirme yapabiliyor ki ona da şaşkınım işte doktoruna birşey soramayan ben burda destan yazdım çok üzgünüm kusura bakmayın biraz da takıntı stres yapan biriyim uzun yazıdan da anlayacağınız üzere

Merhaba aynısı benimde başıma geldi. Benimde doktorum bayram öncesi transfer edelim demişti. Estorfemi günde 2 kez + Bant + vajinal viyagra kullanmama rağmen rahim kalınlığım 7,2 çıktı. Doktorum bu değerler kötü değil yaparız ama riske atmaya hiç gerek yok dedi. Rahim inceliğinde bebek tutmama olasılığı arttığı için sanırım bu şekilde dedi ki daha önce 2 kez tüp bebek yaptırıp ikisi de tutmamıştı. En son gittiğimde farklı ilaçlar verip adetimi kendi istediği tarihe göre düzenlemeye çalıştı. Şuanda da adet görmem için ilaç ve iğne verdi.
Benden en az sizin kadar stresliyim ve bende yüksek derece ansiyete de var ama doktorlar emin olmadan ilerlemiyor. Sabır çekip yolumuza bakacağız. Bunları yazmak istedim ki sadece sizin başınıza gelen bir durum değil. Hayırlısı deyip bekliyoruz

8 kötü mü 7.5 sonrası transfer yapılıyor diye biliyorum.

Yaaa bende sizi çok iyi anlıyorum sanırım nasipten öte yol yok demekki böyle olması gerekiyor diyip kabullenip çabalamaya devam edeceğiz umarım Allah sizin de yüzünüzü güldürür kaç olması gerekiyor bu kalınlığın size doktorunuz söyledi mi

8 kötü mü 7.5 sonrası transfer yapılıyor diye biliyorum.
Bende onu merak ediyorum işte cuma günü gittiğimde 9 oldu diyelim yine transfer iptal mi olacak acaba hani illa 10-11 falan mı istiyor anlamadım ki soru da sorulmuyor çok iyi doktor olmasa devam etmem soru soramıyoruz adama

Bende onu merak ediyorum işte cuma günü gittiğimde 9 oldu diyelim yine transfer iptal mi olacak acaba hani illa 10-11 falan mı istiyor anlamadım ki soru da sorulmuyor çok iyi doktor olmasa devam etmem soru soramıyoruz adama
Burda 7.5 olup tutanlar var iç görüntüsü önemli sanırım.. inşallah istedigi kalınlığa ulaşır

Aaa haklısınız 3 çizgi muhabbetini söylüyorsunuz inşallah dua edin lütfen bana ulaşsın insan emek verdikçe sabırsızlaşıyor

Benim doktorumda o kadar yoğun ki bende çok soramıyorum maalesef ama kişiden kişiye değişiyor sanırım

Merhaba. Ben de benzer şeyleri yaşıyorum yalnız değilsiniz .. Dün kaç ölçüldü benimde bugün 17. gün kalındı dün ince ölçüldü. Durumunuzu sormak istedim hayırlısı olsun inş

herkese merhaba benim geçmiş hikayem farklı olsa da şuan transfer beklemekteyim yaklaşık 3 aydır rahim bi ay ince bi ay kalın çıkıyordu daha sonra polip olduğu ve transferi engelleyeceğini söylediği için doktorum histeroskopi yaptı bu ay da bayrama denk geldiği için ertelendi temmuz reglini bekliyorum

Bende dün ilk negatifimi aldım kızlar. Şubattan beri hazırlandığım tüp bebek tedavim transfer sonrası 10. gün negatif. 3,03 çıktı… Kahrımdan ölmemek için direniyorum ama çok iyi durumda değilim……

Bende ilk negatifimi dün aldım aynen şuanda kahrımdan ölmemek için direniyorum siz nasıl toparlandınız

Bende ilk negatifimi dün aldım aynen şuanda kahrımdan ölmemek için direniyorum siz nasıl toparlandınız
Merhaba,
Mart başında 1,2 ile negatif haberimi almıştım. İlk 2 gün şokla ve isyanla geçiyor, çok iyi anlıyorum..
ama gönlünüzü ferah tutun, bir süre sonra her şeyin en güzel zamanda geleceği fikrine gönülden inanacaksınız.
Ben ikinci transfer için çok korktum, hemen başlayamadım. Şimdi ikinci transfer için hazırlanıyorum, inanın sonu güzel bitecek

Kahrımdan ölmemek için direniyorum cümleniz tam beni anlatıyodu. Sizde kendimi buldum. Bende en az üç ay ara verip tekrar hazırlanıcam. Aslında şanslıyız donmuş embriyolarımız var onlarda olmasaydı maddi manevi herşey daha zor olurdu

Daha erken değil mi sonuç için,26 Haziran diye hatırlıyorum 12. Günde kan vermemi istediler benden sanki biraz daha beklemen lazım

Daha erken değil mi sonuç için,26 Haziran diye hatırlıyorum 12. Günde kan vermemi istediler benden sanki biraz daha beklemen lazım
Ben 5.gün kan verdim canım tutunsa küçükte olsa bi sayı çıkardı zaten evdeki testlerde hep tek çizgi çıkıyo olmadı yani sen beni boşver senin nasıl gidiyo yazıcaktım sana aklımdaydın

Ben 5.gün kan verdim canım tutunsa küçükte olsa bi sayı çıkardı zaten evdeki testlerde hep tek çizgi çıkıyo olmadı yani sen beni boşver senin nasıl gidiyo yazıcaktım sana aklımdaydın
Hayırlısı olsun ama sen yine de ilaçlarını kesmeden 12. Gün yine bir kan tahlili yaptır
Ben iyiyim çok şükür,iğne ilaç devam pazartesi oldu transfer 12 si test günüm bekliyorum bakalım kısmet

Hayırlısı olsun ama sen yine de ilaçlarını kesmeden 12. Gün yine bir kan tahlili yaptır
Ben iyiyim çok şükür,iğne ilaç devam pazartesi oldu transfer 12 si test günüm bekliyorum bakalım kısmet
İçiyorum hala ilaçlarımı zaten inşallah güzel haberleri yazarsın buraya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…