Transfer öncesi beslenme

Kusagaccicekbocek

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
226
137
36
Merhaba,Ağustos ayinda transfer olacağım,inşallah bu olumlu ve son transferim olur,daha önce iki kez hayalkirikligini yasadim çünkü,ilk kez 4aa kalitesinde embriyom var ve umudum var,transfer öncesi nelere dikkat ediyorsunuz,herhangi birşeye ozellikle dikkat etmeli miyim?Hastanem hiç bir ilaç kullanmamami söyledi,pozitif sonuç alan arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?

1 aylık bir beslenme aman aman bir etki atmez ancak paketli gıdalardan uzak durmanızı tavsiye edebilirim.
Edinebiliyorsanız köy yumurtası ve köy sütüyle yoğurt peynir şeklinde beslenebilirsiniz. Sigara ve alkolden uzak durmalı.
Transferden sonra kavrulamamış badem, kaju ve kabak çekirdeği öneriliyor aynı şekilde avakado da son zamanlarda çokça öneriliyor. Ve tabi bence en önemlisi bol bol su içmek vücudumuz sıcaklarda çok su kaybediyor bunu bir şekilde dışarıdan almak zorundayız.
Kabız olmamaya özen gösterin o yüzden probiyotikli kefirler içebilir kayısı yiyebilirsiniz

Birde bir sitede okumuştum transfer öncesi krem parfüm makyaj malzemesi türevi şeyler kullanmayın o anki embriyoya zarar verebilir diye. Ama ne kadar doğrudur inanın bilmiyorum☺️

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, paketli gıda,hamur işi,şekerden uzak duruyorum artık beslenme şekline dönüştü bunlardan uzak kalisim.Dediginiz gibi bir ay kısa bir sure

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, paketli gıda,hamur işi,şekerden uzak duruyorum artık beslenme şekline dönüştü bunlardan uzak kalisim.Dediginiz gibi bir ay kısa bir sure
Rica ederim ne demek bende zamanında bu şekilde yapabildigim kadar yapmıştım ama insaniz arada kaçamaklar oluyor yine de paketli gıdalar zaten başlı başına uzak durmamiz gereken yiyecekler.

Ne güzel,Allahım tamamına erdirsin sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah,peki kaçıncı gün embriyosuydu,kalitesi nasıldı?
Allah razı olsun amin darısı sizin başınıza ☺️ 5. Gün embriyosuydu kalitesini iyi olarak biliyorum ben üniversite hastanesinde yaptırdığım için öyle aa bb gibi kısmını bilmiyorum maalesef sadece iyi kalite dediklerini hatırlıyorum

İnşallah benim de pozitif olur ve bu süreçlerim biter, 3 yıldır uğraşıyorum , maddi manevi çok zorlaniyoruz,Allahım isteyen ve bakabilecek olan herkesin kucağını boş birakmasin🙏

İnşallah benim de pozitif olur ve bu süreçlerim biter, 3 yıldır uğraşıyorum , maddi manevi çok zorlaniyoruz,Allahım isteyen ve bakabilecek olan herkesin kucağını boş birakmasin🙏
Amin canım gönlünü ferah tut Rabbim en hayırlı vakitte en hayırlı evlatları size de isteyen herkese de bağışlasın. Kolaylıklar versin gönlüne ruhuna ferahlık versin🤍

X