Toprak kurcalamayi sevmek mi, toprak yemek mi?

Salon Kadini

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
7.423
20.055
Arkadaslar merhaba,

1 yaşındaki kizim evdeki saksi topraklarini kurcaliyor bu aralar, her gun degil ama ara ara...

Bazi zamanlarda dudak kenarlarinda toprak lekesi oluyor, bazen olmuyor.

Agzinin icini kontrol ettigimde dudak iclerinde hafif lekeler haric, dil ya da damaklarda topraga rastlamadim.

Sizce toprak mi yiyor, yoksa kurcalama mi bu sadece? Gozumun onunde surekli ama hizlica emekledigi icin bazen tuvalette oldugumdan kacirabiliyorum.

Agustos'un son haftasinda 1 yas kontrolu vardi, tam kan ve vitamin degerlerine bakildi, demir eksikligi vardi biraz ama ilacta kullaniyoruz. Yani demir eksikliginden yaptigini düşünmüyorum.

Fikri olan var mi?

Oral dönemde zaten her şeyi ağzına sokuyordur muhtemelen. Toprak da değişik geliyor vitamin eksikliği ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Ben yediğimi hatırlıyorum
küçüktüm yaş hatırlamıyorum ama evdekileri kontrol ettiğimi onlar bakmazken ayakkabılar altındaki toprakları alıp yediğimihatırlıyorum
Bu akşam evden çıkarmadıklarında yaptıklarım
Bahçeye çıkınca elma ağacı vardı sanki orda oynuyormuş gibi yapıp yerdim
Amcam görüp çok kızmıştı
Kimse alıp doktora götürmedi tabi
7-8 yaşlarımda da kumla oynarken yine yemeğe başladım
Çok canım istiyordu sonra yavaş yavaş bıraktım
Hamileyken yine canım istedi
O zaman aşırı kansız kalmışım
Bir de avuç avuç türk kahvesi yemek istiyordum
Yaşı çok küçük o yüzden kansızlık nedeniyle yediğini düşünmüyorum

Benim kızım da kurcalayıp yediği için tüm çiçekleri attım.
Denize götürdüğümde kumları da yiyordu.
14 aylıkken bıraktı çok şükür şimdi 15 aylık

Valla bizim ki toprak değil de, duvardaki boyayı yiyordu geçen ay, annem gilin duvarını aşındırmıştı artık. Bende acaba demir eksikliğinden kaynaklı mıdır dedim de.

Oral dönemde zaten her şeyi ağzına sokuyordur muhtemelen. Toprak da değişik geliyor vitamin eksikliği ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Yani buyuk kizimin hic boyle huylari olmadi, hep küçükte yasiyorum böyle seyleri sasirdim. Gecer bu durumda?

Siz de bayağı uzun surmus, doktora goturmemisler mi?
Hamileyken hangi degerleriniz eksik cikmisti?
Benim kızım da kurcalayıp yediği için tüm çiçekleri attım.
Denize götürdüğümde kumları da yiyordu.
14 aylıkken bıraktı çok şükür şimdi 15 aylık

Bizimki 10 aylikken 1 ay deniz kumuyla hasir nesir oldu, eline alip dokmek dışında birsey yapmamışti.

Topraktan bir zarar gelmez herhalde yese bile?

Valla bizim ki toprak değil de, duvardaki boyayı yiyordu geçen ay, annem gilin duvarını aşındırmıştı artık. Bende acaba demir eksikliğinden kaynaklı mıdır dedim de.
Ya bizde daha 2 hafta once demir eksikligi haric hersey yerindeydi ama demir icin de ilac kullaniyoruz, sebep o değil herhalde.

Merak ediyordur.

Hemoglabin di sanırım aradan uzun yıllar geçti tam hatırlamıyorum
13 mü ne olması gerekiyordu 4 çıkmıştı sanırım sonra hemen kan ilacı içmeye başladım
Hamileyken içiyordum ama sürekli burnum kanadığı için çok işe yaramıyordu

Beni doktora götürmemişler maalesef küçükken

Ya bizde daha 2 hafta once demir eksikligi haric hersey yerindeydi ama demir icin de ilac kullaniyoruz, sebep o değil herhalde.
Bizde 9 aylıkken bakıldı herseyine, herseyi dediğin gibi çok şükür iyiydi sadece kanı düşüktü. Hangi ilacı verdi doktor öğrenebilir miyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…