Tiroit değerim normale döndü hamile kalabilirmiyim

Elfbysl

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2023
280
53
23
Merhabalar 1 senelik evliyim ilk 6aydır korunup daha sonra 3 4 aydır korunmadık adetim normalde 1 hafta erken olurken korunmayı bıraktığımızda 1 ay kadar gecikme yaşadım hamileyim zannettim daha sonrasında bu gecikmelerden dolayı kadın doğuma gittim devlette bir problem yok dedi ve adet olduğun tarihte gel hormon testi yapalım dedi sonra adet olamadım bir ay olamadığım için tekrar doktora gittim kist var dedi ve hormon testi istedi kan verdim ama devlette uzun bir süre sonra çıktığı için ben özelde bir kadın Doğuma gittim kist veya herhangi birşey yok dedi adet söktürücü verdi hormonlarıma baktı tsh 0.0036 çıktı neredeyse bitmiş dahiliye yönlendirdi dahiliye doktorum da ts3 ts4 e baktı ve röntgen istedi onlarda sıkıntı çıkmadı ve 2 hafta kontrol şartıyla thyramazol adlı bir ilaç verdi günde 2 kez iç dedi kontrollerime gittim 3 doza yükseltti ve sonunda değerlerim normale döndü 3.661 oldu sonra hamile kalmak istediğimi söyledim ve bana propycil adlı ilaç verdi bunu kullan hamile kalsanda sıkıntı olmaz ama kaldığın takdirde endokrine mutlaka git dedi kısaca bu şekilde benim size sorum tiroid düzelince hamile kalabilirmiyim benim gibi olup hamile kalan var mı ve ne kadar süre sonra kaldı cevaplarsanız çok sevinirim

Merhaba benim tsh düşük değil de yüksekliğim vardı 4.5 idi. Şuan haziranda 2ye düştü şükür ama haziranda kalmadım. Bu ay bekliyorum hayırlsıyla inşallah olur bende de başka bi sorun yoktu. Genelde tsh düzelinde birkaç ay içinde olur diyorlar.

Merhaba benim tsh düşük değil de yüksekliğim vardı 4.5 idi. Şuan haziranda 2ye düştü şükür ama haziranda kalmadım. Bu ay bekliyorum hayırlsıyla inşallah olur bende de başka bi sorun yoktu. Genelde tsh düzelinde birkaç ay içinde olur diyorlar.
Geçmiş olsun tsh için ne kullanıyorsunuz? yeme içmede dikkat ettiğiniz bişey var mı?

Geçmiş olsun tsh için ne kullanıyorsunuz? yeme içmede dikkat ettiğiniz bişey var mı?
Levotiron 25 mg kullanıyorum. Yeme içmeme çok dikkat etmiyorum açıkçası ama şeker ve hamurişini azaltmayı öneriyorlar. Bi de aralıklı oruç tarzı bi diyet yapabilirsin sık sık yemek insülin direncini düşürüyor o da hipotiroidi tetikliyormuş

Bende levotiron 25 mg kullanıyorum 3.65 ile başladım suan 1.25e düştü ama bende şöyle bi problem var reglime 9 gün kala gibi sürede ara lekelenme oluyor kadın doğuma muayene oldum gayet sağlıklı olduğumu söyledi bu ilacı kullanıp böyle bir yan etki alan var mı acaba ilaç mı yapıyor diye düşünmeye başladım

Bende levotiron 25 mg kullanıyorum 3.65 ile başladım suan 1.25e düştü ama bende şöyle bi problem var reglime 9 gün kala gibi sürede ara lekelenme oluyor kadın doğuma muayene oldum gayet sağlıklı olduğumu söyledi bu ilacı kullanıp böyle bir yan etki alan var mı acaba ilaç mı yapıyor diye düşünmeye başladım
Tiroidle alakalı olduğunu sanmıyorum zaten değer düzelmiş ama ara kanamalar enfeksiyondan kaynaklanabiliyor ya da tahriş falan oluyordur doktor bi sorun görmediyse önemli bi şey değildir bence 🙏🏻

X