Tiroid ilacı gebeliğe engel mi?

Bende aynı ilacı aynı dozda kullanıyorum ve kullanırken gebe kaldım halen de kullanmayan devam ediyorm. Engel değil aksine hormonlar düzene girince gebe kalmak kolaylaşır
Malesef bana yaramadı. Bi de infertilite çıktı. Çok kötüyüm

hamillelik sürecinde tiroitle ilgili nasıl bir yol izlediniz? bebekte tsh normal mi?iyot kullandınız mı tiroit hastası olarak bu bilgilere ihtiyaç duyuorum
Hayır yazdığım ilacımla devam ettim, sadece 125 mg olan ölçü 150 yapıldı son haftalara doğru bebeğe herhangi bir etkisi olmadı ama hamileliğim boyunca sürekli endokrin kontrolü altındaydım

tiroitleri alınmış ve günde 300 mg eutrox alan cocuğu olan biri olarak söylüyorum tiroit ilaçları engel olmaz..nasip kısmet diyelim vakti gelince oluyor😊

Nasıl yani size de mi kısırlık teşhisi kondu. Yaşınız kaç?
Evet ben 4 yıl infertilite ile uğraştm tedaviye başlayacaktım triod var dediler dahiliye ye yönlendirdiler beni ilaç kullanmaya başladım değerlerim normale döndü çok şükür. Ama yine de ilaç kullanmayı kesmedi doktorum sonra baktım sürpriz bir şekilde gebeyim 26 yaşındaym şimdi. ve hamile olmama rağmen aynı ilacı halen kullanıyorum düzenli olarak.

2,5 yıl sonra tiroid ilacı kullanmaya başladıktan sonra gebe kaldım. Engel olmuyor, bilakis hamilelik oluşmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca 6 ay kısa bir süre sayılır.

Aşırı takıntı yapmışsınız biraz rahat olun doktorlar değerlerinize göre hareket ediyor …kimyasal da düşüklerde Tiroid hastalığında olur buna göre de ilaç verilir 25mikrogramm ile başladığım ilacı 75 sonra da 50 mikrogramm dozuna ayarladı doktorum benim pko kaynaklı olduğu için adetime çok faydası oldu metabolizmamı çalıştırdı .kadınların hormonu Tiroid ve Böbrek üstü bezlerinden çalışır, bu Hormon dengede tutulmazsa ne gebelik ne de sağlıklı gebelik elde edilmez gebelikte bu doz 25 veya 50 iken gebelikte 100 /150 Mikrogramm dozuna yükseltilir içinmezse ilerde çocuk engelli olabilir bunun önüne geçmek içinde düzenli içmek ve kafaya göre kullanmak veya bırakmamak gerekir

hamillelik sürecinde tiroitle ilgili nasıl bir yol izlediniz? iyot kullandınız mı tiroit hastası olarak bu bilgilere ihtiyaç duyuorum
İyot kullanımını doktorunuza danışmalısınız. Ben haşimato hastası olmama rağmen hamileliğimde bebek için kullanmam gerektiğini düşünüyordum ama endokrinoloğum serbest değerlerime bakarak gerek görmedi.

Evet ben 4 yıl infertilite ile uğraştm tedaviye başlayacaktım triod var dediler dahiliye ye yönlendirdiler beni ilaç kullanmaya başladım değerlerim normale döndü çok şükür. Ama yine de ilaç kullanmayı kesmedi doktorum sonra baktım sürpriz bir şekilde gebeyim 26 yaşındaym şimdi. ve hamile olmama rağmen aynı ilacı halen kullanıyorum düzenli olarak.
Ben de 30 yaşındayım erken menopoza giriyormuşum.Benim de bir çocuğum var. 2 de kimyasal gebeliğim oldu. Bu nasıl olur anlamadım. Sizde adet düzensizliği var mıydı?

Ben de 30 yaşındayım erken menopoza giriyormuşum.Benim de bir çocuğum var. 2 de kimyasal gebeliğim oldu. Bu nasıl olur anlamadım. Sizde adet düzensizliği var mıydı?
Yok bende düzensizlik yoktu herşey yolundaydı ama çocuğum olmuyordu hiç bir şekilde, olmadı sonra dan oldu çok şükür. İlaçlarınızı düzenli kullanın bence doktorunuz nasıl yönlendirse öyle yol alın kafanıza göre birşey yapmayın bence

Yok bende düzensizlik yoktu herşey yolundaydı ama çocuğum olmuyordu hiç bir şekilde, olmadı sonra dan oldu çok şükür. İlaçlarınızı düzenli kullanın bence doktorunuz nasıl yönlendirse öyle yol alın kafanıza göre birşey yapmayın bence
Saolun bende de yok. O yüzden şaşırıyorum

merhaba, hamilelik sürecinde tiroit hastalığınıza dair süreç nasıldı? tecrübelerinizi payaşırsanız çok sevinirim, bebekte tsh normal mi acaba
Maalesef hiç hamile kalmadım ömrümde :KK43:

Bende de tsh yuksek canim. Eutiroks kullaniyorum. İlaç kullandigin surece gebe kalman icin bi engel yok. Kan testi en son ne kadar cikti? Hamile kalabilmen icin değerinin 2den asagi olmasi lazim

hamillelik sürecinde tiroitle ilgili nasıl bir yol izlediniz? iyot kullandınız mı tiroit hastası olarak bu bilgilere ihtiyaç duyuorum
Sadece troid değerlerinizin uygun değerlerde olması önemli, doktora gidip triod değerlerine baktırıp klasik ilaçlarını kullandım zaten normal hayatımda da kullanıyorum, triod ile hamileliğin hiçbir ilgisi yok, sadece değerler düşük ya da yüksek olursa cocugun zekası ve sağlığı kötü etkilenir ancak hamile kalmama olmaz. En az 10 kadın var ailemde bu hastalığa sahip. Hamile kalma ile ilgili sorunları olmadı.

Merhaba arkadaşlar 8 aydır gebelik için uğraşıyorum. Ayrıca tiroid ilacı olan levotiron 25 mg kullanıyorum. Doktor tsh biraz yüksek olduğu için gebelik düşünüyorsan kullan dedi. İlk düşük dozla başladım 2 tane kimyasal gebelik geçirdim. Daha sonra haftada 3 gün doz arttırıldı. Ve ben 6 aydır hiç gebe kalamıyorum. Acaba kullandığım ilaç gebeliğe engel mi oluyor diye düşünmeye başladım. Bu konuda bilgisi olan veya benzerini yaşayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz?
Ben de aynı durumdayım. Düşük olmadı şükür ama 3 seneye yakın olacak içiyorum ilacı . Artık ben de şüphelenmeye başladım .

X