Tip 1 diyabet ve yüksek HbA1c değeri yardım lütfenn çok mutsuzum :(

coko_mell

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
382
6.979
Arkadaşlar merhaba bi konuda çok çok çok güzel bir yönlendirmeye ihtiyacım var... 6 yıldır tip1 dm hastasıyım... 23 yaşındayım ilk tanı konduğunda Novorapid sabah öğlen akşam 28 er doz vuruyordum gece iğnesini ise 40 doz ben bunu sabah öğlen akşamı yavaş yavaş 12 doza gece iğnesinide 28 doza kadar düşürdüm... Fakat kilo almaya başladım verdikleri diyetle birlikle 52 olan kilom 2 senede 70e çıktı o diyeti bırakıp Dukan diyetine kendim başladım ve ama malum hastalığımdan dolayı sadece protein yemedim arada devam eden karbonhidratımıda aldım bu şekilde sabah öğlen akşam iğnemi 3-4 doza kadar düşürdüm şimdi 56 kiloyum fakat hbA1c (8,4) değerimi ne yaptıysam düşüremiyorum :KK43:

Son düzenleme:
Bence diyetisyene gitmelisin canım ankarada formeo var ücretleri nasıl bilmiyorum ama elvan hanım bu işin en iyilerinden sağlıklı bi beslenme planıyla halledersin sıkıntını

Araştırıyım bi formeo yu ama özel işin içine girince çok pahalı oluyor daha önce bi çok yerle görüştüm hep yarım bırakmak zorunda kaldım hastanenin kendi diyetisyeninin uyguladığı diyette bana kilo aldırdı güvenemiyorum hastanelere de... Teşekkür ederim N nnickk

Rica ederim canım açıkçası ücret uygun olmayabilir ama gidersen sonuç alacağına eminim yani hayırlısı olsun canım umarim kısa surede halledersin

X