Tetenoz aşısı ve bebeğim😢

melisaamelisaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
1.773
697
Kızlar 19+0 da yani dün tetenoz aşısı oldum o kıpır kıpır bebekten eser yok anlamadım çok kokuyorum. Böyle olan var mı.
Şimdi internetten baktım aşıları toplatılma kararı alınmış Aralık ayında, daha da çok endişelendim.
Bir hafta sonra doktor randevun var. Yüreğim ağzımda. Tetenoz aşısı mecburmuş değilmiş kişiye isteğe bağlıymış. Beni sağlık ocağından arayıncalar ben yapılması gereken bir aşı sandım. Dün bebeğimin hareketleri azaldı. Bugun akşam oldu hiç hissetmedim
Lütfen bu durumu yaşayan ve bilgisi olan yazsın. BaZıları neden yaptırdın diyo ben iyice endişe ediyorum

Hemen telaşa kapılmayın 19 hafta zaten bebeğin hareketlerini şiddetli hissetmek için çok erken bir dönem nitekim bebekler zaman zaman günlerce hareketsiz olabiliyor önemli olan 25-30 lu haftalarda hareketleri sayabilmek stres de bebeğinize zararlı. Uyuyirdur veya konumu değişmiştir plasenta altına denk gelince de hissedilmiyor hareketleri içinize sinmiyorsa acilden gidin kalbini duyun

Yorumunuz İçin teşekkür ederim. Ben bebeğimi özellikle 19. Haftada çok net ve belirgin hissediyordum her gün sabah akşam. Ama dün açıdan sonra çok azaldı bugun ise bir kere bile hissetmedim. Aşıyı yaptırmakla yanlış mı yaptım bilmiyorum. Bebeğime zarar verecek diye aklım çıkıyor. Bazı platformlarda bebekte bilişsel gerilim ve hastalık bırakabilir yazıyor doğru mu bu yA

Doktorali bir biyolog olarak şunu soyleyebilirim ki asi asla kötü bişi değildir ve inanın hem sizin hem bebeğinizin sağlığı için çok önemli tatenoz aşısı bebeginizin bağışık doğması için gerekli bir kere

Teşekkür ederim. Bugun hareket hissetmeyince endişelendim. Hala hissetmedim. Aşıdan mı acaba oldum.

Teşekkür ederim. Bugun hareket hissetmeyince endişelendim. Hala hissetmedim. Aşıdan mı acaba oldum.
Aşı ile kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ve haftaniz da erken ama bence yine de hastaneye gıdın çünkü gebelikte bebek hareketleri çok çok önemli kendimden biliyorum

Aşı ile kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ve haftaniz da erken ama bence yine de hastaneye gıdın çünkü gebelikte bebek hareketleri çok çok önemli kendimden biliyorum
Eğer yarında hareket etmezse gidicem hastaneye. Acaba suyu falan mı azaldı da haberim yok. Ne bileyim yA aklıma her şey geliyor.

Eğer yarında hareket etmezse gidicem hastaneye. Acaba suyu falan mı azaldı da haberim yok. Ne bileyim yA aklıma her şey geliyor.
Strese sokma kendini sonuç olarak haftan az ama dediğim gibi dikkatli ol sadece su an. İçin değil gebeliğin boyunca ben erken doğum yaptım bende hareket az hissediyordm ama benim bebeğim de gelişim geriliği vardi hareketleri benim için önemli idi az hissedince yatışım yapıldı bı kaç gün sonra doğum oldu bilinçli olmak lazım umursamasaydim Allah korusun söylemek istemiyorum ama ve bu yazdıklarım lütfen seni korkutmasin senin şu anda riskli bı durum yok herkes tetanoz aşısı oluyor

Söylediklerin çok çok önemli tabi. Suyu bitip fark etmeyenler bile var. Kaçıncı haftada doğum yaptınız siz. Hep mi az hissediyordunuz peki?

İlk gebelikse 22 üstü hissedilebiliyor ikinci gebelikler 16 civarı hissediliyormuş sanırım. Aşı konusuna gelince kesinlikle yaptırın topraktan, sokaktan, kazadan her şeyden bulaşabililir sadece doğum anını düşünmeyin. İlki sizi ikincisi bebeği korumak için yapılıyor.
Bugüne dek aşı oldu diye ölen duymadık ama tersini çok duyduk.
Bebek iyidir, siz iyi hissederseniz o da iyi hisseder

Teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız Anne olmak çok çok farklı bir duydu. Bebeğimin her an bir şey olur diye her şeyi sorgular oldum. En ufak şeyde içim parçalanıyor korkudan Rabbim sağlıcakla almak nasip etsin kucağımıza

Bir eczacı olarak yazıyorum içiniz rahat olsun sadece aşının yanlış üretilen serisi toplatıldı. Hatalı olmayan seriler hala satışta . Bende 3 gebeliğimde de yaptırdım. Bilimden korkmayalım

Söylediklerin çok çok önemli tabi. Suyu bitip fark etmeyenler bile var. Kaçıncı haftada doğum yaptınız siz. Hep mi az hissediyordunuz peki?
Evet canım o yüzden kontroller çok önemli.elimde olsa bütün hamile annislerimize ihmal etmeyin diye seslenirdim. Ki biz ihmal etmedik çok şükür doktorumuz da iyidi ben ve eşimde üstünde durduk. Benim ki erkek bebek erkek bebekler az hissedilir derdi annem ama bana kalırsa bebek ne kadar hareketli olursa o kadar iyidir.aylik kontrol için gittiğimde bisilerin ters olduğunu anladı kadın doğum doktorum üst doktora yani peritanologa yönlendirdi bebekte gelişim geriliği varmış zaten tanı konduktan bı iki gün sonra hastaneye yatışım.yapildi ve doğum gerçekleşti dipnot yatış yapmayı ben istedim ve o gece kanamam oldu yani hastanede olmam benim ve bebeğim içinde mucize gibi bisiydi .28 haftalik doğdu ama 26.5 olarak görünüyordu . canım bebeğim plasentadan beslenemiodu şükürler olsun ki geçti o günler.siz lütfen korkmayın sizin çok erken ama her zaman tedbirli olun ve mümkün mertebe tuz tüketmeyin zaten erken doğumu tetikleyen en Büyük şey tuz yani yüksek tansiyon rabbim sizi ve bebeğinizi korusun hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah

Size tavsiyem korkulara esir düşmek yerine bu günlerin tadını çıkarmanız. Keyfini sürmeniz. Aldığınız her nefesi sağlık olarak isimlendirmeniz. Güzel müzikler dinleyin, meditasyon yapın hava doğa mükemmel çıkıp yürüyün ya da toprakla yeşil doğayla güneşle kuş sesleri içinde vakit geçirin. Su içmeye özen gösterin, yediğiniz içtiğiniz her güzel şeyle bebeğinizin mutlu olduğunu bilin. Bakış açınız değiştiği an hisleriniz olumlanacak bütün hayatınıza yansıyacak. doğru nefes almakla ilgili videolar izleyin o bile hayat kalitenizi değiştirir. Güzel şeylere odaklanın. Olumsuz ne varsa uzak durun. Zamanı geldiğinde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alacaksınız zaten öyle hızlı geçecek ki bi bakmışsınız elinden tutup arkadaşlarıyla oynamaya götürüyorsunuz bile. Emin olun stresten uzaklaşınca minik kalbi mutlulukla doluyor. Ona bu huzuru borçlusunuz.

Minikler anne karnında 22 saate kadar uyuyabiliyorlar aşıdan değildir merak etme Bebek hareketlerinin sayılması gereken haftalar bu haftalar değil bu günlerin tadini cikar vesvese yapma kendine internete ne yazsak felaket tellalligi illa bi sayfada cikiyor, ileride hareketlerinden uyuyamayacagin günler olacak annesi

Çok çok geçmiş olsun. 26 haftalık bebeğin hayata tutunması mucize resmen evet tuz elimden geldiğince az tüketiyorum. Bende de bebeği besleyen damarlardan birinde çentik çıktı. Sıkıntı var. Plesantada da kanama alanları. Birde akıntım çoğaldı bilmiyorum normal mi bu çok korkuyorum. İç çamaşırım ıslanıyor resmen bebeğin suyudur diye aklım çıkıyor. Beyaz akıntı su ile birlikte geliyor sanki hep. İnternetten baktım gebelikte akıntı normal diyor kötü kokmadıkça. Ben iki üç haftada bir kontrole gidiyorum. Çok arayı açmıyorum. Her akıntıda ya da en ufak şeyde acile koşuyorum her kes bana şizofrenmişim gibi bakıyorum. Kimse beni anlamıyor tam anlamıyla. Mesela bugun ki akıntımdan dolayı acile gideyim mi ne yapayım gerçekten bilmiyorum

İnan bana canımı yaksın, uyutmasın her şeye razıyım. Yeterki onu hissedeyim o iyi olsun. Rabbimden başka bir şey istemem. Umarım 22.haftalardan sonra çok güzel hissettirir. Çünkü hala hissetmiyorum bebeğimi. Sabah sanki bir tık diye bir şey oldu bebeğim mi bağırsak hareketi mi emin olamadım.

Bebeğim 2 ay oldu hala kuvezde ama dua edersin bebeğime emme refleksi gelişmemiş inşallah en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde çıkaririz hastaneden vala canım bazen doktorlar bile yanılıyor takmıyo normaldir falan filan... insanları takma ha çok vesvesli olma herkes hamileliğinde kötü şeyler yaşayacak diye bir şey yok ama temkinli olman güzel akınti için de bişi diyemem enfeksiyon olabilir zaten gebelikte idrar da enfeksiyon da sık sık olur doktorum normal diyordu. Olmadı daha sonra gidersin ama çok takma kafana stres bebeğine ve sana zarar verir unutma

Bebeğin çok güçlü senin. Ben inanıyorum çok daha iyi şekilde çıkacaksınız oradan Rabbim tez zamanda evine dönmeyi nasip etsin bal kuzuya

Allah razı olsun canım benim ne güzel yazmışsın. Amin inşallah Ah o günler bir an önce gelsin şu dünyadan Başka bir şey istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…