tetanoz asisi

lightpinklady

Bslngc:74.7 Gncl:63.2 Hedef:62 12ay
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
3.084
2.810
Merhabalar herkeseee..Konum tasinirsa,hic degilse tasinana kadar cevap alabilirim umarim...Gebelik kategorisine actigim konulardan cevap alamadim fazlaca ,buraya actim..
Gebeligimin 26.haftasindayim.. tetanoz asisi olmadim. Devlete gidiyorum,henuz bir ozel hastaneyle anlasmadim..Oradaki doktorum asidan bahsetmedi bana.. yalnizca,bi ara beni kedi tirmalamisti o zaman sordugumda tetanoz riskini, istersen olabilirsin aşi sakinca yok...demisti..
Kafam karisik,ilk gebeligim..aşi olmam gereklimi,gec mi kalmisim bir de?
Aile saglik merkezlerinde mi yapiliyor nereye gitmem gerek?

aslında hastanedeki doktorun görevi değil bu. siz ikamet adresinizin olduğu bir sağlık ocağına kayıt yaptıracaktınız ilk evlendiğiniz zaman. sonra hamile kaldığınızda bilgi verecektiniz. ondan sonra onlar size tüm bilgileri veriyorlar.
zamanınız geçmiş gibi duruyor ama siz gidip kaydınızı yaptırın. tek siz değil bebeğiniz de aşıları o sağlık ocağına olacak çünkü. tüm takipleri çok güzel yapıyorlar.

Bulunduğun yerdeki sağlık ocağına kayıt yaptırıyorsun. E devletten baktığında aile hekimini bulabilirsin.

sağlık ocağındaki ebe yada hemşireler bilgilendiriyor bu konuda..3 doz oluyor..20. haftada oldum..şimdi de 26. haftada olucam..

Normalde saglik ocagi 19. Haftada falan yapiyor. Saglikocagina hamileliginizi bildirmediniz mi?

Ben olmustum evde kedim kopegim vardi ol bnce tedbir sonucta zarari olmaz. Ama gec kalmis olabilirsin.

Aile hekimliği beni bayram sonrasına çağırdı 25-26. Haftaya denk geliyor. Demek ki geç değil bugün bi git bence

Bulunduğun yerdeki sağlık ocağına kayıt yaptırıyorsun. E devletten baktığında aile hekimini bulabilirsin.

sağlık ocağındaki ebe yada hemşireler bilgilendiriyor bu konuda..3 doz oluyor..20. haftada oldum..şimdi de 26. haftada olucam..

Arkadaslar sagolun konuma o gun yorum yapmistiniz. Saglik ocagina gitrim sizin yorumlarinizdan sonra, bulundugum sehirde bile gorunmuyordu aile hekimim .. form verdiler doldurdum,proseduru de uzatmadilar neyse asimi yaptilar.. kolum agridi sizladi halsizlestim cok su icme ihtiyaci hissettim. Onlari geciyorum da..
Asi.oldum,eve geldim tam.kapiyi acarken anahtarla tek kolla,birden alttan bi sanci girdi. Cok asagidandi sanki. Kasik da degil,vajinal gibiydi. Sanci kisa sureli igne batmasi gibiydi. Kasintili da sanki hafif.. tarifi ,elektrik carpmasi gibi birseydi anlik sancilar oldu yani.. 3 4kere girip cikti.. ne yapcagimi bilemedm hemen kapiyi acip oturdum. Braz dinlendm ve gecti. Sonradan da belirgin birsey yasamadim o turden..Ve o gunden beri akintimda bir artis var. Su gibi bazen sari,kahverengiye yakin da oldu sanki bi ara..
Sizce endise edilcek bi durum mudur.. doktora da sormadim,aklma bugun takildi akintim artti vs diye dusundm..
Size de olmus muydu bu tur etkiler?
Cevaplarsaniz sevinirim,hepinize iyi bayramlar bu arada :)

Benim sadece kolum agrimisti.. Belki de asiyla alakasi yoktur, ustune gelmistir.. Bi dr a danissaniz.. İhmale gelmez herkes de farkli reaksiyon olabilir. İyi bayramlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…