Tetanoz asisi yaptırmalı miyim ?

Gebelikte Tetanoz asisi gerekli mi?

• Evet

OY: 18 78,3%
  • Hayır

OY: 5 21,7%

• Ankete Katılan
    23

Faras

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2018
75
47
Arkadaşları merhaba. 22 haftalık hamileyim, sağlık ocağından aradılar haftaya gidip tetanoz asisi olmam gerekiyormuş. Sizce yapılmalı mi?

Kızımda 2 dozu yaptırdım şuanda hamileyim 1 doz yaptılar

Ben Dr uma sormuştum hastanede doğum yapmayacaksın yaptır, hastane de zaten herşey steril gerek yok bizce kendin bilirsin demişti. Bende yaptırmadı hiçbirinde
Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi

Doktorların bize bırakması en zoru ya ya bu mikrop olursa ya enfeksiyon olursa vs vs diye düşünmeden edemiyorum. Evde yapılan doğumlar için genelde iyi oluyormus ama yapmanın da bir zararı olmaz galiba

Gebelikte Tetanoz Asisi Yaptırmalısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim doktorum da yaptır dedi...gebelikte eline batacak olan bişeyden veya doğum esnasında hem bebek hemde senin açından daha doğru olur yaptırman dedi...ben yaptırma taraftarıyım

Ister gebe olun ister olmayin Tetanoz asisi yaptırmalısınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir problem olduğunda suçluluk hissedeceğinize yaptırın. sadece hastane ortamında bulaşma ihtimali yok sonuçta günlük hayatta başımıza ne geleceği belli olmuyor.

Bir problem olduğunda suçluluk hissedeceğinize yaptırın. sadece hastane ortamında bulaşma ihtimali yok sonuçta günlük hayatta başımıza ne geleceği belli olmuyor.
Bir problem olduğunda suçluluk hissedecek vakitleri olmuyor ne yazık ki. Kötü bir ölüm şekli var.

Benim doktorum bana bile bırakmadı, yaptırmanı istemiyorum dedi. Hastanede doğum yapacaksın, aşının getireceği riskler daha tehlikeli dedi. Açıkçası fazla kurcalamadım ben de. Yaptırmadım o yüzden. Doğum yaptım herhangi bir sıkıntı yşamadım. Doktorunuza danışın bence.

Benim doktorum her şekilde yaptırmalısın dedi ne kadar da özel hastanede de doğum yapıcaksan yap aşıyı yaptırmak zorundasın demişti 1 doz yapıldı bana

ben yaptırdım
ameliyathanedeki malzemelerin %100 steril olduğuna kimse güvence veremez bence
bu aşı hem bizi hem bebeği koruyormuş. yaptırmak mantıklı bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…