tetanoz aşısı hakkında?

ozov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
64
6
arkadaşlar dün beni sağlık ocağından ebe aradı. hastanede yaptırdığım test sonuçlarımı istedi. bende bugün götürdüm. bana 20-22 hafta arasında 2 doz tetanoz aşısı olacağımı ve 22 mayısta sağlık ocağına gitmem gerektiğini söyledi. hamileyken aşı olunuyor mu? ben çekindim açıkçası bebeğe birşey olur diye. sizin düşünceniz neler. ve aranızda bu haftalarda tetanoz aşısı olan var mı? bu arada 6 haftalık hamileyim :)

arkadaşlar dün beni sağlık ocağından ebe aradı. hastanede yaptırdığım test sonuçlarımı istedi. bende bugün götürdüm. bana 20-22 hafta arasında 2 doz tetanoz aşısı olacağımı ve 22 mayısta sağlık ocağına gitmem gerektiğini söyledi. hamileyken aşı olunuyor mu? ben çekindim açıkçası bebeğe birşey olur diye. sizin düşünceniz neler. ve aranızda bu haftalarda tetanoz aşısı olan var mı? bu arada 6 haftalık hamileyim :)

Hamileyken tetanoz mutlaka yapılıyor.Bebeğe zarar vermiyor tabiki de , için rahat olsun..Tetanoz olmazssan eğer doğumda nasıl korunucaksın ki bu mikroptan..? O yüzden mutlaka olman gerekli ve doğumdan sonra da 2 doz yapılıyor..

evet canım bende 2 doz oldum, beni de aramışlardı, doktoruma sorup öyle yaptırmıştım, hatta 2.dozumun zamanı geldiğinde doktor değiştirmiştim 2.doktorumda olmamı tavsiye etti. zorunlu değil ama zararı olsa heralde doktorlar onay vermezler. tanıdığım tüm hamileler de oldu.

Öncelikle hayırlı olsun bebeğin bu sabah oldum ben tetanoz aşısını 2 doz önerdi doktorum 1 ay sonra tekrar yaptırcam internette falan çok araştırdım hamilelikte yapılmasının herhangibir zararı yokmuş nedeni bebeği yenidoğan tetanozundan korumakmış canım

bende 18 haftalık hamileyim dun yaptırdım gereklı bi ası bi arkadaş olmamıştı ameliyathanede enfeksiyon kaptı bu ası bunu onluyo

Bende yaptirdim cnm hamileyken iki doz doktorum yaptir dedi hem olmazsan dogumda enfeksiyon kaparsin sen ve bebegin allah korusun . Dogumdan dort ay sonra da bi doz yapiliyo iste nisanin ikisinde yine olacm

merhaba arkadaslar ..
bende bugun ası oldum ..ama
asının uzerınde tetanoz dıfterı (td) yazıyordu ..
bunun bı zararı warmı sız de mı bu asıdan oldunuz acaba..

Hamileyken tetanoz mutlaka yapılıyor.Bebeğe zarar vermiyor tabiki de , için rahat olsun..Tetanoz olmazssan eğer doğumda nasıl korunucaksın ki bu mikroptan..? O yüzden mutlaka olman gerekli ve doğumdan sonra da 2 doz yapılıyor..

canım sana tavsiyem 5 dozun beşini de yaptır ben bekarken tamammen ihtiyari ve asm hemşirenin baskısı ile başladım ve 5 dozu oldum artık bir ömür olmayacağım hamilelikte de kurtuldum eğer 2 doz da kalırsan ikinci üçüncü bebeklerde yine yaparlar. eğer 5 dozu tamamlarsan bir daha tetanos aşısı muhabbeti olmaz :)

merhaba arkadaslar ..
bende bugun ası oldum ..ama
asının uzerınde tetanoz dıfterı (td) yazıyordu ..
bunun bı zararı warmı sız de mı bu asıdan oldunuz acaba..

yok canım tetanos difteri karma aşı olarak geçiyor bu aşı ki genellikle daha önce yapılmadı ise gebelikte mutlaka yapılıyor

Son düzenleme:
X