Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

kızlar bugün sohbete gittim
yılbaşı kutlamak amacıyla bi çekirdek çıtlatmak bile kafir olmaya dinden çıkmaya sebepmiş
Allah muhafaza eylesin bizleri
ben yılbaşı kutlamayı sevmiyorum hiç geçen gece yine radyodan dinlediğim bi sohbette de hoca diyoki herkes yeni yılı kutluyo hiç dönüpte geçen yılları düşünmüyolar ben geçen bunca senede neler yaptım boşmu yaşadım Allah için ne yaptım vs..bu yılda tek dileğim inşallah herşey gönlümce ve gönlünüzce olur:Saruboceq:bunun haricinde bu gece cuma gecesinede denk geldiği için bol bol kur'an ve ibadetle haşır neşir olmak lazımmış.inşllh hepimiz bunlara uyarız

nann ben böle konuşmaları sevmem,laelaelaelaelae
niye çünkü yeni yıl geldi diye çekirdek yiyem bi insanın dinden çıkacağıa inanamam.söyleyenin de din bilgisini merak ederim
ne mezunu dedi bunu

amacına bağlı canım o iyi oku bakem kutlama amacıyla dendi bu
hoca büyük hocalardan

anladım daa
işte insanları kafir olursunuz dinden çıkarsınız diye korkutmaktan hoşlanmıyorum
kafir olmak için başka şeyler lazım

hee kutlamak hoş mu hayır ama kafir de olunur mukaydirigubbakcemile3

anladım daa
işte insanları kafir olursunuz dinden çıkarsınız diye korkutmaktan hoşlanmıyorum
kafir olmak için başka şeyler lazım

hee kutlamak hoş mu hayır ama kafir de olunur mukaydirigubbakcemile3

canım bunlar ince mevzular bize çok küçük gelen şeyler bizleri Allah muhafaza dinden çıkarır..inanıp inanmama sana kalmış ama bu konuda benim inancım tam

kutlanmaz,kutlamak amacıyla tebrik edilmez kimse
hediye alınmaz,falan filan
başka dinin adetini yaygınlaştırmak çok yanlış,günah da

ama bunu güzel açıklasınlar.yılbaşı diye çekirdek yiyen biri bunu duysa ne üzülür,kafir i oldum diye kaydirigubbakcemile3

haklisin biricigim, insanlar ne kutladiklarini pek bilmiyorlar aslinda.
yilbasi diye noeli kutluyor bizimkiler. bilgisizlik iste..
halbuki noel bizim bayramimiz degil biseyimiz degil.
sanki hristiyanlar bizim ramazan bayramimizi, kurban bayramimizi kutluyormu ? dimi ama

yine kopardın beni:sm_cool::sm_cool::sm_cool sadece bi örnekti dediğim gibi amaç ve niyet çok önemli sen gidersin çekirdek yiyesin geldiği için yersin ama diğeri kulamak amacıyla yer ben bunu anlatmak istedim.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

merhaba canlar a.s.

Yeni Yılla ilgili Buyrun
Kâfirlere ibadette benzemek haram veya küfürdür. Ama âdetlerde benzemek caizdir. Uçağa, trene, arabaya binmek, pantolon giymek caizdir. Peygamber efendimiz papaz ayakkabısı, Rum cübbesi giymiştir. Kâfirin dinine benzemek caiz olmaz, haç takmak, zünnar takmak gibi. Noeli kutlamak caiz değildir. Ama yılbaşı farklıdır. Noeli kutlayan kâfir olur. Yılbaşında birisine yeni yılın kutlu olsun, yeni yılın müslümanlara hayır ve bereket getirsin demek caizdir. Herkes için yeni bir yıldır. Noel ise hem herkes için değil, hem de Hıristiyanların bayram günüdür.

Hayırlara vesile olmasını dilerim hepimiz için...

ben anladım kızım seni
çok güzel bişeyler yazdın hepsine katılıyorum
ben sade insanlar islamdan korkmasın güzelce açıklasınlar istiyorum:1ninca::1ninca:

yalnız şaka maka ben şu anda çekirdek yiyorumdelikafaduldendelikafadulden

alakasız ama bi keresinde halamlar fln eteğin altında sade iç maşaır olursa namaz kılınmaz,bacaklar birbirine değmicek fln dedilerdi
baya tartıştım çok saçma geldi

haklıymışımm:)))))))))))))))

tüh seni Allah ne etmesin o yüzden korktun demek ki sen:roflol::roflol::roflol:

[]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…