Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

kızlar merhaba, siteyi okurken başlık dikkatimi çekti bir okuyayım dedim. size bir şey sormak istiyorum? anladığım kadarı ile çoğunuz okumuş bayanlarsınız. neden çalışmayı bir yük olarak görüyorsunuz? mesele maddi durum ya da geçinebilmek değil bana göre. kendimden örnek verecek olursam, maddi durumumuz oldukça iyi hiç çalışmasam da olur. hatta babam bile çalışmasa şu anda sahip olduklarımız ölene kadar bize yeter de artar. ama senelerdir okuduysanız aileniz hem maddi hem de manevi olarak size büyük bir yatırım yapmış demektir, çalışmamak bu yatırımı boşa harcamak anlamına gelir.

Buna ilave olarak, hepimiz lisede ve üniversitede yarış halindeydik, üniversiteye biz girdik sonuç olarak bazıları giremedi. yani orda bir yer işgal ettik. e sonuç olarak çalışmamayı seçiyorsak, bu başkalarının hakkını yemek olmuyor mu? madem çalışmayacaktınız neden okudunuz bunu çok merak ediyorum. herkesin kişisel tercihlerine saygım var. ama bence hayat çok önceden planlanmalı. amaç çalışmak değilse, üniversite okumak bana göre boş. Onun yerine evde de ders kitaplarını okuyabiliriz amaç kültür sahibi olmak ve bilgilenmekse.

Burda çalışmak zorunda olmayan bayanlara bir imrenme var gibi geldi bana o nedenle bunları yazıyorum. Benim görüşüm çalışmak manevi tatmin duygusudur, bir işe yaradığınızı hissettirir size. Her gün yeni bir şey öğrenir ve kendinizi geliştirirsiniz. Bu dünyada sadece kapladığınız alandan ibaret olmaz, üretirsiniz çalışırken. ürettiğiniz ve kazandığınız zaman tüketmeye hakkınız olur. Ben bir bayan olarak eşimden veya kocamdan para istemeye utanırım ve kendimi aciz hissederim diye düşünüyorum. Bana göre her insanın ürettiği kadar tüketmeye hakkı vardır.

Çok uzun yazdım farkındayım umarım yanlış da anlaşılmam. Tek savunduğum şey kadınların biraz daha üretken olmaları.

Canım sanırım bu konu benimle ilgili...
Evet haklısın üretken olmalıyız, fakat sana çalışmadan soğumamın nedenini açıklayayım;
Üniv. kazanmam çok zor bir ihtimal olmasına rağmen 2 yıllık bilgisayar bölümünü kazandım. Binbir zorlukla okudum, türbanlı olduğum için bazı hocalarımla ilk başlarda sorun yaşadım, ve yinede sırf okulumu bitireyimde en azından ilerideki hayatım mahvolmasın diye hep sustum ve bitirdim. Bitirdiğim bölümden mezun olanlar şuan çok ii maaşlarla çalışıyorlar. Ama ben sırf türban takıyorum diye bir çok şirketten kovuldum, evet bu konuda çok ciddiyim sırf türbanlıyım diye ağır laflar duydum. Ha şu var iş bulamadımmı buldum fakat bu sefer insanlar emeğimin karşılığını alamadım nedenmi çünkü insanlar benim için "nasıl olsa bu türbanlı büyük şirketlerde çalışamaz bize muhtaç" diye düşündüler. Ha diceksinki büyük şirketlerde türbanlı yokmu var tabi ben stajlarımı hep büyük kurumsal şirketlerde yaptım, ama hiçbiri torpilsiz eleman değildi, hepsinin bi yerde dayısı vardı. Şuan çalışıyorum evet ama 7 senenin verdiği sıkıntıyla artık bıktım, emin ol paraya ihtiyacım olmasa kesinlikle piyasada çalışmam. Evde olanlar çalışmıyormu sanki ben evde olsam emin ol hiç durmam belediyelerde dolu kurs ve seminer var bir çoğuna katılırım, daha sosyal biri olurum, derneklerde gönüllü çalışırım... Şuan çalışıyorum ama sevmediğim bir işi yapıyorum, sevmediğim bir ortamdayım ve robot gibi sadece verilen işleri yapıyorum çünkü sevmiyorum işimi. Kendi istediğim sektörde istediğim işi yapamadıktan sonra neden seveyimki...
Çok uzattım, aslında yazmak istediğim çok şey var ama sanırım bunlar yeterince açıklayıcı olmuştur...

nasıl olsa bu türbanlı büyük şirketlerde çalışamaz bize muhtaç

ahh bu dusuncede olan ınsanlar ne kadar cahıl ya
bıktım yanı ben de boyle ınsanlardan
ama canım ınankı artık öyle degıl
mesela en zoru heralde bızım sektördur ortam olarak
ama her sey o kadar degıstıkı sen işinde iyi isen carsaflı da olsan gelır senı bulurlar demıstı Yargıtayda calışan bı abım
ve bence cok da haklı
Allah yolundan gıdenlerı sever ve onunu acar
lutfen umutsuz olma kendı sektorunde basarılar dılerım

lahanam
ekledıgın modelı begendım
bence bı kac saat gıyecegımız bır kıyafette sırf guzel gorunmuyor dıyerek dogru olmayan alternatıfı secmemek gerek benım fıkrım tabı
zaten nette fazla yok boyle olanlar da klasık ama bence guzel hale getırılebılır

144turban.jpg

TÜRBANIN ÜZERİNDEKİ AKSESUARLARA FALAN BAKMAYIN.
ETOL ŞEKLİNDE YAPMIŞLAR BAKIN BU DA GÜZEL OLMUŞ...

Dicerim aslında arkadaşta kendine göre haklı düşüncelerinde onuda yargılamak istemem ama bunlar benim gerçeklerim olduğu için çalışmaktan soğudum ay neyse boşverin işi...
Zaten hala bekarım kimsecikleri bulamadım, siz provalarda geziyorsunuz bende size özeniyorum mafoldumben
Life cıty gelinliğin çok hoş aynısını bir fotografçının camekanında gördüm oda kapalıydı fakat üstüne cepken gitmişti, üst kısmını beğenmedim. Cepkensiz daha hoş olacağı kanısındayım...

merhabalar..
life_city hayırlı olsun, gelinlik modelin çok güzelmiş, sağlıkla mutlulukla giy inşaAllah..
endonezyalı gelin de çok hoşmuş esmerlere daha çok yakışıyor beyazlar :1rolleyes:

060turban.jpg

begendıgım bı model
ama boyun kısmında gelınlıktekı gıbı bı kumas dusunuyorum saten kısmı sırıtıyor gıbıme gelıor

cimcimecim
nasıp canım ınsAllah hayatının erkegıyle bı an önce karsılaş
ama önce işine geri dön ve sevmeye calış opuyorumnanaktan

ben de günlük hayatta nasıl bağlıyorsam aynen bağlattım eşarbımı, önden.. gelinliğimin yakası hakim yakaydı fakat tam ortasından bir yıtrmaç verdi terzi, eşarp da içine girince çok sıkılmamam için..eşarbımı eteğimin kumaşından organze yaptırmıştım..üzerine de rahibe duvağını tam eşarba sıfırladık..hoş olduğunu söylemişti o gün her gören :)
umarım tüm bekar arkadaşlar istedikleri gibi güzel birer gelin olurlar..

:eek:klava:imageshack resim yüklemiyor yaa başka site varmı upload kolay olan.
şimdi sinirden çatlayacağım yani

kızlar ben bir model gördüm şuan nette bulamıyorum, ön kısmı sivri arka kısmınıda gülü gül yapmışlardı, bonesi ise taşlarla süslüydü dışı sadece iç kısmı taşlarla süslü hoş hoştu...
Dicercim şuan çalışıyorum fakat dediğim gibi istediğim sektör değil, umarım Allah hepimizin gönlüne göre verir...

efsanur tinypic den ekle canım orda
layout yazan kısmı kopyalayıp burdan grafık ekleye yapıştır,ardından buyuk imglerı kucuk img yap

biricik rahibe duvaklı olana bayıldım benim istediğimde o tarz ve tek parça gelinlik..sitede en sewdiğinm gelinlik hic_kes in gelinliği hala daha hayran hayran bakarım ee içindeki de güzel oluncaopuyorumnanaktan

X