Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

KISLAR HEPİNİZİ BOL BOL ÖPÜYORUM CANLARIM...

hoşgeldin kedicik.naçizane söyleyeceklerim olacak bu jahayılı yolda yeni adımların için...
şu zamnda şimdilerde kapalı olark kıyafet zorluğu çekmezsin.
yani artık herşey kapalılara uygun zaten.
pantalonda giysen etek boyu dizinde uzun şeyler,uzun kollu etek giydiğindede bacakların gözükmeyecek şekilde giyinirsen hem rahat edersin hemde doğrusunu yapmış olursun...
mesela bende pantalondan asla vazgeçemem,etek giydiğimdede ya kalın çorap ya da botla falan kapatırım.
işin mantığını ve doğrusunu kavradıktan sonra emin ol zor olmayacaktır...
inş en yakın zamnda nasip olur canım...

işin mantığı ne ? bunu açabilir misin biraz:uhm:

kalçanın örtülmesi göğüslerin fırlayacak şekilde ya da vucuda çok yapışacak şekilde olmadıktan sonra tabiki giyebilirsin ben hep sporum zaten :) işe bile spor geliyorum çoğunlukla utanmasam her gün kotlarımla geleceğim de bazen de etek giyiyorum ayıp olmasın diye :) örttükten sonra her türlü giyinebilirsin ben etekle çizme kombinasyonunu da çok seviyorum hoş oluyor yakışıyor ama tabi elbise tarzı tunik altına pantolon her zaman tercihimdir hem rahat hem de hareket imkanını kısıtlamıyor etekle zor oluyor bi de kışın etekle insan üşüyebiliyor altına çok kalın çorap giymen gerek ki donmayasın ankarada :)

şükür internetim yapıldı krizdeydim resmen sakın hız yükseltmeye felan kalkamyın bu ne yaa off

konuya bi iki cümlede ben yazmadan geçemiycem

kadınların giyinmelerinde ölçü tesettür olamkla beraber erkeklere benzemiyecek şekilde giyinmesi diğer bi kuraldır bu konuda giyimleriyle kadınlara benzeyen erkeklerle erkeklere benzeyen kadınlara peygamber efendimizin lanet okudugu hususunda bir çok hadisi şerif mevcuttur

öncelikle bildiğmiz doğruları hakkıyla söyliyelimki sonra tercih sana kalmış olsun rahatlık hususunda illaki herkesin tercihi değişiktir bende pantolon giyiniyorum yanlış oldugunu bildiğim halde Rabbim hakkıyla yasamayı nasip etsin hepimize

karalahana etek giydigim zaman botla veya kalin corapla ortmeye calisiyorum demissin. herhalde uzun olmayan eteklerden bahsediyorsun. Bende dogru degil.. tesetture uygun olan uzun etektir.

karalahana etek giydigim zaman botla veya kalin corapla ortmeye calisiyorum demissin. herhalde uzun olmayan eteklerden bahsediyorsun. Bende dogru degil.. tesetture uygun olan uzun etektir.
herhalde mini etek olacak hali yok bot ile yarım etek giyilmesi neden tesettüre uygun olmasın ki ince çorap giyersen olmaz tabi ama kalın çorapla ve görünen bacak çok az ise
olabilir illa uzun etek olmasına gerek yok sonuçta uzun etek giyip üerine daracık kıfayetler giyenler de var önemli olan teşhir edilmeyecek şekilde örtülmesidir şimdiki hanımlar pardesü giyiyorlar ama pardesü olmasa daha ii yani daracık pardesülerle herşeyleri meydanda önemli olan ne giyildiği değildir düzgün bi şekilde teşhir amaçlı giyinmemektir yeterki daracık kıyafetler olmasın yoksa bi botun altındaki kalın çoraba kadar kalsaydı ohoooo kimseye tesettüre uygun diyemezdik sanırım

tesettür demek örtmek demek mi? ten görünmeyince iş bitiyor yani sırnaşık şey yani kalın çorap giyince vücut hattı belli olmuyor öyle mi :roflol:

tesettürü kaç kişi anlıyor ki zaten... herkes kendi nefsinin emrinde yasakkelime

ben ten örtünmesinden bahsetmedim zaten örtünmekten bahsettim kalçalar göğüsler belli olmayacak bunlar zaten olması gereken ama acızık kalın çorapla bacak görünüyor diye de fırtına koparmanın alemi yok sanırım
haklısınız örtünmeden kimsenin anladığı yok
herkes kendi nefsinin peşinde ise eğer uzun daracık etekler giyenlere ya da daracık upuzun tunikler giyenlere de nefis dersi verirseniz sanırım çok iyi olacak
ben şahsen daracık pardesü yada tunik ya da uzun ama dar etek giyenleri bacağı azıck kalın çorapla görünenlerden daha teşhirci ve nefisçi görüyorum kusura bakmayın kalın çorapla bacağın belki de onda biri görünüyordur ama o daracık kıfayetlerle nereler görünüyo acaba
bunun ksıtası bumu ayrıca insanları teşvik etmek gerek soğutmak değil

Son düzenleme:
Kızlar aslında tesettürlü olarak bize düşen görev çok ama yapmıyoruz, islamiyetin derinliklerine indikçe dikkat etmemiz gereken çok daha fazla nokta çıkıyor karşımıza...
Şu devlette islamiyeti yaşamak zor bence, istediğimiz gibi giyinemiyoruz benim eski şirketimde eteğimin uzunluğu ve rengine bile dikkat ederlerdi, neymiş daha modern olmam gerekiyormuş, onlara göre modernlik bi yerlerinin görünmesiydi çünkü...
Şimdi yemin töreni var kardeşimin ona gidicez, inşallah sorun yaşamayız, iğneleri çıkarttıracaklarından %100 eminim, inşallah eşarbınızı çıkarın demezler...

Ayrıca bu konunun tartışılmasınıda çok uygun bulmuyorum, çünkü herkesin kendine göre haklı düşünceleri vardır saygı duymak lazım...

Kızlar aslında tesettürlü olarak bize düşen görev çok ama yapmıyoruz, islamiyetin derinliklerine indikçe dikkat etmemiz gereken çok daha fazla nokta çıkıyor karşımıza...
B]

aslında benim anlatmak istediğimde bu ,biz bi takım objelerin üzerinden gidip yargılarda bulunuyoruz ,islam bir bütündür arkadaşlar ,islami olarak o kadar çok görevimiz varki ,kalın çoraba kadar kalmadı bu iş ben de bunu anlatmak istiyorum ..
sakın kimse yanlış anlamasın ama çok güzel kapandığını sanıp ne işler karıştıran o kadar çok insan tanıdımki ,bu tip ince ayrıntılara çok fazla takılmayın diyorum size ,
hepsi dört dörtlük olsa ne ala olur tabi ama islamiyetin özündeki güzellikleri de kaçırmadan tek bir noktaya odaklanmadan bunu yaşamak lazım
şahsen ben islamiyetin maneviyatından bir nebze almamış düzgün giyyinen tesettürlü birini değil de
botla etek giyen ama dört dörtlük karaktere sahip diğerin itercih ederim ksura bakmayın
ben de kapalı bir bayanım ama durum böyle tecrübelerle sabit konuşuyorum
şimdi insanlar çok güzel kapanıp da herşeyi hallettiklerin isanıyorlar ama durum öyle değil
bu olmalı ama diğer yönlerin de güçlü olmalı ki bot giyeni eleştirebilmelisin değil mi lütfen kendimize bir bakalım ondan sonra başkalarını eleştirelim
daha önce de diğim gib iörtündükten sonra yani göğüs kalça baş örtülüyorsa bence çok çeşit kombinasyon olabilir
yeterki islamiyete uyan bir bayan olarak bütün olarak bir müslümanı yansıtabilelim
hoşgörümüzle dürüstlüğümüzle insanlara olan yaklaşımımızla sabrımızla yalan söylemememizle başkalarını kıskanmamamızla kul hakkına girmememizle v.s...
o kadar çok şey varki islamiyette çorapla kılla tüyle olmuyor bu işler

Son düzenleme:
ebrucum bluzüne bayıldım üstünde paralansın:lepi:

arkadaşlar bu topikte bari tesettürü tartışmayalım herkesin tesettür anlayışı farklı ben etek giyerim kimisi pantolon giyer bu kişinin tercihi tartışmak yersiz herkes ALLAH a verir bunun hesabını..
LÜTFEN TARTIŞMA ORTAMINI OLUŞTURMAYALIM!!!

sen de hemen nem kapıyorsun yaaa :) fikir paylaşmak kötü mü ..merak etme tartışmaya dönerse ben yönünü değiştiririm ama fikirlerimizi de paylaşmamız lazım değil mi nerede paylaşacağız peki aç bir konu da fikir alışverişinde de bulunalım sadece elbiseyle olmuyor bu işler :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…