Tesettür.. Ferace hakkında..

yasım 24 annem daha erken oldugunu feracenın yaslı ısı oldugunu soyluyo. ama benım ıcım rahat etmıyor dısarda tunık pantolon gezmek.

yaa hepsi mi öyle.. ama pardesuler genelde vucut hatlarını bellı edıyor feraceler de model bulmakk daha kolay pardesuye gore. pardesu yapısmıyor mu

dar kesim alırsan pardesü de ferace de tesettürün amacı dışında kalır. ben ne alırsam alayım bir beden büyük alırım ya da bol olmasına dikkat ederim.
canım bol tunik altına bol pantolon giymede sakınca yokmuş ben araştırdım.

bir de umarım deve hörgücü topuz yapmıyorsundur :KK43:

Sevgili konu sahibi, bir arkadaşım çift taraflı kapşonlu bir ferace kullanıyor (ekteki resimlerdeki gibi) , sanırım şifondu kumaşı çok şık duruyor bu model ancak fiyat bilemiyorum ne yazık ki.

Eklentiler

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    34 KB · Görüntüleme: 203
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 192
canım sen fatih e git. kendine göre dene. üstüne yapışmamasına dikkat et. yazlık istiyorsan ince kumaşlı olsun. sezon bitmek üzere. indirime girmiştir. pazarlık da yapabilirsin. fermuarlı daha kullanışlı. madem dikkat edeceğini söylüyorsun, lütfen giydiğin eşarp/ şalın omuzlarını örtmesine dikkat et.
anneni dikkate alma bu konuda canım. sen kendinden mesulsün ve yaşın da hiç küçük değil. ayrıca zaten farz olmuşsa yaşın önemi yok. sen en doğrusunu yapıyorsun canım...

şalımı ılk bır ıkı hafta maalesef omuzlarıma degıl arkaya atıp kullandım ama sonra baktım bu dogru degıl omuzlara aatarak kullanıyorum daha rahatım gercekten..

dar kesim alırsan pardesü de ferace de tesettürün amacı dışında kalır. ben ne alırsam alayım bir beden büyük alırım ya da bol olmasına dikkat ederim.
canım bol tunik altına bol pantolon giymede sakınca yokmuş ben araştırdım.

bir de umarım deve hörgücü topuz yapmıyorsundur :KK43:

ılk zamanlar maalesef oyle yaptım yanı tam olarak deve horgucu sayılmaz arkaya attıgım ıcın salı ortaya cıkıyordu yoksa topuz tokası falan almadım topuzlu bonelerden de almadım. sımdı sararak takıyorum şalı omuzlarımı flan ortuyo bayagı. hem boylesı en dogrusu hemde daha rahat ettım gercekten..

Ben bunu aldım internetten 129 liraydı. Ama ben düğün için abiye niyetine aldım. Sonra da ferace olarak giycem

Eklentiler

• _20150802_142655.JPG
    _20150802_142655.JPG
    63,8 KB · Görüntüleme: 227
Son düzenleme:
Merhaba KK bayanları...

Ben yeni kapandım henüz 3 hafta oldu. Ama içim rahat değil. Pantolon tunik giyiyorum işyerinde. Ama en azından dış kıyafetim olsun istiyorum. Ferace de en doğrusu bence. Alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
- kumaşı ne olmalı? medıne kuması dıye bısey duymustum hava alan ve kırışmayan bır kumas olması gerekiyor.
-bazıları rüzgarda vücuduna yapışabiliyormus bunu nasıl anlayabılırız?
- genc bırıne ne tarz ferace yakısır bol alıcam tabıkı ama fermuarlı modellerı onerıyorlar genelde.

Annemi ikna edemiyorum ferace almam konusunda moralim çok bozuk bu yüzden :KK43: henuz erken oldugunu kışa doğru daha uygun olacagını soyluyor. Ama ben ne olursa olsun almak istiyorum. saydıgım ozellıklerde bır ferace ne kadara malolur bana ?
Canim modanisa sefamerve Zühre buralara bak netten çok gzl çeşitler var inan hoşuna gideceğine eminim hayırlı olsn

bu arada internetten pardesü dünyası fiyatları fatihten daha uygun ben oradan almıştım. 49,90 a. o fiyata hayatta bulamazdım fatihten :)

oncelikle hayirli ve daimi olmasini diliyorum:)
anlattiginiz tarz feraceleri kayra, tugba venn gibi markalarin yaz sezonu urunlerinde kolaylikla bulabilirsiniz:KK66:

Hayırlı uğurlu olsun canım. .
Rabbim daim etsin inşallah. .
Çok fazla ferace modeli var ..

bende o dikkat ceken kapalılar arasındayım şu anda tunık pantolon gıyyıyorum renklı şallarımda var. kapanmanın ilk heyecanıyla aldım işte. ama içim rahat değil ferace alarak rahat etmek istiyorum..
Ya siz yine tunik giyiyormuşsunuz, ben tunik giyen ama pardösü vs giymeyenlerden bahsetmiyorum inanın. Daracık saten giyeni var, kısa body giyeni var, benim kotlarımdan dar kot giyeni var, var da var. Yoksa ben ne renkten bahsediyorum ne tunikten. Ya kot etek giyeni gördüm, dizinde, altına da ten rengi çorap giymiş. Bu tiplerden bahsediyorum. Nasıl saygı duyayım, nasıl sadece inanç için yaptıklarını sanayım...

yasım 24 annem daha erken oldugunu feracenın yaslı ısı oldugunu soyluyo. ama benım ıcım rahat etmıyor dısarda tunık pantolon gezmek.

yaa hepsi mi öyle.. ama pardesuler genelde vucut hatlarını bellı edıyor feraceler de model bulmakk daha kolay pardesuye gore. pardesu yapısmıyor mu
canım pardesuda kesime göre değişiyor.düz değilde belden çan etek şeklinde olan modelleri tercih edersen vucut hatlarını hiç belli etmez

Bende ferace giyiyorum kesinlikle siyahh en uygun renk üzerine medine ipeği siyah eşarp takiyorum vee kendimi çook rahat hissediyorum eger basenleriniz falan varsa belli olmamalari adina mevlana modeli düşünün bence fermuarli modeller genelde dar olur gibi geliyorsanki kollari manşetli olsun kolunuzu kaldirinca acilma ihtimali olaz eminönünden 80 tl ye almiştim geçen sene

Kumas hakkinda cok bilgim yok ama ferace kesinlikle yasli isi degil.
Cok guzel spor modeller var. Illa siyah almak zorunda degilsiniz. Lacivert haki yesil gibi renklerde de var feraceler. Siyah olanlarin da cok hos modelleri oluyor. Yalniz kollarinin cok genis olmamasina dikkat edin bence. Kollarinizi kaldirdiginizda direk asagi iniyor cok bol olunca ve icinizde kisakollu falan varsa kollariniz aciliyor. Mansetli veya lastikli modelleri var. Mansetli modeller cok hosuma gidiyor benim. Kisin ferace almanizin bir anlami olmaz ince oldugu icin havalarin isinmasini beklemeniz gerekebilir.
Aslinda ince kot kumaslardan da guzel seyler var. Onlar da rahat olur ferace yerine kot da alabilirsiniz.

Ferace yeni mi moda oldu? Sanırım çarşafın modern hali. Bence her rengi olur yani önemli olan Vücudu sarmaması değil mi? Gerizekalı gibi sorular sordum.

Ferace yeni mi moda oldu? Sanırım çarşafın modern hali. Bence her rengi olur yani önemli olan Vücudu sarmaması değil mi? Gerizekalı gibi sorular sordum.
Ben de burada öğrenmiştim sanırım sevgili @Bilgece yazmıştı bir yorumunda, googleda aratıp öğrenmiştim. Yine tütüyü burada öğrendim, çocuğu için arıyordu bir bayan. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp. Sorunun gerizekalısı olmaz. İlber hocamızın kulakları çınlasın, cahil insan kalmasın :)

En şık ferace modelleri ve tesettüre dair herşey için ...sayfamıza bekleriz..
Instagram:

Son düzenleyen: Moderatör:
bakın konuları mahvetmeyin. link ve reklam yasak. yönetime bildirildiniz

Son düzenleme:
Fiyatlar daha çok bolgeye göre degisiyor bosuna cok paralar verme tavsiyem fatih carsambadan al hem fiyatlar uygun hem cesit bol.Ben hep oradan aliyorum Fatihin icindeki magazalar da daha kotulerini 200_300 e satiyorlar.Daha 2 hafta once 100 tl ye aldim carsambadan cok memnunum
fatih çarşambaya ferace için bir ara bende gideceğim inşaAllah

Forumun hepsini okuyamadım vaktim yoktu feracede Medine ipeği mi olması lazım kumaşın yada krep kumaş ve ya tod kumaş nasıl olur kırışmaması ve terletmemesi açısından bilgisi olanlar paylaşabilirler mi kumaşı çok kafami karıştırıyor en uygun hangi kumaş olması gerek

X