Tesettür.. Ferace hakkında..

adelebeyin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2013
314
50
Merhaba KK bayanları...

Ben yeni kapandım henüz 3 hafta oldu. Ama içim rahat değil. Pantolon tunik giyiyorum işyerinde. Ama en azından dış kıyafetim olsun istiyorum. Ferace de en doğrusu bence. Alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
- kumaşı ne olmalı? medıne kuması dıye bısey duymustum hava alan ve kırışmayan bır kumas olması gerekiyor.
-bazıları rüzgarda vücuduna yapışabiliyormus bunu nasıl anlayabılırız?
- genc bırıne ne tarz ferace yakısır bol alıcam tabıkı ama fermuarlı modellerı onerıyorlar genelde.

Annemi ikna edemiyorum ferace almam konusunda moralim çok bozuk bu yüzden :KK43: henuz erken oldugunu kışa doğru daha uygun olacagını soyluyor. Ama ben ne olursa olsun almak istiyorum. saydıgım ozellıklerde bır ferace ne kadara malolur bana ?

Merhaba KK bayanları...

Ben yeni kapandım henüz 3 hafta oldu. Ama içim rahat değil. Pantolon tunik giyiyorum işyerinde. Ama en azından dış kıyafetim olsun istiyorum. Ferace de en doğrusu bence. Alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
- kumaşı ne olmalı? medıne kuması dıye bısey duymustum hava alan ve kırışmayan bır kumas olması gerekiyor.
-bazıları rüzgarda vücuduna yapışabiliyormus bunu nasıl anlayabılırız?
- genc bırıne ne tarz ferace yakısır bol alıcam tabıkı ama fermuarlı modellerı onerıyorlar genelde.

Annemi ikna edemiyorum ferace almam konusunda moralim çok bozuk bu yüzden :KK43: henuz erken oldugunu kışa doğru daha uygun olacagını soyluyor. Ama ben ne olursa olsun almak istiyorum. saydıgım ozellıklerde bır ferace ne kadara malolur bana ?

öncelikle hayırlı ve daim olur inşallah. ben de bir süre ferace kullandım çok rahat . ama ben size daha spor kap modellerini öneririm.

Nerde yasadiginiza bagli fiyat olarak renkli feraceler fermuarli gayet guzel şık birsey bulabilirsiniz feracenin kumaslari genelde ayni oluyor

Hayirli olsun.Mutlaka medine ipegi alin ama elleyince naylonumsu olmasin pamuklu gibi olsun o türler terletmez ve şık durur.Ayrica genclere fermuarli ve sade modeller gider.Nakisli,boncuklu vs.almayin robali da almayin.Düz kesim ve fermuarlilar cok hos oluyor ben de kullaniyorum oldukca da rahat...

Hayirli olsun.Mutlaka medine ipegi alin ama elleyince naylonumsu olmasin pamuklu gibi olsun o türler terletmez ve şık durur.Ayrica genclere fermuarli ve sade modeller gider.Nakisli,boncuklu vs.almayin robali da almayin.Düz kesim ve fermuarlilar cok hos oluyor ben de kullaniyorum oldukca da rahat...

medine ipeği daha mı pahalı 60 liraya da ferace var piyasada

Fiyatlar daha çok bolgeye göre degisiyor bosuna cok paralar verme tavsiyem fatih carsambadan al hem fiyatlar uygun hem cesit bol.Ben hep oradan aliyorum Fatihin icindeki magazalar da daha kotulerini 200_300 e satiyorlar.Daha 2 hafta once 100 tl ye aldim carsambadan cok memnunum

Siyah ustune altin rengi islemeli feraceler cok hos duruyor tabi fiyatlarini bilmiyorum bir bayanda gormustum cok hostu ama kapta dusunebilirsiniz kapali arkadaslarim kullaniyordu ferace gibi ama daha spor

Kimseyi ikna etmeniz gerekmiyor siz karar vermiş ve ötünmüşsünüz vücut hatlarınızı belli etmeyecek her kıyafet ve ferace işinizi görür sıcak için ince kumaş soğuk için kalın bir kumaş seçin bence

Arkadaslar bilmeden yorum yapıp insanları yanıltmayın dinde kesinlikle renk kıstası yoktur kesinlikle ...
Renk kistasi yoktur ama dikkat cekmemelidir. Gidip kirmizi ferace alirsan dikkat cekersin ama koyu renk alirsan daha makbul olur. Kendim kapali degilim ama bilgim bu sekilde kapali arkadaslar daha iyi bilirler belki.

Arkadaslar bilmeden yorum yapıp insanları yanıltmayın dinde kesinlikle renk kıstası yoktur kesinlikle ...

Renk kistasi yoktur kabul de tesetture girip fuşya şal, fosforlu esarp takinca cok fazla dikkat cekiyo kisi. Yani ben kapali degilim disardan gozlemim bu.

Renk kistasi yoktur ama dikkat cekmemelidir. Gidip kirmizi ferace alirsan dikkat cekersin ama koyu renk alirsan daha makbul olur. Kendim kapali degilim ama bilgim bu sekilde kapali arkadaslar daha iyi bilirler belki.
Renk kistasi yoktur kabul de tesetture girip fuşya şal, fosforlu esarp takinca cok fazla dikkat cekiyo kisi. Yani ben kapali degilim disardan gozlemim bu.

2 kıstas vardır ; transparan olmaması ve dar olmaması

Siyah ferace her daim giyilir kışında yazında her eteğin veya pantolonun üzerine gidİyor. Kumaşına dikkat edin giyimi hafif olmasına dikkat edin. Bazı kumaşlar çok ağır oluyor ekstra yük çekiyorsunuz. Bide içten düğmeli bir tarafı uzun boyundan bağlamalı modeller her daim giyiliyor zayıflasanızda kilo alsanızda vucudu belli etmiyor.

Bide bazılarının yakaları oluyor mesela eşarbınızı üstten bırakmak istediğinizde hoş durmuyor Böyle. Yakasız alırsanız eşarbı hem içten hem dıştan sarkıtabilirsiniz

2 kıstas vardır ; transparan olmaması ve dar olmaması

Ben de diyorum ki belirttigim renklerde giyinince (ki benim tesetturlu arkadaslarim benden daha cok dikkat cekiyor giyimlerinden oturu) amactan sapiyor sanki. Bir erkek sacinizi goremiyor ama renklerinizle okadar dikkat cekiyorsunuz ki uzun uzun suzuyor ee ne anladim. Oyuzden konu sahibinin koyu renk almasi dogru bi'karar diye dusunuyorum. Iyi aksamlar.

X