terlemekten bıktım

b12 eksikliğim var bunun sebep olduğunu bilmiyodum. ama ben her ay iğnemi olurum kontrol altında yani
buna rağmen terliyo ve eller davul gibi şişiyo terle beraber.

aynı şekilde :1ninca: bendede ellerimin terlemesiyle beraber şişmede başlıyor kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı çok berbat bi durum,insanlardan ellerimi saklamaya çalışıyorum :1shok: off çok kötü çookk napcazz yaa :gitme:

ben çözümünü bulsam ne mutlu olcam ama yok
valla koltuk altı rollonlarını bile sürüyorum ellerime artık
şişiyo alyans çıkmıyo parmağımdan
tuttuğun herşey kayıp gidiyo elinden

ben çözümünü bulsam ne mutlu olcam ama yok
valla koltuk altı rollonlarını bile sürüyorum ellerime artık
şişiyo alyans çıkmıyo parmağımdan
tuttuğun herşey kayıp gidiyo elinden

aynen hemde nasıl mutlu olurum,uçarım valla
tuttuğun herşey kayıp gidiyoda biçok şeyide tutamıyoruz zaten,kimseyle tokalaşamıyoruz herkesten ellerimizi saklamaya çalışıyoruz falan kafamçokkarıştı ki benimki terlediği zaman kaşınmada oluyor :1closedeyes: kaşınma şişme terleme -tatlicadiarzu-

niye kimse bir şey yazmamış bu ter sorununa çözüm mü buldunuzda haberim yok nolur lütfen bari deneyimlerimizi paylaşarak rahatlayalım inanın burdan paylaşmak bana biraz iyi geliyor yalnız olmadığımı görüyorum bensum sen niye cevap yazmadın bende açık ayakkabı giyemiyorum diye çıldırıyorum bi topluma karışsam çok zorlanıyorum bilirsiniz işte sinirlerim bazen alt üst oluyor iyontoforez pahalı biraz. bensum senin su toplamış diyorsun... belki hatırlamak bile istemessin ama değdimi bari yazın rahatlamışmıydın ne olur anlatırmısınŞeniz

arkadaslar baska bir sey ariyordum ama bu asiri terleme hakkindaki sikayetler ve yorumlarla karsilastim...eger bir insan asiri terliyorsa aslinda bu bir hastalik degildir...yani psikolojik ve gorunus olarak etkiler insani..vucuda kotu ya da yan etkisi olan vahim bir durum degildir. ama herseyin asirisi kotudur ya bu da onun gibi bisi...oncelikle krem deodarant gibi seylerden yada bu elektrotlarla yok iyot miyot medet ummayin. kendinizi bu isin uzmanlarina emanet edin ama ets idi sanirim hani ameliyatla klipsliyolar terleme sinirlerini...o da cozum degildir...3-5sene sonra cogu kiside tekar baslamistir. bende de ayni sorun vardi koltuk altlarim asiri terliyordu bir tek. 10yil once arastirdim ama her seyi...kim ne yapmis diye...evet bu hani universite hastanelernde akim ile terlemeyi azaltiyorlar falan...elektolit takip akim veriyolar hepsi yalan...tehlikeli bide..iz kaldi koltukaltimda cunku yeni jiletle almistim...ama bana demediler o bolgedeki tuylerini alma sakin diye...ee yeni alinca ciltteki acik noktalardan girdi akim ve iz kaldi hala izini tasiyorum + biseye de yaramadi....

arkadaslar sanirim benden baska bu ise cozum bulan biriyle karsilasamazsiniz...10yil once denedim birsuru sey ve ozaman bu konulari bilen yoktu. simdi o klipsle sinir baglama midir nedir ona karsiyim ben...siz saniyormusunuz ki o islemden sonra hersey yokolacak.cok ciddi ameliyat cunku ben videolarini izledim...ayrica koltuk altiniz mi cok terliyor ama mesela ayak ve el sinirlerini bagliyorlarmis...hala koltukaltiniz terler ama elleriniz hic terlemez...bunlar dra kalmis...inanin bilegilenin diye yaziyorum .cahillik etmeyin her onunuze gelene bu isleri yaptirmayin...inanilmaz rahatsiz oluyorsaniz bu isin 2secenegi var...ben10 yil once denedigim icin konusuyorum su an. ister inanin ister inanmayin cunu gordum yazilanlari. sadece biri derdinden kurtulurda dua eder allah razi olsun der o yuzden yaziyorum.

1. secenek..alman hastanesi vardir taksimde...orda cok iyi bir cildiyeci vardi...ayse ozboya nacak. ama hala ordamidir bilemem...botoks uygulamasi yapiyor terleyen bolgeye...ben bir kere yaptirdim uzun yillar once koltuk altima...noktalar koyuyor koltukaltina sonra minik siringayla botilinium toksin denilen botoksu enjekte ediyor...fazla ederse cok kotu sonuclar o yuzden noolur adam gidi insanlara gidin..ben inanilmaz memnun kalmistim.6-7ay superdiç. ruya gibiydi ama sonra gene basliyo eskisi gibi...pahaliydida valla o zaman dolarlaydi ve bilen yoktu simdi duzgun doktorlar uyguna yapiyor...

2.secenek sizi uzzuuuun yillar rahatlatan secenek. etilerde akmerkez var ya onun tam karsisinda plastik cerrahi diye estetik merkezi var...nuri bey sahibi nuri battal. cok seker insandir ailecek gidip bilgi aldik asiri terlemeyle ilgili...ve kucuk bir islem uyguluyor koltuk altina...local anestezi yapiyor 1saat suruyor. asiri artmis ter hucrelerini aliyor...terleme icin gerekeni birakiyor...hem kil koklerini de aliyo arada super oluyo koltukalti tuylerinden de kurtuluyosunuz terlemeden de . bu arada forum ismim benim degil...arkadasimin uyeliginden girdim...

ama sonrasi kolay diil...1seneye yakin agrilar oluyo . hatta bende dikisler acilmisti bi baktim koltukaltim ic kaslar gorunuyo acilmis dikisler..kana oldu sisti. akinti oldu her gece pomadla temizliyosun merhemi var...ki bu arada calisiyordum da. inanilmaz zor oldu. hatta kolunu 6ay tam yukari kaldirmayi unutacaksin. ama nuri bey cok sekerdir...kendinizi emanet edebilirsiniz...

cesareti olan baslasin. olmayan da problem etmesin...ama soylediklerim koltukalti...onerdigim drlara sormalisiniz el ayak icin ne yapabilirler onlari bilemem...ama bildigim bisi var..asiri terlemek insana gercekten sıkıntı yaratiyor...bir de el ise durum kotu. ama inanin derdi veren allah dermani da verir...aklinizi kullanin herseye inanmayin . azcik zamana ve paraya kiyin. saglikta cimri olunmaz.ve genel anestezi ile yapilan ameliyati kat kat cok dusunun. bu sizin hayatiniz. bu islemi yapanlar da insan. her insan hata yapabiliyor. sonuclari olumlu yada olumsuz katlanan da siz oluyorsunuz...

saglicakla kalin

Son düzenleme:
Hayatını aşırı terleme (hiperhidrozis, hiperhidrosis) ile mücadeleye adamış biri olarak bu konudaki deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle şunu bilin, kesinlikle yalnız değilsiniz. Hepimiz şu ya da bu şekilde bu sorunumuzu gizlemenin bir yöntemini bulduğumuz için, ancak tesadüfen fark ediyoruz çevremizdeki hiperhidroz hastalarını. Kendimi bildim bileli palmoplanter hiperhidrozis'im var. Çocukken gittiğim doktor, bunun ter bezlerinin aşırı çalışması ile ilgili bir sorun olduğunu ve etkili bir tedavisi bulunmadığını söylemişti, ben de uzun yıllar bununla yaşamaya alıştım. Üniversite yıllarında bir umut tekrar doktora gittim, kan testleri yapıldı ve gerçekten de herhangi bir fizyolojik temele dayanmadığı görülerek, hiperhidrozis tanısı doğrulandı. Tedavi olarak ta "iyontoforez (galvanoterapi) önerildi. Bir ay boyunca, haftanın 5 günü bu tedaviyi almak için hastaneye gittim ve orada aslında ne kadar çok hiperhidrozis hastası olduğunu gördüm. Tedavinin etkisine gelince, başlangıçta çok yavaştı, hatta ilk 20 günün sonunda bırakmayı bile düşündüm. Ancak tedaviye aynı zamanda başladığımız başka bir hasta, çok hızlı ilerleme kaydedince, bir süre daha dayanmaya karar verdim. Yaklaşık iki ay sonunda (bu arada uygulama sıklığı sırasıyla haftada 3 ve haftada 2 şeklinde azaltıldı) çok ciddi ilerleme kaydedilmişti. Bu süre içinde, uygulama sırasında hissettiğim rahatsızlıklar (kızarıklık, kaşıntı) da dereceli olarak azaldı. Bu sefer de, tedaviyi almak için sürekli hastaneye gitmek zorunda kalmak canımı sıkmaya başladı. Ben de cihazı temin etmenin yollarını aramaya başladım. Türkiye'nin her yerinde arattım, ama satıcısını bulamadım, yurtdışından getirtmek te çok maliyetliydi o zamanlar. Ama şans eseri bu cihazı yapan birini buldum sonunda ve cihazı aldım. Bu anlattıklarım yaklaşık 8-10 sene önceydi, o zamandan beri evimde iyontoforez cihazı var ve ayda 3-4 gün uygulama yetiyor. Üstelik artık bu cihazı temin etmek te daha kolay ve çok daha gelişmişlerini üretiyorlar.
Tabii sorunlar cihazı alınca bitmedi, çünkü tam palmoplanter hiperhidrozis'ten kurtuldum derken, bu defa da aksiyal hiperhidrozis (koltuk altı terlemesi) başladı. Malesef iyontoforez aksiyal forma pek etki etmedi. Ben de yeni yöntemler aramaya giriştim ve botoks'ta karar kıldım. Uygulama koltuk altınıza insülin enjektörleriyle yapılıyor, yani iğneler çok küçük, ancak yine de rahatsızlık veriyor. Bende etkisi 1-2 gün içinde başlıyor ve yaklaşık 4-5 ay idare ediyor, maliyeti de, ömür boyu kullanacağımı hesaba katarsak hiç düşük değil. Ama ben yine de hayatımdan memnundum ve bir-iki hafta içinde tekrar botoks yaptırmayı düşünüyordum. Tam da o günlerde bir arkadaşım "Maxim roll-on"dan bahsetti, bir arkadaşının kullanmaya başladığını ve çok memnun olduğunu söyledi. Ben de hemen foruma baktım, kullananların çok büyük kısmı memnun kaldıklarını söylemişti. Derhal satın aldım, dün gece 2. kez kullandım, ilk gün rahatsızlık vermedi, ancak dün gece çok kaşıntı yapınca, sürdükten yaklaşık bir saat sonra yıkadım. Ne kadar fayda gördüğümü söylemek için henüz erken, ama şu anda ızmir sıcağında bunalmama rağmen, koltuk altlarım hala kuru. Umarım bahsedildiği gibi mucize bir solusyondur ve beni botoks'un külfetinden kurtarır.
Bu kadar uzun uzun yazdıktan sonra klipsli ets ve diğer cerrahi yöntemler hakkındaki fikrimi de söyleyeyim bari:) Mevcut bütün yöntemleri araştırdım, ets gayet ciddi bir ameliyat, ter bezlerinin alınması ise daha basit bir işlem gibi görünüyor. Her ikisinde de belli bir nekahat dönemi var. Klipsli ets geri dönüşlü, yani sonuçtan memnun kalmazsanız klipsi çıkartabiliyorlar. Ancak diğer ets yöntemlerinde sinirler tamamen kesildiği için geri dönüş mümkün değil. Aynı şekilde ter bezlerinin alınması da geri dönüşsüz. Ayrıca tüm bu yöntemlerde terlemenin başka bir bölgede artma riski var.
Amma uzun yazmışım Ama bu derdi çeken bilir, bu yalnızca kozmetik bir sorun olmaktan öte, psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor, o yüzden hepinizi çok iyi anlıyorum. Eğer hala okumaktan sıkılmadıysanız ve sormak istediğiniz birşey varsa çekinmeden sorabilirsiniz:)

ameliyatta çare değilmiş ki
dün sandalet giyme hatasında bulundum
ter içinde kaldı yaklarım bi de şişti terle beraber
çorapsız ayakkabı giymek istiyorum
ellerim hep yaş zaten eldiven mi taksam napsam

ameliyatta çare değilmiş ki
dün sandalet giyme hatasında bulundum
ter içinde kaldı yaklarım bi de şişti terle beraber
çorapsız ayakkabı giymek istiyorum
ellerim hep yaş zaten eldiven mi taksam napsam

amonra, sen hiç doktora danıştın mı bu şikayetini, bence bir dermatoloğa görün önce, muayene ol, testlerin yapılsın, belki de tiroid bezinin çalışmasıyla ya da vitamin eksikliğiyle ilgilidir. Eğer hiçbiri değilse, yine de çözümü var, benim sorunum çözüldükten sonra herkesinki çözülür, umutsuz olma:)

arkadaslar benmde böyle bir sorunum var. ben doktora danıstım. benmkı bir hastalıktan dolayı böyleymıs.2 çözumu varmıs. amelıyat olup ter bezlerını sıkıstrıcaklarms. böylece normale donucekms. yada gecıcı bir çözum olarak botox yapılablırmıs.

trioit bezlerim az çalışıyıo
bugün gittim doktora sonuçlar 22. de belli olcak bakalım

tam size göre bir ürün var amwayin BODY SERİES DEODORANT SABUN terlemeyi önlüyor sadece ellerdekini değil koltuk altı terlemesininde önlüyor ve kötü kokuları gideriyor denemelisiniz bence:))

Amway'in "saadet zinciri" tadındaki pazarlama ve yönetim stratejisine sinir oluyorum, hiçbir ürününü kullanmaya niyetim yok. El ve ayaklar için "iyontoforez", koltuk altı içinse "maxim" kombinasyonu benim hayatımı kolaylaştırdı, hatta maxim'i ellerim için de deneyebilirim.

kimseye zorla ürün pazarlamıyoruz.%100 bitkisel ve %100 müşteri tatmin garantisi veren bir firmada temsilcileriz sadece.kullanmadıgınız için önyargılısınız birede kullansanız herhangi bir ürünün farketmez diğer ürünleride denemek isteyeceksiniz

O mesajı "amwayci" olduğunuzdan emin olmak için yazmıştım, cevabınız sayesinde emin oldum, teşekkür ederim. Dediğim gibi, ürünlerinizi kullanmadım, kullanmayacağım. Ayrıca bir ürünün %100 bitkisel olması, zararsız olduğu anlamına gelmez, bitkisel=zararsız genellemesi son derece yanıltıcı. Yıllar önceki "kansere karşı zakkum" furyasının sonucunu hatırlatırım. Saygılar.

malesef bende de aşırı terleme sorunu var,hem de her yerimde.Ellerim,ayaklarım,sırtım,koltukaltım ve özellikle baş bölgem inanılmaz terliyor,hatta belki kilo ile alakası vardır diye de 16 kilo verdim 76 kiloya düştüm ama hala devam ediyo,çıldırıcam valla inanın sosyal hayatım resmen koskoca bi sıfır.Mart ayı gelince millet bahar geldi diye seviniyo ama ben üzülüyorum ve özellikle yazın dışarı bile çıkamıyorum anca çok zorda kalırsam o zaman çıkabiliyorum ama kafamdan ve vücudumdan akan terler yüzünden hep yere bakıyorum ,insanların yüzüne bakamıyorum iyice psikolojim bozuldu,sıkıntıdan ülser bile oldum.Malesef bunun çaresi yok ameliyat olmayı bile düşündüm hatta doktorla konuştum,ameliyat günüm alındı,ameliyattan 1 gün önce gerekli olan tahliller yapıldı ve son dakikada vazgeçtim çünkü bu ameliyatı olan kişilerin diğer bölgelerinde de çok çok fazla terleme olduğunu gördüm ve ağrıların uzunca bir süre geçmeyeceğini öğrendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…