terlemekten bıktım

tereson koltuk altı terlemesine hakikaten çok etkili.benimde yaz kış koltuk altım çok terlerdi,sadece 1 kez kullanmamda dahi işe yaradı,ertesi gün hatta 2 haftaya yakın koltuk altım kupkuruydu.terleme başlayınca yine kullandım o da yine 1 hafta kadar götürüyor.tereson koltuk altına çok çabuk etki gösteriyor ama el ve ayak terlemesine bişey diyemicem,şahsen benim el terlememi geçiremedi :nazar:

bence el terlemesine antiperspirantların etkili olamamasının en büyük sebebi,ellerin sık sık su ile temasta olmasından kaynaklanıyor.
bölgenin susuz kalması gerekiyor terleme olmaması için.

aslında haklısında beany,yıkamadanda olmuyor,hatta ben sık sık terlemeden dolayı yıkıyorum ellerimi,nası geçicek bu yaa nasılll :gitme: :1ninca:

işte mümkünmü elleri yıkamamak,günde 40 kez yıkarız ellerimizi ..
birde şöyle bir durum var ,el ayak bölgesiyle koltuk altı ter bezlerinin faaliyetleri farklı olabilir.
çok karmaşık ,koltuk altına iyi kötü çözüm bulabiliyoruz ama el-ayak işi zor gibi..

yıllarca el terlmesi sorunu yaşayan biri olarak en etkili ve kalıcı çözümün ets ameliyatı olduğunu artık kabul ettim ama doktorunu seçmek ve ona güvenmek çok önemli tabii aile desteği yadsınamaz keşke yıllar önce imkanım olsaydıda ets olup bu kişilik bozukluğu yapan dertten kurtulsaydım.gençlere bunu düşünmelerini şiddetle Şeniz öneririm.

ben ets yöntemini düşünüyorumda bizimkilerden onay alamıyorum,el terlemesini önemsiz bi hastalık olarak görüyorlar hatta hastalık olarak bile görmüyorlar :1no2: ki ben kayseride yaşıyorum,bi doktordan bu yöntemin istanbulda falan yapıldığını öğrenmiştim,burada yaptırabileceğim bi doktorda yok sanırm,napıcam bilemiyorum -tatlicadiarzu-

el terlemesı ıcın bısey dıyemem ama ayak terlemesı ıcın sahıbınden.comda ozel bı tabanlık var bu hem terlemeyı azaltıyor hemde bu terlemeye baglı kokuyu tamamne yok edıyor
vucut terlemesı ıcın tuzlu su ıle dusu onerıyorlar
deneyebılırsın sadece duydum benım oyle bı sorunum olmadıgı ıcın bılmıyorum ama duydum fakat ozellıkle ayak kokusu ıcın tabanlıgı çok öneririm

koku dıerıcı sıhırlı tabanlık dıye gırebılırsın sahıbınden .com ozaman cıkar sanırım

vereliniortaksevgli numb: netten ilhan akaslana a gir orada baya bir açıklama var yazıları,yorumları, ets olanları ailene okut. dktrun teli de var arayınca eğer müsaitse çok çok ilgileniyor ve çokta şefkatli davranıyor..üstelik paradada gözü yok ve gerçekleri anlatıyor.ets yapmak için hastasınıda kandırmıyor ve ısrar etmiyor. ailenin ellerine ıslak eldivenler giydir lütfen ve sadece birkaç saat O ŞEKİLDE dolaşmalarını rica et...ben ve bizim gibiler birbirimizi çok iyi anlarız ama bin kere ölsekte,bir başkası hayatta ANLAMAZ zaten insanı kahredende bu...ben 40 yaşımı geçtim bu geçmedi...çok aklı başında biri olduğum halde elimde olmadan psikolojim bozuldu bütün hayatım zehir oldu hiçbir yeteneğimi becerilerimi gösteremedim sosyal hayata hep kenardan baktım uzatmıyım ama içimde çoooook ukteler,hevesler kaldı.çok ama çok ağladım içim yıllarca KAN AĞLADI... tabii başkalarına göre başka derdimiz yok! bizeRAHAT BATIYO!!!! bunları yazıyorumki,,sen ve senin gibiler hayatın başında iken toparlanın, benim yaşadıklarımı yaşamayın! içiniz kan ağlıyarak hayatı elerinizden kaçırmayın. bunun ciddi bir HASTALIK OLDUĞUNU LÜTFEN ARTIK HERKES KABUL ETSİN!!!! biz de meraklı değiliz tabii ama napalım durum bu malesef!a.s.

vereliniortaksevgli numb: netten ilhan akaslana a gir orada baya bir açıklama var yazıları,yorumları, ets olanları ailene okut. dktrun teli de var arayınca eğer müsaitse çok çok ilgileniyor ve çokta şefkatli davranıyor..üstelik paradada gözü yok ve gerçekleri anlatıyor.ets yapmak için hastasınıda kandırmıyor ve ısrar etmiyor. ailenin ellerine ıslak eldivenler giydir lütfen ve sadece birkaç saat O ŞEKİLDE dolaşmalarını rica et...ben ve bizim gibiler birbirimizi çok iyi anlarız ama bin kere ölsekte,bir başkası hayatta ANLAMAZ zaten insanı kahredende bu...ben 40 yaşımı geçtim bu geçmedi...çok aklı başında biri olduğum halde elimde olmadan psikolojim bozuldu bütün hayatım zehir oldu hiçbir yeteneğimi becerilerimi gösteremedim sosyal hayata hep kenardan baktım uzatmıyım ama içimde çoooook ukteler,hevesler kaldı.çok ama çok ağladım içim yıllarca KAN AĞLADI... tabii başkalarına göre başka derdimiz yok! bizeRAHAT BATIYO!!!! bunları yazıyorumki,,sen ve senin gibiler hayatın başında iken toparlanın, benim yaşadıklarımı yaşamayın! içiniz kan ağlıyarak hayatı elerinizden kaçırmayın. bunun ciddi bir HASTALIK OLDUĞUNU LÜTFEN ARTIK HERKES KABUL ETSİN!!!! biz de meraklı değiliz tabii ama napalım durum bu malesef!a.s.

aynen öyle mafoldumben çok kez anlatmaya çalıştım derdimi,bu seferde offf çok taktın şu ellerine ile başlayan muhabbetler açıldı,artık çekmiştim kendimi,kendimde bişeler yapmaya çalışıyordum ama bi kez daha denicem,hakikaten off acayip kötü şu an şunları yazarken bile ellerim ve ayaklarım ter içinde :1ninca:

ahh ahhh mafoldumben

merhaba arkadaşlar ben burada yeniyim ama sizler gibi ben de aşırı el ve ayak terlemesinden muzdaribim.ayrıca terlemeyle birlikte el ve ayaklarım şişiyor ve daha çok rahatsızlık veriyor haliyle özellikle yazın kağıt mendil ve çorapla dolaşıyorum.daha önce maxim kullandım cilt doktorunun önerdiği terkur adında bir krem kullandım.İyontoforez tedavisi gördüm ama maalesef hiçbirinden sonuç alamadım ayrıca iyontoforez denildiği kadar da acısız bir yöndem değil çünkü el ayaklarınız sudayken elektrik akımı veriliyor çarpılabiliyorsunuz ayrıca seans sonrasında el ve ayaklarınız deli gibi kaşınıyor benim tabanlarımda ve el bileklerimde tahrişten dolayı su topladı...39 yaşındayım ve artık yazları açık ayakkabıgiymek istiyorum beni en iyisiz anlarsınız. Acaba şu tereson ve sweat end adlı ürünler işe yarar mı?

Cooook terliyorsan doktora gitmelisin bence normal degil bir kizin cooook terlemesi.

evet aşırı terleme şikayeti olan kişi mutlaka iyi bir uzmana görünmeli
aşırı terlemenin birçok sebebi olabilir
hormonlarımızdan tutunda ,bazı sinir hastalıkları,akciğerde bazı problemlerin olması vs vs ,çok geniş sebepler sıralayabilirim.
sebep bilinmeden yapılan tedavide sağlıklı olmaz kesinlikle..

bende de terleme sorunu var arkadaşlar.Aşırı terliyorum.Acaba hormonal birşey mi var?bilmiyorumkismile
sanırım, vir uzmana muayene olmak gerekiyor.buradan böyle rastgele konuşmakla olmuyor.mafoldumben

merhaba arkadaşlar ben burada yeniyim ama sizler gibi ben de aşırı el ve ayak terlemesinden muzdaribim.ayrıca terlemeyle birlikte el ve ayaklarım şişiyor ve daha çok rahatsızlık veriyor haliyle özellikle yazın kağıt mendil ve çorapla dolaşıyorum.daha önce maxim kullandım cilt doktorunun önerdiği terkur adında bir krem kullandım.İyontoforez tedavisi gördüm ama maalesef hiçbirinden sonuç alamadım ayrıca iyontoforez denildiği kadar da acısız bir yöndem değil çünkü el ayaklarınız sudayken elektrik akımı veriliyor çarpılabiliyorsunuz ayrıca seans sonrasında el ve ayaklarınız deli gibi kaşınıyor benim tabanlarımda ve el bileklerimde tahrişten dolayı su topladı...39 yaşındayım ve artık yazları açık ayakkabıgiymek istiyorum beni en iyisiz anlarsınız. Acaba şu tereson ve sweat end adlı ürünler işe yarar mı?

merhaba bendede uzun yıllar bu devam ediyor tereson pek fayda etmiyor ama eczanede kuvvetli olan formülünü yaptırıcam bakim neolucak sende kaç yaşında başladı ki ,bende sempatik sinirin aşırı çalışmasından oluyor yani bende bi hastalık başka yok şimdi bile sıcaklar başladı kabus başladı.... oooffffffff.. akşama yazarım.vereliniortak

ellerim aşırı derece terliyo entersan olan vücudum terlemez hiç.
öğrenciyken sınav kağıtları sırılsıklam olurdu
defterde yazı kalmazdı ıslanmaktan
hele biriyle tokolaşmak ızdırap
bi kurtulsam şundan kocamla elele bile gezemiyorum
eller vıcık vıcık hemen

b12 eksikliğim var bunun sebep olduğunu bilmiyodum. ama ben her ay iğnemi olurum kontrol altında yani
buna rağmen terliyo ve eller davul gibi şişiyo terle beraber.

X