Tere Tohumunu Deneyen Var mı?

Merhaba arkadaşlar,
Ben tere tohumunun troid hastalarına yararlı olduğunu duymuştum. Hormonları dengeliyormuş, demek zayıflatıyormuş da...
1 hafta kadar kullandım kısa bir süre belki ama kilomda bi değişiklik olmadı.

canım bir hafta kullanmayla herhangi bi etki beklemeyin arkadaşlar.zaten benim duyduğum bildiğim kadarıyla bu tür bitkisel şeylere vücud 45 günde alışıyomuş.ayrıca gene deneyen başka bir arkadaştan gördüğüme ve duyduğuma göre 1 ay süreyle kullanmış bir ay kilosunda herhangi bi değişiklik olmamış fakat sonra birden hızlı bir şekilde kilo vermeye başlamış.o sebeple bir hafta kullanmayla mucize beklemeyelim arkadaşlar.biraz sabır diyorum...

arkadaşlar ben daha öncede yazmıştım ama tekrar edeyim. ben tere tohumunu denedim yaklaşık 1 hafta kadar ama hayatımdaki en kötü tecrübeydi diyebilirim. kokusu ve tadının kötülüğü bir yana mide sorunu olanalrın asla kullanmaması lazım. mide de aşırı gaz yapıyor 2.si tansiyonu düşürüyor. bir sabah içtikten sonra kendimi toparlayamaım ve ondan sonra bıraktım dikkatli kullanmanızı öneririrm. herkese kolay gelsin.

slm ben tere tohumunu tv programında ender saraçtan duydum ve soluğu aktarda aldım,adam bana satmadı tere tohumunu ve dediki guatr hastası olan insanlarda işe yarar ama onuda bi dozu var fazlası zarar, git guatr testi yaptır gel öle dedi ve satmadı bilginiz olsun zayıflayacağız derken canımızdan olmayalım...:emir_bebek:

slm hayal gözlü nasıl yani anlamadım guatrla ilişkisini.aydınlatırsan sevinirim.şimdiden teşekkürler.(bende de guatr var da)

slm canım kusura bakma cevabım geç oldu ama yeni gördüm o yüzden,guatr 2 çeşit oluyormuş birinde metobolizma yavaş çalışıyormuş ve kilo alınıyormuş yavaş çalışan metobolizmaya tere tohumu ii geliyormuş ve daha düzenli çalışmasını sağlıyormuş,sakın tere çalıştırır diye tere tohumuna falan başlayım deme senin troitin hangisi onu bilmen lazım zarar verme kendine,daha öncede yazdığım gibi benim alışveriş yaptığım aktar test sonuçlarını getir ben ne kadar kullanacağını söylerim dedi ve bana tere tohumu satmadı,sevgiler a.s....

bende kullandım 1 ay kadar ,gr. değişmedim,her bünyede farklı etkisi olabilir tabi.

ismini bile görünce migdem agızma geliyor..
Hayatımda 3 şeyden cok tiksindim
Biri kekik suyu
portakal votka ve bu tere tohumu..
ismini bile duyunca kusucakmışım gibi oluyorum.
Yemeyin evinize sokmayın bir halte yaradıgı yok. İğrençlik ötesi
Ender bey ne dedi ise evimize sokuyoruz. para bayılıyoruz.
Böle o dedi al bu dedi ye ne olcak halimiz bilmiyorum. Allah sonumuzu hayır etsin.
Birileriin cebi doluyor onu biliyorum en azından artık.

Tere tohumu denen şeyi balla karışıtırp sabahları yemeye calışıyrosunuz. zaten o iğrenç şeyi yutana kadar canınız cıkıyor yedikden sonra kusmamak için baya zaman geciyor bu yüzden bişide yiyemiyorsunuz. Böyle kilo verilir herhalde denemek isteyen buyursun denesin..
Bir dokun bin ah işit gibi oldu ama.. Benim gibi he haltı deneyene birisi olunca Tere tohumunun adını bile duymak istemiyorum..:bbo:

merhaba kk üyeleri bana gelen bir maili sizlerle paylaşmak istedim kendim denemedim baştan sölim ama tere otunun metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğunu biliyorumm .. deneyin işe yarar .. herkese kolay gelsinnn ...

HER SABAH 1 KAŞIK ALIN
HIZLA ZAYIFLAYIN!..

Balla beraber yiyin hem zayıf hem sağlıklı görünün.
Az bilinen ve az tüketilen bu bitkinin sağlık üzerinde
sayısız faydaları var...
Tere tohumu ülkemizde yetişen, pahalı olmayan, doğal bir bitki.
Az bilinen ve az tüketilen terenin sağlık üzerinde son derece
faydalı etkileri var. Sabahları aç karnına bir çay kaşığı tere tohumu
ve bir tatlı kaşığı bal karışımını yer ve üzerine bir bardak sıcak
su içerseniz hızla kilo verdiğinizi görürsünüz. Tere tohumunun
metabolizma hızlandırıcı etkisi, bunu sağlıyor.
Tadı acı olduğundan, bal miktarını fazla tutabilirsiniz.
Tere aynı zamanda kuvvet verici, vitamin noksanlıklarına
karşı ve iştah açıcı olarak da kullanılıyor.

AFRODİZYAK ETKİSİ DE VAR
Terenin afrodizyak özelliği de var. Hastalıklara karşı direnci arttırıp,
sigaranın zararlarını da azaltıyor. Tere tohumu suyu, saç dökülmesi
ve kepeklenmeyi de önlüyor. Tere otunun yenmesi, balgam söktürüyor.
Bir çay kaşığı tere otunun, bir bardak soğuk suyla tüketilmesi halinde
vitiligo'ya da iyi geldiğini belirtiyor uzmanlar. Aktif mide ülseri,
kanaması ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı
daha da rahatsız edici gelebilir. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa
tere tohumunu dikkatli kullanılmasını öneriyor uzmanlar.

Tere tohumu gaz sıkışması yapıyor!

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar lütfen okuyun. Amacım kimseyi baltalamak değil. Anlatacaklarım 2 gün içerisinde başımdan geçen olaylar.

yaklaşık 1 aydır her sabah aç karnıma tere tohumuyla bal karıştırırak içiyodum. Cidden bağırsakları çok iyi çalıştırıyo ve diyetle birlikte kiloda verdiriyo. 2 haftadırda tere tohumunun yanında metobolizma hızlandırıcı çay içiyodum kilo vermem biraz daha artsın diye. 05.07.2007 perşembe günü baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü olunca tere tohumunu bıraktım. Sadece diyet ve metobolizma hızlandırıcı çay içmeye devam ettim. Cuma günü hiç bir şeyim yoktu taki gece saat 1 e kadar. Müthiş bir ağrıyla uykudan uyandım. bu ağrı bağırsak bölgemdeydi ve tarifini anlatamam sanki bıçaklıyolardı bağırsaklarımı. Sabah 4 e kadar ağrım sürünce dayanamadım eşime beni doktora götür ölüyorum ağrıdan yatamıyorum dedim. Apar topar doktora gittik ve nöbetçi bayab doktor vardı. İlk önce gebelikten şüphelendi ve gebelik testi yaptırdım. Sonuç negatifti. Daha sonra röntgen ve kan tahlili istedi. Kan atahlilinde bişey çıkmadı fakat röntgen felaketti. Göğüs kafesinden bağırsaklara kadar olan kısım gazla doluydu. Bana bütün gün boyunca ne yediğimi sordu. Bende diyet yaptığımı,2 haftadır metobolizma hızlandırıcı çay içtiğimi ve yaklaşık 1 aydır aç karnına tere tohumu yediğimi söyledim.Yalnız tere tohumunu baş dönmesi nedeniyle dün bıraktığımı söyledim. Röntgendeki gazın büyük ihtimalle tere tohumunu bırakınca oluştuğunu söyledi ve metobolizma hızlandırıcı çayın her bünyeyi aynı etkiyi yapmıyacağını söyledi. Diyetimin içeriğini söyleyince ise herşeyden yemeli az ve sık yemeli, bol su içmeli ve düzenli spor yapmalısın dedi. Keşke tere tohumu yerine kayısı gibi zararsız bişeyler yeseydin dedi. 8 saate geçmezse yada ağrılar artarsa gelin gazı çıkartmaya çalışalım ben yoksamda benden sonraki doktora anlatıcam durumunu eğer gazı çıkartamazsak müşahade altına alınacaksın dedi ve eve yolladı.
Eve geldikten bir iki saat sonra sancılar dahada arttı. Artık sancılar kollarıma vuruyodu. Yatmak istiyodum fakat her denememde göğüs kısmımdan sırtıma bağırsaklarıma bıçak saplıyorlardı adeta. Sancılar artınca tekrar gidelim doktora dedim eşime. Ayağa kalkamıyodum sadece sırtım koltuğa dayalı oturabiliyordum. Her ayağa kalkmayı deneyişimde başım dönüyodu ve gözlerim kararıyordu. Eşime kalkamadığımı söyledim. Baktı olucak gibi değil hasteneyi arayıp ambulans çağırdı. Ambulansa bindiğimi hatırlamıyorum eşimin dediğine göre ambulans geldiğinde baygınmışım. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Serum takılıydı ağrım biraz olsun dinmişti fakat göğüs kafesime ağrılar girmeye bağırsaklarım ağrımaya devam ediyordu. Yalvar yakar sandalyeye oturmak istediğimi yatınca ölücekmiş gibi olduğumu söyledim. Sandalyeye oturttular biraz daha rahtaladım. Seum bitince LAMA yaptılar ve çok azda olsa gaz çıkmıştı. Doktor muayene için sırt üstü yatırmaya çalıştı fakat yatamıyordum. Buscopan ın iğnesini yaptılar gene tık yok. Bir LAMA daha yaptılar biraz daha gaz çıktı. İçim biraz daha rahatlamıştı. Ağrım azalınca doktor muayene edebildi ve evde yapılmak üzere LAMA, Buscopan ve gaz giderici bi hap daha verdi.
Bu olay bu cumartesi başıma geldi ve hala bağırsaklarımda çıkmayan gaz var. Tere tohumumu,metobolizma hızlandırıcı çaymı bi daha tövbe. ŞU DA VAR
BU BENİM BAŞIMA GELDİ HERKESİN BAŞINA GELİCEK DEMİYORUM, KİMSENİN ZAYIFLAMA KONUSUNDAKİ GAYRETİNİDE BALTALAMK DEĞİL AMACIM. BU BENİM BAŞIMA GELDİ AMA LÜTFEN DİKKATLİ OLUN ARKADAŞLAR BEN ÖLÜMDEN DÖNDÜM. KENDİNİZE DİKKAT EDİN.

( forumdaki düzenleme nedeni ile kopyalanmıştır..)

canim yasadiklarini paylastigin icin tsk ederim herkesin basina gelmeyebilir ama gelebilirde zayiflayalim derken sagligimizi mahvedioruzz aslinda beyinde bitio is bi yerlestirsek azimli olsak kilolar gitcek ben yaklasik on sene oncem75 kilodan 50 kiloya dusmustum ama bi seneden fazla surede yavas yavas ne hap ne ilac sporda bisiklet yapiodum aradada yuruyus tabi abur cuburu kestim diyet yaptim ama yilbasi bayram gibi durumlara yedim oda abartiya kacmadan sonra ellibeste kaldimm yaklasik bes sene ama sonra depresyon ilaci kullandim biraktiktan sonra bi baktimki hic anlamadan 64 kilo olmusum nadide sultanin lahana kapsulunu uctum sonuc sifir bio siluhette ictim yine elde var sifir beynim ilaclari sagliksiz diye ama kolaya kacmak icinde arayislarada giriyorum zaman zaman ama ben kendim dahil onceki irademi kullanip karar verip baslasam yine eski kiloma 55 olmasam bile 57 olsam kafi gelcem insalla hepimiz sagligimizi riske atmadan kilolarimizi veririz:eek:

Baharcım çok geçmiş olsun sana ,bana da aktar sattı bugün ben de aldım ama 100 giram flan aldım ama tadı hoşuma gitti (ben böyle genzi yakan garip tatları olan şeylere bayılırım,bu konuda manyağım biraz ) hatta salataya kattım.Ama annem hemen bu koku ne dedi.Şimdi ne yapsam acaba ?1 ay sonra lise buluşması var 4 kilo vermem lazım :KK43:

Baharcım çok geçmiş olsun sana ,bana da aktar sattı bugün ben de aldım ama 100 giram flan aldım ama tadı hoşuma gitti (ben böyle genzi yakan garip tatları olan şeylere bayılırım,bu konuda manyağım biraz ) hatta salataya kattım.Ama annem hemen bu koku ne dedi.Şimdi ne yapsam acaba ?1 ay sonra lise buluşması var 4 kilo vermem lazım :KK43:

aman canim baharin basina gelenler sanada olmasin dikkat et cnmyasakkelime

canım çok geçmiş olsun gaz sancısını bilirim bendede sabahları sebepsiz kartın ağrısı var genelde stresliyken çıkıyor tuvalete gidince biraz geçiyor ama ayda 1-2 bu sorunu yaşıyorum üzülünce çok yemek yıyınce sebepsiz ağrı irritabl barsak sendromu netten geöen sene bakmıştım ara sıra yaşanırmış bu hastalarda sebebi yokmuş

tulis cnm hiper tiroiti olanlara yasak hipotiroiti olanlara serbest,çünkü bende hipotiroitim ve tere tohumu kullandım ve kısa bir süre hakikaten kiloo verdiriyor ama tadı iğrenç daha fazla dayanamadım.....

bugün aktardan bende tere tohumu aldım fakat öğütülmemiş evde robotta kendim öğütsemm özelliğinim yitirirmi neolur cevap verin kızlar

arkadaşlar merhaba bende bütün siteyi uzun zamandır takib ediyorum sizin sayfanızıda baştan okudum benim başka bir sitede okuduğum bir metabolizma hızlandırıcı var arkadaşlar zaten metabolizma nın hızlanması da yağ yakımı demek bunu kullanan arkadaş 108 kilodan 68 kiloya düşmüş hemde kendini çok sıkmadan

meraba arkadşım ne kullanmışlarki ismini söyleyebilirmisin

kızlar yardımcı olursanız sevinirim bende tiroid nodullerim var babama tere tohumu aldırdım ama aktar yanlış mı verdi acaba şimdi dere otumu tere otumu bende ki hafif kırmızı

X