Ter kokusuna Karbonat ile çözüm

acaba alerji yaparmı kız

pili bugüne kadar sadece 1 kişide kaşıntı yaptı okadar.kullanan herkes memnun.mesela ben roll-on kullandığım zaman alerji yaptı kullanamıyorum onu o yüzden bende karbonat kullanmaya başladım.önce birkere dene kaşıntı yapmazsa rahatlıkla kullan ben 1 senedirki kullanıyoruma.s.

hepinize ben teşekkür ederim arkadaşlar.hepinize kokusuz günlerrr hihoyyyt:lepi:a.s.

Terlemeye kesin çözüm deneyin bir şey kaybetmezsiniz..
Terleme Nedir?
Hiperhidroz (aşırı terleme) nedir?
Hiperhidroz kelime anlamı olarak aşırı terleme anlamına gelir. Terleme vücudun kendini serinletmesi için kullandığı en önemli yollardan biridir. Hiperhidrozlu insanlar ısı kontrolü için gerekenden çok fazla ter salgılarlar.
İki tip hiperhidroz vardır. Genel hiperhidroz bütün vücudu etkiler ve daha seyrek görülür ve genellikle başka bir hastalıkla ilişkilidir.
En genel tip; bölgesel hiperhidrozdur. Koltukaltı terlemesi, şikayetlerin % 30-40’ını oluşturur. Geri kalan kısımda el ve ayak terlemesi önemli yer tutmaktadır. Daha seyrek olmakla beraber yüzde etkilenebilir.
Vücutta hiperhidroza neden olan nedir?
Bölgesel hiperhidroz bir tür ter bezinin aşırı çalışmasından veya sorunlu olan bölgede fazla miktarda bulunmasından kaynaklanır. Bu ter bezleri vücutta her yerde bulunmakta ancak en sık olarak el, ayak ve koltuk altında bulunmaktadır. Hiperhidrozu olanlar yüksek miktarda ter üretirler. Bu da el, ayak, göğüs veya koltukaltının (vücudun etkilenen yerine bağlı olarak) sürekli olarak ıslak olması demektir. Bu durum kişiyi işte, sosyal hayatta zor durumda bıraktırabilir ve normal günlük aktivitelerin sürdürülmesini zorlaştırabilir. Koku terin ciltte uzun süre kalması ile oluşan bir bakteriden kaynaklanır.
Hiperhidroz ne sıklıkla görülür?
Her 100 kişiden birinde hiperhidrozun bir şekli görülür. Genellikle ergenlikte ve 20’li yaşlarda başlar.
Bölgesel hiperhidroz neden oluşur?
Sebebi tam olarak bilinmemektedir. Hiperhidrozu olanların üçte bir ila yarıya yakınının akrabalarında aynı sorunu olan bulunmaktadır. Bu da kalıtsal bir neden olduğunu düşündürmektedir.
Hiperhidroz için ne yapabilirim?
Kendi başınıza alabileceğiniz bazı önlemler: Sizi serin tutacak giysi seçin.Doğal pamuklular serin tutar ancak teri emerler ve ıslak kalırlar. Gün içerisinde giysi değiştirmeye çalışın. Çalışma ortamınızı serin tutun ve iyi havalandırın. Terlemeye yol açan yiyecek ve içecekten uzak durun. Bu herkese göre değişir, sizi etkileyenleri tespit edebilirsiniz. Stres, gerginlik ve endişe herkes için genel bir problemdir. Hiperhidrozu olanların bu durumlarda terleme ile ilgili extra zorlukları olur. Gün içerisinde stresi nasıl azaltacağınızı düşünün, aktiviteleriniz dikkatli planlayın ve dinlenmek için zaman ayarlayın.
Koltuk altı için formül :
-20 mlt (saf su)-(deiyonize su)
-100 ml(%70 'lik etil alkol( tıpta tedavi amaçlı kullanılan)-(denature alcohol)
-25 gr alüminyum klorür(alcl3)-(aluminium chloride)
Formülün yapılışı:
25 gr alüminyum klorürü 20 mlt su içinde eritin ve cam şişeye 70 mlt (mili litre) alkolü koyum çalkalayın. Bir gün serin bir yerde bekletin(buzdolabı ama buzluk olmasın&#61514:KK66:. Parfüm şişesine koyun.
Formülün uygulanışı:
Terleyen bölgeyi gece uyumadan önce iyice temizleyip kurutun. Sonra koltuk altınıza parfüm seper gibi kullanın.
Gece uyumadan önce kullanın burası çok önemli çünkü ter bezleri gece aktif değildir aksi halde sonuç alamazsınız. Sabah kalktığınızda koltuk altınızı yıkayın ve kurutun hepsi bu.
İlk 4-5 gün her gece sonraları haftada 1-2 defa kullanın.
Uyarılar:
-Sakın içmeyin.
-25 derecenin altında sıcaklıkta saklayın.
-Ateşten uzak tutun yanıcıdır.
-Aşırı kullanmayın. 2-3 sepim yeterlidir.
-Aşırı kızarıklık ve yanma hissi oluştuğunda biraz bekleyin (hassas ciltlerde) sabah temizledikten sonra nemlendirici krem kullanabilirsiniz.
-Yüze ve göze kullanmayın.(sakıncalıdır)
-El ve ayak terlemelerinde parmak aralarına gelmeyecek şekilde kullanın.

slm arkadaşlar.. ben burda yeni üyeyim ama epeydir bu siteyi misafir olarak izlemekte yazılanlarıda okumaktayımm.. yaşamış olduğunuz bu deneyimleri burada paylaşmış olmak ne güzel .. karbonat konusuna gelince ilkkez duydum. aynı zamanda ben ter kokusundan şikayetçi değilim sadece ıslaklıktan bıktım ..kokmadığımı biliyorum ama yinede denemek istiyorumm..
teşekkürlerrr
:))))

arkadaşlar harika bir formül bu yaa. ilkgünüm dündü.. vallahi kullandım ve sonuç bir harika.. deneyin arkadaşlar farka inanamayacaksınız.. hatta benim göğüs bölgem bitişik ve orası sıcaklarda pişik olurdu ve terlerdi ben orayada kullandım sonuç süperrrr :))))))))))
mis gibi günler bayanlarrrr :))

Sevgili Denizyıldızı sana birşey soracağım. Biliyorsun karbonatı dişleri beyazlatmak için de önerirler. Acaba koltukaltında koyuluğu olanlar için de işe yarar mı? Sen bildiğim kadarıyla uzun süredir kullanıyorsun karbonatı. Bu konuda bir fikrin var mı?

bende bu mucizeyi anneme söyleyeyimde babacığıma uygulatsın.adamcağız su kuşudur ama ter kokusu felaket.sabah akşam yaz kış demez banyo yapar ama nafile.bi de bunu denesin bakalım.işe yarayacağına eminim...

arkadaşlar bu karbonat olayının hiç yanetkisi hem koku hem diş beyazlatmakta kullanabilirsiniz..karbonatın mucizeleri diye bir kitap var onu alıp okumanızı da tavsiye ederim 5lira...

deneyin arkadaşlar.ben 1 seneyi geçti kullanıyorum şuana kadar bir yanetkisini görmedim.sadece bir arkadaşımızın cildi tepki vermiş o kadar.başka kimseden şikayet gelmedi valla kaydirigubbakcemile3

X