Tene Göre Allık

esmer_00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
17
2
Arkadaşlar ben esmerim esmer tene hangi allık yakışır sizler hangilerini kullanıyorsunuz.Bana marka ve tenime yakışan bi allık tavsiye eder misiniz.Şimdiden teşekkürler.:):dance:

ALLIK
Renk tonları
1- Şeftali: Açık tenli ve sarışınsan bu renk tam sana göre.
2- Pembe: Buğday tenli ve kumrallar bu tonları tercih etmeli.
3- Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.

Gölge oyunları
Allık, sadece yüzünü renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli gölgelendirmelerle yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlar. İşte bunun için yapman gerekenler...

Yüzün ovalse;
Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene küçük çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt. Yüzün yuvarlaksa,Yüzünü daha ince göstermek için, fotoğraftaki gibi her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınla dağıt.
Yüzün uzunsa;
Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıt. Dilersen üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.

Hangi allık nasıl sürülür?
Toz allık
Toz allıklar cilde mat bir görünüm verir. Fazla pratik değildir ama gün boyu kalıcılığını sürdürür. Nasıl uygulayacağına gelince... Büyük allık fırçanı toz allığının üzerine sürüp, fazlalığını hafifçe silkeledikten sonra, elmacık kemiklerine uygula. Gölge yapmak için allığının bir ton koyusunu şakaklarının alt kısmına ince bir çizgi şeklinde sürüp iyice dağıt. Fazlalığını kağıt peçeteyle alıp, üzerine bir kat transparan pudra sür.

Kalem allık
En küçük çantaya bile rahatlıkla sığdığından ve fırça gerektirmediğinden son derece pratiktir. Kalemi fotoğraftaki gibi bir sıra halinde şakaklarına sürüp, iyice dağıt. Daha parlak bir görünüm için, üzerine nemlendirici sür.

Likit allık
Cilde bebeksi bir pembelik vermek için daha iyi bir yol olamaz! Çok yaygın olmasa da büyük cosmo-shop’larda rahatlıkla bulabileceğin likit allıklar, tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşur. Fırçayı şişeye daldırıp, fazlalığını silkeledikten sonra yanaklarına çizgiler halinde sürüp, pamuk yardımıyla iyice dağıt.

Stik allık
Fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allığı uygulamak çok kolay. Tek yapman gereken bulamaç gibi bir görüntüye meydan vermemek için, stick allığını önce elinin üzerine sürmen ve parmaklarınla alıp, stratejik bölgelere uygulaman. Elmacık kemikleri ve burnunun üzeri bu iş için çok uygun.

ben her renk allık kullanabiliyorum yanlış mı yapıyormuşum :S kıyafetimin tonuna göre allık tercih ediyorum valla çok ta güzel oluyo bana göre

esmerlere seftali ve toprak tonu diyolar ama bence esmerleri daha da esmer gosteriyor
ben pembe renkleri tercih ediyorum ama daha boyle tenime uygun istedigim gibi bir allik buldugumu sanmiyorum.

ben kumralım gül kurusu ve şeker pembesi allık kullanıyorum çogunlukta
aradada koyu şeftali rengi kullandıgımda oluyor
her rengi yakıştırıyorum kendime en çokta gül kurusu

esmerlerde allık pek hoş durmuyor bence illa kullanılacaksa ten rengi sedefli bişeyler kullanılabilir

esmerde pembe allık belli olmaz bence parlak şeftali hoş olur
toprak tonları daha da bogar diye düşünüyorum
toprak tonunu oval yüzlü bugdaylara yakıştırıyorum
yüz hatlarını dahada belirginleştirmesi açısından..

esmerlere seftali ve toprak tonu diyolar ama bence esmerleri daha da esmer gosteriyor
ben pembe renkleri tercih ediyorum ama daha boyle tenime uygun istedigim gibi bir allik buldugumu sanmiyorum.

kesinlille kahve allık daha esmer gösterir adriana da pembe tonlarını kullanıo bence harika görünüo tabi bronzda süper oluo ona

allığımın her tene çok iyi gittiğini düşünüyorum her tene uyum sağlıyor şeftali tonunda

ben esmerim allıkları şu renk yakışır şu renk yakışmaz diye ayırmıyorum makyajının geneline göre renk seçmelisin yani farın ve rujun kullanacağın allığın rengine etki eder... ayrıca ben esmer biri olarak simli terracota allıkları yazın mat allıkları ise kışın tercih ediyorum. bu yaz aylarında allık dışında makyaj malzemelerini pek kullanmıyorum ve ışıltı verdiği için terracota allıkları tercih ediyorum...

Bence sarışınlara çok pembe allık dışında isteyen istediği rengi kullanabilir yani esmerler mutlaka toprak tonu sürmeli diye bir kural olduğunu düşünmüyorum. Far ve rujunuzun rengine göre ayarlayın yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…