Temmuz Bebişleri Gelişim ve Sorunlarını Paylaşalım

bizim maviydi hala mavi..eşim ela gözlü ben kahve...onun ailesinde de mavi ve yeşil çokk. ama banada ela olur gibi geliyor ışıkta mavi çünkü normalde çok canlı bir mavi renk değil....
ben bu konuyu nette araştırdım 6 aya kadar belli olmazmış başta tüm bebeklerin böle lacivert gri gibi olurmuş kızlar...

kizlar bebişler günde kaç kez kaka yapiyo biziimki günde bi kez az mi sizinkiler

Benimki tam olarak 2 kere idrarla birlikte de az az yapıyo genelde sabah ve gece cok kaka yapıyo canıım

valla ben hemen hemen her altını açtığımda kaka yapmış oluyor.bazen az bazen çok bazen bezinden bile çıkıyor üstünü batırıyor.yarın doktora gidicem bir sorayım bari benim kızımdamı bir anormallik var.

maşallah bebişlere kızlar iyi beslemişsiniz...
28 haziranda oğlum doğduğunda
3300 gr
49 cm
34 cm baş ç idi.

dün aşısını yaptırdık ve tam 1 ayımızı doldurduk.28 temmuzda minik prensim
4550 gr
55 cm
37,5 cm baş ç.
kırkımız çıkınca özelde randevumuz var hemde benim kendi doktoruma randevum var bakalım tüm kontrolleri yapılınca neler söylicek doktor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Maasallah ne guzel kilo almıs kıs oglusun fotografta coook datluuu

maşallah kızlar bebişlerinizeeee....bakalım bizimkıler 1 aylık olunca nasıl olacaklarrr

Bebişi sarılık geçiren oldu mu kızlar yaa biz 5.gunu olduk ilk tahlilde 17ydi 4 saat fototerapiden sonra 14 e sonra da 7 ye dustu ama hala gecmedi yuzundeki sarılık doktoru da daha anca gecer sutten kaynaklanır dedi bazıları da diyo 1 haftada gecti bizimki diyolar kafamı karıstırıyolar yaa..

srose kız aynı gün doğum yapmışız hiç farkında değildim...

28.06.2008 : 3340 gr 50cm olarak doğdu oğluşum

hastanede doğumdan 1 gün sonra yaptıkları için hepatit b aşısının 2. dozuda 29unda yapıldı.sağlık ocağında yaptırdık.

29.07.2008: 4600 gr 51 cm.(kilosunu üstü giyinik halde tarttılar.sağlık ocağından ne beklenir başka...yani ortalama 4300 gr falandır heralde oğlum)

ctesi günü doktorla randevumuz var.bakalım kilomuzu boyumuzu,baş çevremizi daha net olarak öğreniriz orda...

Maaşallah bebişine ayerba hemen hemen hepimiz ortalama 1 er kilo aldırmısız yavrulara kocaman bi maaşallah ta bize

maşallah kızlar bebişlere ii beslemişsniz bakalım bizimki kaç kilo oldu haftaya çarşamba gididcez bizde doktora 15 ağustostada aşımız var sağlık ocağında bizimkininde gözleri mavi gibi inşallah değişmez eşim ve benim tarafımdada çok renkli gözlü var bakalım nasıl olacak...

kızlarrr kızımın burnu tıkalı yaa napıcam hırlayıp duruyoooo:çok üzgünüm:

kızlarrr kızımın burnu tıkalı yaa napıcam hırlayıp duruyoooo:çok üzgünüm:

cnm bizimki de bazen tıkanıyo 25 günlükten beri dr.muz physiologica adında pembe kutulu içinde 10 tüp olan fizyolojik tuzlu su verdi...tıkalı tarafa 3-4 damla damlatıyoruz...bi dr. a danış cnm ama ii geliyo bu...

cnm bizimki de bazen tıkanıyo 25 günlükten beri dr.muz physiologica adında pembe kutulu içinde 10 tüp olan fizyolojik tuzlu su verdi...tıkalı tarafa 3-4 damla damlatıyoruz...bi dr. a danış cnm ama ii geliyo bu...

hımm iyi bir sormak lazım alıyım bari bundan korkuyorum geceleri valla yaa tıklaı ya burnu ya nefes alamaz edemezse sürekli kalkıp bakıyorum icim rahat etmiyor hangi burnu tıkalı bilmiyorumki zor cekiyor burnundan nefesi ne kadar cekmeye kalksa her defasında hırlıyor:1no2:

tabi cnm burnu tıkanıksa dikkate almak lazım bu kez ağızdan nefes almaya baslıyorlar sonra Allah korusun solunum yolu hastalıklarına yol açabilir...bu damla hemen acıyo burnu...geçmiş olsun bizim kızın da tıkanık bu aralar...

u2remcim kız bana hastanede cıkarken bir poşetin icinde numune bir sürü şey verdiler dedigin damlada var physiologica gifrer yazıyor ve acık pembe renli bir kutu serumda plastik bir adet var icinde kulansammı ki ama bu serum fazla degilmi nasıl kulanılıyor canım??

canım 3 4damla diyorsun yaa geri kalan ne olucak günde bir defamı 3-4 damla saklarsak bişi olurmu sen damlatıktan sonra geri kalanı napıyorsun

arzucum bana da verdi doktor..
gunde 3 defa 4 er damla damlatıyorsun(ben 3 damlatıyorum 4 fazla gibi geldi )
sonra çöpe atıyosun kalanı..24 saatten fazla kullanılmıyor bir tup..
sonra minik sümüğklerini atmak icin hapşırıyorlar merak etme..
birde besledikten sonra yapma kusuyorlar..acken karnı yap..
yada benimki nanemolla..kusuyor hemen toksa

canım bizim bebişimizde sarlık oldu.ilk değer 16 ydı.bir gece hastanede yattık.12 ye düştü.bugün 15 günlük oldu.9,5 e düşmüş.ama hala sarı gibi kızımız.inşallah geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…