Temmuz Bebişleri Gelişim ve Sorunlarını Paylaşalım

arzucum bana da verdi doktor..
gunde 3 defa 4 er damla damlatıyorsun(ben 3 damlatıyorum 4 fazla gibi geldi )
sonra çöpe atıyosun kalanı..24 saatten fazla kullanılmıyor bir tup..
sonra minik sümüğklerini atmak icin hapşırıyorlar merak etme..
birde besledikten sonra yapma kusuyorlar..acken karnı yap..
yada benimki nanemolla..kusuyor hemen toksa

sagol canım yani bir tüpü gün icinde 3 kez kulanabiliyoruz cünkü tüpün icindeki fazla geldi 3-4 damla damlatıp geri kalanını atmak sacma geldi o yüzden sordum günde 3 defa 3-4 damla sagol canım benim :dance:

canım 3 4damla diyorsun yaa geri kalan ne olucak günde bir defamı 3-4 damla saklarsak bişi olurmu sen damlatıktan sonra geri kalanı napıyorsun

evet cnm aynı şeyden bahsediyoruz numune olarak verilmiş sana ne güzel işe yararsa alırsın gene cnm bu arada ben çıkmıştım netten şimdi gördüm mesajları duygunun da dediği gibi 24 saat içinde muhafaza edebilirsin bu da gün içinde bikaç kez kullanmana olanak veriyor...

sagolun kızlar yaa şimdi damlattım hapşırdı acıldı burnu sanırım hırlamıyor artık benide daha rahat emdi ohh bee

bizde bugün sağlık ocağına gittik kuzumun kilosu 3800 olmuş 3500 du doğduğunda bugün 20 günlüğüz baş çevresi 35 cm boyunu ölçmediler 15 inde aşı için gittiğimizde ölçecekelr size bişi sorucam bizimkinin doğduğunda başını 37 ölçmüşlerdi şimdi 35 çıktı neden acaba hastanedemi yanlış ölçtüler yoksa kafasımı küçüldü:) anlayamadım yaa doktora sorucam çarşamba

bizde bugün sağlık ocağına gittik kuzumun kilosu 3800 olmuş 3500 du doğduğunda bugün 20 günlüğüz baş çevresi 35 cm boyunu ölçmediler 15 inde aşı için gittiğimizde ölçecekelr size bişi sorucam bizimkinin doğduğunda başını 37 ölçmüşlerdi şimdi 35 çıktı neden acaba hastanedemi yanlış ölçtüler yoksa kafasımı küçüldü:) anlayamadım yaa doktora sorucam çarşamba

hastane dogru ölcüyor saglık ocakları yanlış bende topugundan kal aldırmaya gittigimde boyuna 57 cm dedi aradan 20 gün gecti aşı olmaya hastaneye getirdim 52 cm cıktı boyu
birdahada gitmem zaten sinir oldum soguk insanlar ilgi alaka yok otur yap et hep emirli ifadeler bide demezmi biz bedavaya yapıyoruz hastaneden daha saglıklı (pislik götürüyo tabi orayı daha saglıklıymış) işte diyo eger paranız coksa sokaga atarım paramı diyosanız götürün hastaneye dedi bende sinirlendim aldım kızımı kucagıma paramı sokaga atmaya tercih ederim sizden daha saglıklı olucagıda kesin dedim
hastaneye gittim sadece muane ücreti ödedim cok ilgilendiler sagolsunlar tüm merak ettiklerimizi yanıtladı göbegi düştügünden beri fazla dokunamıyordum orasına göbek deliginin icini temizledi kulagına burnuna boyuna baş cevresine kilosuna herşeyine baktı herşey güzel cok saglıklı dedi cok şükür aşımızıda yaptırdık geldik
saglık ocaklarında sefil olucagıma paramla daha saglıklı daha güvenilir ortamda muanesini aşısını yaptırırım daha iyi:1closedeyes:

sorma arzu bende bugun ası icin götürdüm sağlık ocagına, herkes daa iyi taze asılar dedi..
oğlum burada (izmir) kaılı olmadıgı icin bilmemnerde yaptıracaksınız dediler..sıcakta ordan oraya..
hadi be dedim gittim özelde yaptırdım mis gibi..
bazı slık ocakları berbat oluyor..

bizim burdaki sağlık ocağı güzel doktorlar ebeler çok ii davranıyorlar aile hekimliğine geçtiler şimdi tertemiz heryer hastane yanlış ölçtü herhalde doktorada sorucam çarşamba

bende bugün sağlık ocağına gıttım topuk kanını aldılar saolsunlar buradakıler çok iyi ilgilenıyor orlarr..heryer aynı olmuyor işte..doğumda 4 kılo demışlardı doğumdan zonra 500 gram kadar zayıflarmış bebkler genelde kılolu olanlar şiş olurmuş şişlikler ınınce zayıflarmış ama bızım oğlan 4 kılo doğdu .3500 gr --4000 gr arasındadır dedı 4100 gram geldı baş çevresını sormadım ama çok büyük değil.boyu 58 cm...(maşallah tosunuma)..haftaya gene gidicez bakalım nasılolacak..

bu arada kızlar oğlumun karnı biraz şiş gibi gelıyor akşamdan berı bana korkmaa başladımm yaaa..ağlamıyor ama gazı olupta omu şişkinlik yapıyor acaba öyle

biz ctesi günü doktorumuza gittik aylık kontrolümüze...35 günlüktü..

doğduğunda 3340 gr,50cm di

şimdi 4200gr,54 cm baş çevreside 37 olmuş...doğumda baş çevresini söylememişlerdi...

çok memnun kaldım doktordan,çok ilgilendi,gayet güzel,sağlıklı dedi...maşalah oğluma...

ben kola içmemin bebek için zararı varmı diye sordum.yarım çay bardağı kola içeceğine,1 litre rakı iç aynı dedi...haberiniz olsun anneler...

bu arada oğlum acayip kucakçı oldu.babasının yüzünden.şimdi kucağımızda uyuyor,yerine yatırınca uyanıyor.şimdi bile kucağımda,kolum koptu 2 saat oldu sanırım...yatırıyorum ağlıyor,nolacak böyle bilmiyorum...

maşallah ayerbacım bebeğine kolada çok asit var tabiki çok gaz yapar o bende her bişi yiyeceğimde anneme soruyorum gaz yaparmı diye korkuyorum gazlı bişi yiyicemde bebeğime geçicek diye...

önceden canım bişi istediğinde mutlaka eşim gider alırdı...şimdi canım şunu istedi diyorum, sonra birkez daha düşünüyorum bebeişime zararı olurmu diye almaktan vazgeciyorum...rabbim bebişlerimizi bizlere bagıslasın, acılarını göstermesin inşallah

aynen oncacım bugün misafirliğe gittik orda kısır yapmışlar bayılırım ben kısıra acıydı biraz hep sorudm herşeyi yerken bu gaz yaparmı şu gaz yaparmı diye çok korkuyorum walla gazlı yicemde bebeğime geçicek diye yazık kıyamam sonra çok zorlanıyo...

arkadaşlar ne gaz yapar tam olarak bilmiyorum valla ne yiyosunuz yada nelerden uzak duruyosunuz lütfen yazarmısınızz

arkadaşlar ne gaz yapar tam olarak bilmiyorum valla ne yiyosunuz yada nelerden uzak duruyosunuz lütfen yazarmısınızz

canımm walla su ve meyve suyu dışında hiç bişey içmiyorumm...
acılı baharatlıı şeylerdenn kesinliklee uzak dur..
lahana bürüksel lahanası süt ürünlerii portakal soğan kuru fasülye çikolata kafeinlii içecekler .....v.s

çikolatadamı gaz yapıooo ben süt içiyorum arada ama ısıtıraka o zaman gaz yapmıyo bana kişiden kişiye değişir tabiki...

kızlar ya ben kola da içiyorum, her gün 1 tane türk kahveside :)))
oglumda cok gazlı degil..bence cok da b-abartmamak gerek gaz yapmıcaz diye..
anne karnındakşinden daha az etkilenirmis bebekler dısarıda annenin yediklerinden

walla ben hamileykende hergün kola iciyordum (tiryakiyimde)
hala da iciyorum ama gaz problemimiz yok sekerler..

ne benim ne oglumun :roflol:

iyi bari kola gaz yapmıyo ama gerçi ben normaldede pek sevmem kolayı üzüm gaz yaparmı ya şeftali armut falan yemeye korkuyorum walla bide üzümün popoyu yara yaptığını(bebeğin) duydum doğrumu acaba bilenler warmı kızlar...

bugün doktora gittik bebeğim 450 gr almış 14 günde maşallah kuzuma doktor çok ii dedi boyumuzda 51.4 cm olmuş 50 cm doğmuştu baş çevresini sağlık ocağı yanlış ölçtü herhalde bu çocuk doktorunda 8 günlükken 36,2 ölçmüştü şimdi 37.2 ölçtü 1 cm büyümüş kuzumun kafası yumurtası içinde ultrason verdi bakalım yarın giricez kasığında gibi duruyo yumurtası şişlik var orda ama bakalım nerde ona bakıcaklar inş ordadırda hemen iner kuzumun yumurtası....

X