Temmuz ayında hamile kalmak isteyenler..

senin bugünlerde çok çalışman lazım çokkk

çörek otunu tarçını bala hangi ölçülerde katıyoruz acaba.anlatırmısın lütfen

sonradan üzülmemek kayidesi ile hdi buyrun havaya girelim kendimizi hamile gibi hissedelim :) mesela ben elime süt almış içiyorum falan o an kendimi hamile gibi hissediyorum aman ne güzel dikkat ediyorum kendime falan diyorum :) ama diğer elimde de sigara :) (onu netleşince bırakcam)

beni steden atacaklar biraz daha konuşursam :) eeee ama ne yapiimmmm bişeyin yarısı KARAR VERMEK değilmi? % 50 si :) diğer % 50 de işte diğer detaylar :)

Yaww kızlar bişi sorucam size...

Ovülasyon testi kullanan arkadaşlara özelliklede...Ben bu ay 14-15-16-17 günlerde hep test yaptım 2.çizgi belli ama silik çıktı hiç koyulaşmadı..Ne demek şimdi bu ben yumurtlamadımmı..Ama düzenli adet görüyorum 31.günde bir..

Ege Üniversitesi (EÜ) Aile Planlaması, İnfertilite Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Tavmergen, nikotinin, gerek sperm gerekse yumurta genetik şifresini bozarak gebelik oluşmasını engellediği açıkladı.

Prof. Dr. Erol Tavmergen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sigara içmenin gebe kalmayı olumsuz etkilediğini, son senelerdeki bazı çalışmaların ortaya koyduğunu söyledi. Sigara kullanımı yüzde 40 oranında hamileliği engellediğini belirten Tavmergen, "Günde 15'ten fazla içenlerde sperm ve yumurtanın DNA yapısı bozulmaktadır. Bu sebeple tüp bebek tedavisi planlayanların, en az üç ay önceden sigarayı bırakması gerekir." dedi.
Aşırı kilolu veya aşırı zayıf olmanın da çocuk sahibi olmayı veya tedavi başarısını olumsuz etkilediğini belirten Prof. Dr. Tavmergen, ayrıca tiroid hormonlarının çalışmasındaki düzensizliklerin de gebeliği zorlaştırdığını, sıklıkla gözden kaçan bu durumun, tedavi planlamadan önce dikkate alınmasının önemini dile getirdi.
Yardımcı üretim teknikleri uygulamalarında başarının, kadının yaşıyla doğrudan ilgili olduğunu vurgulayan Erol Tavmergen, şunları söyledi: "Kadın yaşının 35'in üzerinde olması, gebe kalma başarısını oldukça olumsuz etkilemektedir. Hele 38'i geçmesi, ihtimali daha da azaltmaktadır. Bu sebeple çocuk arzu eden çiftlerin, geçmişlerinde bildikleri bir hastalık bulunması halinde, mesela miyom, endometriosis, çikolata kisti, dış gebelik veya apandisit sebepleriyle karın içi ameliyat geçirilmişse, erkeğin sperm sayısı az veya azospermi (menide sperm hücresi yokluğu) mevcutsa uzmanlara veya deneyimli bir infertilite merkezine zaman kaybetmeden başvurmaları önem taşımaktadır."

Alıntıdır----------

yaaa arkadaşlar ayıp olmaz ise çok çalışmaktan kastınız nedir? belli günlerde taş çatlasa önemli 4-5 günde gün aşırı birer kereden 4 kere falan olmuyor mu benim mesela 2 si gitti tamamlandı yani 2 kaldı sonr aister bişey yap ister yapma :)

senin bugünlerde çok çalışman lazım çokkk

çörek otunu tarçını bala hangi ölçülerde katıyoruz acaba.anlatırmısın lütfen

ben her sabah 1 tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığından biraz az çörek otu biraz da göz kararı tarçın koyuyorum, aslında bununla ilgili topiklerde arkadaşlar kavanoza hazırlamışlar, ama ben taze hazırlıyorum, 2 ay önce yaptım bu karışımı adetim 2 gün erken geldi yani yumurtlama erken oldu sanırım, akıntıyı da gördüm, malesef eşim yoktu, ama en azından yumurtladığımı hissettim, o yüzden işe yaradığını düşünüyorum, hem de adetin 5. gününden 9. güne kadar yapmıştım yalnızca karışımı. fazlası kistleşme yapabiliyormuş cçörek otunun yalnız. bu karışımı kullananlarda adette gecikme veya erken gelebilme olabiliyor, fakat topiklere bakarsan çok sayıda kişinin hamile kaldığını göreceksin. ( ben doktorum ama buna başladım kimseye syöleyemiyorum kızacaklar gülecekler diye )

abarttımmı acaba yaaa :)
birbirinin etkilerini azaltmasa içeriklerini bilmediğim için bişey diyemeyeceğim canım umarım faydası olur.bende çörek otlu bal deneyeceğim bir dahaki aya.

teşekkür ederim canım bende toptan yapayım topik nerde acaba.link verilmiyor ama ismi ne acaba bakayım.bbu arada ne dr.usun canım.dr.bulmuşken sorularımız olur

bende çok garip bir inanış var artık kadercilik mi diyim ne diyim mesela ben şöyle inanırım diyelim ki sayısal loto oynuyorsun 1 kolon da oynasan 1000 kolon da oynasan aynı bence eğer ki çıkacağı varsa 1 kolon oynayınca da çıkar. Allah yeter ki vermek istesin. E benim geçen ay öyle oldu 1 kere (ilk ve tek ) korunmasız ilişki yaşadık günü saati belli yani okadar. Kanda çıktı yani spremle yumurta buluşacağı varsa buluşuyo baksanıza. Hııı sonra durdu durmadı ayrı onun ilgisi yok nasıl olsa bu anlattığımla.

anestezi ve yoğunbakım doktoruyum , inşallah hamile kalırsanız, epiduralle doğum, epidural- spinalle sezaryen hakkındaki tüüm sorularınız cevaplarım :!:

Tuzlu suyu denize değil gözüme sor
Bir ağladı mı hesabı olmaz, hesabı olmaz
İnsanoğlu sever günahı
Bozuldu mu izahı olmaz, izahı olmaz

Kafasına göre ara sıra gülüyor yüzüme, ne diyeyim
Topu topu kaçkere çiziyor gönlüme sen gibisini kaderim

Ah İnadım inat dedi bir yüzümü güldürmedi
Vah oradan oraya süründürdü öldürmedi
Ah İnadım inat dedi bir yüzümü güldürmedi
Vah süründürdü süründürdü öldürmedi

severmisiniz bilmem ben soner sarıkabadayn hayranıyım bu da yeni şarkısı :)

yaaa mutlaka işe yarıyordur çörekotu bal vs. ama ben nedense (şimdilik) hiç ama hiç birşey kullanmadan bir bakayım diyorum. Çünkü kaş yapayım derken göz oymaktan çok korkuyorum. Ters bişey olur falan Allah korusun. Korkuyorum.

severim ben sağol iyi ki yazdın ellerine sağlık kafamız dağıldı valla. merak ettim parçayı

anestezi ve yoğunbakım doktoruyum , inşallah hamile kalırsanız, epiduralle doğum, epidural- spinalle sezaryen hakkındaki tüüm sorularınız cevaplarım :!:
harika çok sevindim şimdi sorularım olacak mutlaka ama şimdid eğil tabi o gün gelsinde :)memnun oldum canım.

yeni bıraktıysanız korunmayı kesinlikle hiçbişey yapmayın derim, ben 20 aydır uğraşıyorum o yüzden böyle şeyleri de denemeye başladım, ama dediğinz gibi benim de bir kez tek ilişkiyle oluşmuş bir gebeliğim oldu, kimyasal oldu yerleşemedi ama olacağı varsa oluyor demek ki, ovulasyon zamanım bile değildi...

Gün aşırı derken birgün olup birgün olmamasını kastediyorsunuz değil mi?
Çünkü her gün olduğunda da olma ihtimali düşüyormuş, 48 saatten önce oluşan sperm kalitesiz oluyormuş
Bir de bu yumurtlama testleri nasıl bişey işe yarıyorsa bende deniyim :18:

Son düzenleme:

bende kullanmıstım ovulasyon testi bu testler lh hormonunu ölçüyor bu hormon yumurtanın catlamasını sağlıyor yani o günlerde koyulasıyor genelde hafifte olsa çift çizgi çıkıyor çünkü kanda bi miktar lh oluyor..eger 31 günde bi regl oluyorsan 18.gün koyulasması gerekiyor ilk ay acemilik oluyor ama diğer ay daha rahat kullanırsın.Vücudumuzu tanımaya baslıyoruz..Bebik düsünmezken hiç hissetmezdim yumurta çatlaması yok akıntı 8 aylık denemelerle artık bu konuda uzmanlastığımı hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…