Temmuz ayında hamile kalmak isteyenler..

erkekler her konuda olduğu gibi bu konuda da ne kadar rahat dimi? biz araştırıp okuyoruz neymiş nasılmış diye... onun bana dediği ise ben görevimi yaptım gerisi senin :) en zor iş onun sanki :)

misal ben
ne listesine ekleniyoruz?

ya benim ateşim 37,5
regli olcak olsam bu kadar yüksek olur mu acaba
kafam karıştı valla

canm temmuz ayında hamile kalmak isteyen arkadaşlarımzn listesini yapıyoruz .
eğer sende bizimle olmak istersen ne ala..
Gebelik ile ilgili her türlü heyecan var bizde:KK52:

adımı yanlış yazmışsınızz 24. sıradayım kristalkelebek yazıo
kristalbebek olcaktı bananee bananeee:))

bende düne kadar seninle aynı durumdaydm canm.
ve nihayet beklenen gün bugünmüşş oldm rahatladm
umarm sende olursn bian önce beklemesi çom büyük sıkıntı gerçekten..
bu ay olmayı bekliyodk gelecek ay olmamayı beklicez işe bak :KK52:

hayır işin acayip tarafı, hiç bu ay kadar bebbek istememiştik. yumurtlama döneminde doktora gittim ben. 12 gün 12 mm dedi yumurtama sonra 14. gün gel dedi. 10.9 mm ye düşmüş dedi. çok mu stres yaptın dedi. sayesinde yaptım tabi 12 mm diyince bana ancak tedaviyle olur bebeğin dedi bende kurdum da kurdum kafamda. sonuç 2 gün sonrası gerileyen bir folikül. 21. günde progesterontesti istedi 1.19 çıktı o da berbat. şimdi günler geçmek bilmiyo. adet olsam da bu ay da baksam ne durumdayım. 21. günde yine progesteron yaptırıcam. yine olmazsa ağustosta tedaviye başlıcam. bu arada bu ay çuha çiçeği ve spirulina kullanıyorum umarım etkisi olur.

arkadaşlar merak etttim ya bu ateş olayı nedir, neyi simgelio:) bu arada klomenimin 5. günündeyim ateşölçmelere ne zaman başlanıo nasıl anlaşılıo açıklarsanız sevinirim..

misal ben
ne listesine ekleniyoruz?

ya benim ateşim 37,5
regli olcak olsam bu kadar yüksek olur mu acaba
kafam karıştı valla

'her sabah yataktan kalkmadan aynı saatte ölçülmeli ateş yumurtlama tesbiti için .ölçümlerde bir gün ateş düşüp ertesi gün yükseliyor o gün yumurtlamışsın demek ve o yüksek ısı adete yakın zamana kadar devam ediyor adet önceside düşüyor hamileysen yüksek kalıyorama kristal senin zaten klomen tedavsinde olduğun için dr.un kontrolde söyleyecek sana yumurtladığın günü.ona göre çalışma olacak.

ferdat gündüz farklı saatlerdeki ateş doğru olmuyor çünkü yemek içmek haraket vs. ateşi yükseltiyor.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:'o kadar yoğunki mesajlar talcim anca yetişiyor saolsun arada böyle aksilikler oluyor:KK16:hemen düzeltir gelince canım.

bu arada sen 2.yi düşünüyordun değil mi?

'her sabah yataktan kalkmadan aynı saatte ölçülmeli ateş yumurtlama tesbiti için .ölçümlerde bir gün ateş düşüp ertesi gün yükseliyor o gün yumurtlamışsın demek ve o yüksek ısı adete yakın zamana kadar devam ediyor adet önceside düşüyor hamileysen yüksek kalıyorama kristal senin zaten klomen tedavsinde olduğun için dr.un kontrolde söyleyecek sana yumurtladığın günü.ona göre çalışma olacak.

ferdat gündüz farklı saatlerdeki ateş doğru olmuyor çünkü yemek içmek haraket vs. ateşi yükseltiyor.

zaten benimki boş bir ümit ya
idrar testim negatif
4 temmuzda adet olmam lazımdı
bekliyorum gelecekse gelsin

hayır işin acayip tarafı, hiç bu ay kadar bebbek istememiştik. yumurtlama döneminde doktora gittim ben. 12 gün 12 mm dedi yumurtama sonra 14. gün gel dedi. 10.9 mm ye düşmüş dedi. çok mu stres yaptın dedi. sayesinde yaptım tabi 12 mm diyince bana ancak tedaviyle olur bebeğin dedi bende kurdum da kurdum kafamda. sonuç 2 gün sonrası gerileyen bir folikül. 21. günde progesterontesti istedi 1.19 çıktı o da berbat. şimdi günler geçmek bilmiyo. adet olsam da bu ay da baksam ne durumdayım. 21. günde yine progesteron yaptırıcam. yine olmazsa ağustosta tedaviye başlıcam. bu arada bu ay çuha çiçeği ve spirulina kullanıyorum umarım etkisi olur.

amaaaaaannn napmışsnn sen eğer çalşmalara yeni başladıysan ne diye baktırıyosn yumurtanın sağına soluna at kafandan öyle şeyleri olcak diye düşün.Verecek olan Allah her türlü verir senin gibi her ay boyunu posunu ölçtürsem stresten ocağım kör kalır wallaa :KK52::KK52::KK52:

.'bal-tarçın-çörek otu karışımıda yumurta kalitesini arttırıyor canım.stres kesinlikle çok etkili o yüzden geç hamile kalıyoruz.dikkat edin istemeyenler korunmasız ilk ilişkide nerdeyse hamile kalıyor

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:'o kadar yoğunki mesajlar talcim anca yetişiyor saolsun arada böyle aksilikler oluyor:KK16:hemen düzeltir gelince canım.

bu arada sen 2.yi düşünüyordun değil mi?

peki :))
evet ikinciyi düşünüorum gitmediğim doktor kalmadı en sonnda zehra çetinkaleye gittim sağolsun oda hemen testlerden sonra klomene başladı
önceki doktorlar ilk çocuğum olduğu için bekliolar hani doğal yolla olsun die ama olmuyor yapacak bişi yok :)) :89:

RAIN benimbugun adetimin 5. günü neden hala belim agriyor birde ben gecen iki ay klomeni adetin 5. günü basladim neden simdi 6. gün basliyorum simdi bir fikrin varmi yada bu konuda fikri olan varmi

Kristalkelebek amann kristalbebek dicektim yani :KK33:
İnan müthiş bir göz yanılgısı var nickinde..
sen bizi uyarana kadar ben kristalkelebek diye okuyordm ismini :KK52:

eğer olmazsa diğer ay aynı heyecanı yaşatma garantisi var.
burada güzel motive oluyo insan :KK52:

zaten ilginçtir buraya girmeden önce sadece çocuk düşünüyordum
inanın yumurtlama gününe bile doğru dürüst dikkat etmeden sadece canımız ne zaman isterse o zaman ilişki yaşıyorduk
3 ay oldu olmadı tabi
ama bu sefer ben de gaza geldim sanki :KK70:

eşime keçiboynuzu kürü uygulamayı düşünüyorum
ben regliyken içsin o da onu

bu arada ovulasyon testi kullanıyormusunuz
ben hiç kullanmadım da

Kristalkelebek amann kristalbebek dicektim yani :KK33:
İnan müthiş bir göz yanılgısı var nickinde..
sen bizi uyarana kadar ben kristalkelebek diye okuyordm ismini :KK52:

valla bende kristalkelebek için çok uğraştım ama olmadı :KK43: :)) başka biri kullanıomuş hadi dedim yakın bişi olsun kristalbebek yapak dedim :))

Son düzenleme:
beni de ekleyin listeye
4 temmuz günüm ama geçti tabi
diğeri ne zaman görecez

zaten ilginçtir buraya girmeden önce sadece çocuk düşünüyordum
inanın yumurtlama gününe bile doğru dürüst dikkat etmeden sadece canımız ne zaman isterse o zaman ilişki yaşıyorduk
3 ay oldu olmadı tabi
ama bu sefer ben de gaza geldim sanki :KK70:

eşime keçiboynuzu kürü uygulamayı düşünüyorum
ben regliyken içsin o da onu

bu arada ovulasyon testi kullanıyormusunuz
ben hiç kullanmadım da

o nasıl bi test öyle ?

X