Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım Allah izin verir de sağlıkla kucağıma alırsam bebeğimi, ilerde kardeş düşünüyoruz. Ama çalışmamda gerekecek ileride 3 yıl sonramı 5 yıl sonramı düşünürüz ikinciyi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ bu süreçte dondurma ücreti veriyorsun her yıl. 1 yıllık ücreti 2300 tl . Yani 5 yıl boyunca bu ücreti verebilirmiyim bilmiyorum. Tekrar da tüp bebek tedavisi görmek istemem hazırda var nasılsa diyorum. 2-3 yıl daha donduracağım
çok mantıklı. Sen de çalışaağın için ödersiniz ya nelere para vermiyoruzki

çok mantıklı. Sen de çalışaağın için ödersiniz ya nelere para vermiyoruzki
Evet doğru yaşta geçtikçe kalitesizleşiyor yumurta vs. Tekrar o iğne tedavisi opu o kadar zor olur ki . Parasını veririm en azından diyorum her yıl artık ne zaman nasipse yaptırırz tekrardan. Sen nasılsın ? Tedaviye basladınız mı

Evet doğru yaşta geçtikçe kalitesizleşiyor yumurta vs. Tekrar o iğne tedavisi opu o kadar zor olur ki . Parasını veririm en azından diyorum her yıl artık ne zaman nasipse yaptırırz tekrardan. Sen nasılsın ? Tedaviye basladınız mı
Ben henüz başlayamadım bu Eylül ayını da deneyelim dedik doktor 4 ay deneyin dedi biz de 3 ayı tamamlayalım en azından diye düşündük. Olmazsa gideceğiz

Canım eğer kilon varsa mutlaka detoks tarzı şeyler yap. O yumurtalar geliştiiğinde ben kabızlık çekmiştim mahvoldum diyebilirm. Yumurtalar geliştikçe ıkınamıyorsun o kadar ağrı yapıyor ki.. Allahtan 7 kilo vermiştim öncesinde. Ona rağmen çok çektim karnım davul gibi şişti opu sonrası. İki adet dönemi sonrası anca rahatladım. Zaten ilaçlar şişiriyor kilo da varsa çok rahatsız ediyor. Allahtan hemen transfer etmemişlerdi 2 ay sonra transfer ettiler. O şişlik ödem gitmişti. Sana tavsiyem sebze ağırlıklı beslenmen. Multivitamin folik asit kullanabilirsin. Onun haricinde şunu ye bunu ye kaliteli olur yumurtan demicem çünkü hiç alakası yok. Sigaran varsa alkol varsa içme bunlar etkiliyor yumurta kalitesini. İğneleri kullanmaya başladığından itibaren karbonhidratı kesmeye özen göster ilaçlar dediğim gibi çok şişiriyor kabızlık probleminden cok cektim ben kusmalarım olmustu 😞 ama mesela eğer 5 yumurtan çıkarsa bunları yaşamazsınn. Ben polikistik over oldugum iicn bu kadar cok yumurta ve sorunlarla karsılastım
Merhaba bendede pco var doktor 25 30 yumurta olur sizce rahim dinlendirme ypar mı

Kızlaaaar dün gece test yaptım negatifti bıraktım sabah çizgi vardı. Bu zamana kadar hiç bir zaman kuruma çizgisi çıkmamıștı. Sabah şimdi yine yaptım negatif. Kuruma çizgisi olunca su dökünce siliniyor muydu silinmedi su damlattım. Ay bir an ümitlendim😅

Kızlaaaar dün gece test yaptım negatifti bıraktım sabah çizgi vardı. Bu zamana kadar hiç bir zaman kuruma çizgisi çıkmamıștı. Sabah şimdi yine yaptım negatif. Kuruma çizgisi olunca su dökünce siliniyor muydu silinmedi su damlattım. Ay bir an ümitlendim😅
Bu sabahta negatif çıktıysa negatiftir canım . Kuruma çizgisine aldanma ben de de olmustu su damlattığımda gittmişti ama çizgi

Ekstra birşeymi yapıldı doktor deneyin dedi ? Hadi hayırlısı insallah ilk denemede tutunur bebiş 😊
Ekstra birşey derken kuzum bana histereskopi yapıldı. RAhim duvarlarını kazıyarak şekil düzeltti bir de hafif yapışıklık vardı onu açtı. Bu şekilde de bir deneyn dedi 4 ay süre verdi. Olmadı tüp bebeğe geçicez biz. Artık yapacak birşey kalmadı çünkü benm için.

Tekrar dene istersen yarın sabah inşallah canım çok bekledin sende🙏

Canım Allah izin verir de sağlıkla kucağıma alırsam bebeğimi, ilerde kardeş düşünüyoruz. Ama çalışmamda gerekecek ileride 3 yıl sonramı 5 yıl sonramı düşünürüz ikinciyi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ bu süreçte dondurma ücreti veriyorsun her yıl. 1 yıllık ücreti 2300 tl . Yani 5 yıl boyunca bu ücreti verebilirmiyim bilmiyorum. Tekrar da tüp bebek tedavisi görmek istemem hazırda var nasılsa diyorum. 2-3 yıl daha donduracağım
Haklısın bu anlamda iyi aslında dondurman şu anda kaç haftalık oldun prki

hadi hayırlı olsun şimdiden tedavin canım. Ben de bakalım başlıycam artık yoruldum ya.. Tüp bebeği de deneyip ykamı sıyırmak istiyorum bu düşünceden
Başla bencede zaman kaybı gerçekten sende çok bekledin ve yıprandın olsa olurdu şimdiye kadar diye düşünüyorum. Durumun varsa hiç düşünme çok tşk ederim bu arada dua ed bana canım biliyorsun 100 de 100 garanti değil sonuçta o kadar masraf bide zahmet inşallah güzel haber alırım Allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah🙏

X