Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ben dün test yaptım ya 11. Günüm değilmiş bugün 11. Günmüş yanlış saymışım ama test yapmıcam beklicem. Bide çok kafama taktığımı farkettim dün kızdım kendime. Yeni iyileştim zaten psikolojik hastalığım vardı. Takarsam hasta olurum yine korktum o yüzden söz verdim kendimi üzmemeye

kabizlik yasamistim. ben sormadan etmeden kuru kayisi suyu tuketmistim. ama dogru mudur bilmem. yani yaniltmak istemem. belki doktorlar karsi cikiyolardir. kabizligi 4 aylikken falan yasamistim. ikinma durumu etkiler mi bilemiyorum.
Teşekkürler cevap verdiğiniz icin kayısı meyve suları da bagırsakları etkiliyor ama kullanılması dpgru mu bilemedim bende sormak gerek doktora

Kuzum stres en büyük engelimiz zaten umarım bu süreci en kısa zamanda mutlu sonla atlatırız Rabbim kolaylaştırsın insallah

Çok doğru bur karar vermişsin insallah ben de öyle olabilirim adet gününe kadar bekle bakalım nasip ne zamansa o zaman göreceğiz çift çizgiyi insallah.. nice kadınlar var ilac kullanmadan adet olamayan veya esinin sperm sorunu olan, bunlara rağmen hamile kalan.. bizim de olacak inaniyorum ben

Evet canım aynen öyle Allah bi zaman kararlaştırmış sabredicez napalım

Canim ben sakinlestirici etkisi olan bi cay aldim stresi önlüyormuş eczanede şurubu da var ama ben cayini aldim dogadan :) bu ay onu icicem en azindan stresi önler passiflora cayi doğadanin :)

Valla canm bende 18 haftalık gebeym. Kabızlık cok cektim hala bile cekiyorm ama kefir su falan icip aza indirmeye calısıyorm. Ikınmıyorum afedersin ama saatlerim lavaboda geciyo cok zorlandırıyo ama ıkınmamaya dikkat ediyorm nolur nolmaz diyee.

Kızlar pikten sonra döllenme nekadar sürede oluşuyor bilginiz var mı?

Hamile bayanlar siz yumdan sonra nekadar sürede belirtileriniz başladı? Döllenme olduğu zaman hissediliyor mi?
Hissedilmiyo bence. Belirti hic yoktu sadece adet olcakmıs gibi sancı vardı. Onun dısında hic bisey canm. Gebelik belirtileri genelde7 8 haftadan sonra cıkıyor. O yuzden belirti aramamalısınz bence. Bende her ay belirti arardım ama olmuyomus

Selâm canım ben rengl oldum. Umarım sen gebesindir

Ben hayatta olmaz o kadar kötü durumum probiyotik alacağım kefir de içerim olmasa

Kafaya takınca olmuyor canim psikoloji bile etkiliyor gebeliği. O yüzden birbirimize destek olup takmıyoruz kendimize meşgale bulucaz ben artık belirtiyle ilgili internette arama da yapmicam geçen ay tüm belirtileri yaşayip adet oldum belirtilere de inanmıyorum artık yalancı belirti gibi bişey oluyor. Ne zaman adet tarihi geçerse o zaman şüphelencem ve test yapicam. Ondan önce yaptığım her test beni uzmekten başka birşeye yaramıyor çünkü. O yüzden sende psikolojini etkilemesine izin verme

Aynen öyle benim son bir kaç aydan beri mantığındaki hep bu yönde işliyor... adetim 3 gün gecikirse anca o zaman test yapıcam diye kendimi şartladım ve meraktan çatlasamda o testi yapmıyorumzaten adetimde maşallah günü gününe hiç beni şaşırtmaz.. sadece ilk ay zor dayandım ama son 2 aydan beri inanılmaz rahatım.. belirtileride artık çok dikkate almıyorum çünkü burda belirti olarak söylenen herşeyi yaşadım ve bununda tamamen beynimin bana bir oyunu olarak düşünüyorum çünkü olmasını çok istediğim için kendimi o yalancı belirtileri yaşıyomuş gibi hissediyorum...bu ay ovulasyonuda bırakmayı düşünüyorum testler bizi gerçekten strese sokuyor... doktor kontrolünde sıkıntı yoksa kesinlikle kafa rahat bir şekilde sabredip beklemek gerekiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…