Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Adete yakın böle çıktımı hiç daha önce
Adetten önce hiç yapmamıstm canım bilmiyorum ki. Ama yumurtladımmı yoksa yumurtlıcammı yumurtlarsam adetliykenmi yumurtlıcam orasını çözemedim 😂 bu arada fitilin isimi. Neo penotran forte L. Bütün gün akıntım vardı yeşil yeşil inanılmaz yaa

Atsana canım resmini merak ettim
IMG_20201028_190649.jpg
Belli oluyor mu bilmiyorum ama zaten 3 saat sonra çıktı canım ya. Gerci iki gün önce ayni markadan yine test yaptım onda hic çıkmadı iki gündür duruyor öyle

Valla aynı sey bende de oldu ilk kez ama şuan migrenim yuttu her adet öncesi olur bende bu yarın adet olurum kesin :KK43:
Bende arada oluyordu ama adet yaklaşırken mi oluyordu ovulasyonda mi hatırlamıyorum. Bir de göğüslerim baya hassas bu kadar olmazdı hatta hiç olmazdı. Valla bilemiyorum bende umutlanmak istemiyorum adet olurum gibi geliyor

Canım opu zaten anestezili bir işlem. Toplamda ayılma bayılma derken 1 saatte hastaneden çıktık. Eşimle çıkışta balık ekmek yemeye gitmiştik gayet iyiydim yani. Sonrasında adete kadar ara ara batmalar oldu ama rahatsız etmedi. Kilo aldım evet ilaçlar iştahımı açtı baya. Opudan sonra degil de öncesinde karnım çok şişti patlamak üzereydim ama opu sonrasi şişlik de geçti.
Benim toplamda 15 yumurtam toplanmıştı 8 tanesi döllendi. 4 tanesi 5.güne geldi. Tek transfer olacak
Anladım, yok opu dan sonra çoğu kişi şiddetli yan etkiler yaşıyor. Sizde sanırım olmamıs. Ben ne okuduysam ölüp bitiyor insanlar. İnşallah bende de olmaz. Ama ne kadar çok yumurta oluşursa yan etkide o kadar fazla oluyor. Ohss'den dolayı . Neyse inşallah sağlıkla ilerler transfer ve gebeliğinz

Anladım, yok opu dan sonra çoğu kişi şiddetli yan etkiler yaşıyor. Sizde sanırım olmamıs. Ben ne okuduysam ölüp bitiyor insanlar. İnşallah bende de olmaz. Ama ne kadar çok yumurta oluşursa yan etkide o kadar fazla oluyor. Ohss'den dolayı . Neyse inşallah sağlıkla ilerler transfer ve gebeliğinz
Ne gibi yan etkiler oluyormuş? Ohss dediğiniz yumurta toplama işlemi dimi?

Ne gibi yan etkiler oluyormuş? Ohss dediğiniz yumurta toplama işlemi dimi?
Yok toplamadan sonra ki aşama. Hergun yaklasık 1-2 kilo alınıyormus. Karında baya şişme, kabızlık, aşırı ağrılar vs.. yumurta toplandıktan sonra diyette veriliyormus ohss olunmasın diye. Toplamadan sonra adet olana kadar baya şikayetçi herkes

Adetten önce hiç yapmamıstm canım bilmiyorum ki. Ama yumurtladımmı yoksa yumurtlıcammı yumurtlarsam adetliykenmi yumurtlıcam orasını çözemedim 😂 bu arada fitilin isimi. Neo penotran forte L. Bütün gün akıntım vardı yeşil yeşil inanılmaz yaa
Adetliyken de yumurtlayan varmış canım olabilir bende yazdirayim bari benimde enfeksiyonum var sanırım

X