Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
günaydın kızlarr ...

ben avüslasyon testine başladım. adetim içinde 11. gündeyim. sizce sabah aksam seklınde mı yapmalyım yoksa. sadece öğlen 14,00 gıbı tek test yapıp rengı koyulasınca 2 testte mı cıkmalyım..ilk defa böle birsey yapıyorum. sizce??????

günaydın kızlarr ...

ben avüslasyon testine başladım. adetim içinde 11. gündeyim. sizce sabah aksam seklınde mı yapmalyım yoksa. sadece öğlen 14,00 gıbı tek test yapıp rengı koyulasınca 2 testte mı cıkmalyım..ilk defa böle birsey yapıyorum. sizce??????
Sabah ilk idrarla yapmamalısın.. ve testi yapmadan en az 2 saat öncesinden sıvı alımını kesmelisin.. hergün aynı saatte yapmaya çalış.. günde 1 kez yapman yeterli.. yumurtlama günü ve ertesi gün çatlamayı görene kadar teste devam et ve yumurtlama günü ve ertesi 3 günü mutlaka değerlendir

Sabah ilk idrarla yapmamalısın.. ve testi yapmadan en az 2 saat öncesinden sıvı alımını kesmelisin.. hergün aynı saatte yapmaya çalış.. günde 1 kez yapman yeterli.. yumurtlama günü ve ertesi gün çatlamayı görene kadar teste devam et ve yumurtlama günü ve ertesi 3 günü mutlaka değerlendir
tmm cnm cok saol. ben 8. günü basladım. kacırmım diye hergun aynı saatte yapmaya devam ozman...

Belirtin var mı peki canim
Göğüs ağrısı son üç gündür var.normalde daha erken başlardı hafif kasık batması adet döneminde zaten olurdu.gaz var aşırı siskinligim var akıntım yok denecek kadar az bunlar gözlemlediğim belirtilerim canım yarında adet olmazsam şüphelenmeye baslicam iyice

Akıntım başlıyor canım önceden hiç bilmezdim yumurtlama günü nedir belirtisi nedir anlamazdım ama denemede 5. Aya girince artik vucudumu tanimaya başladım😊😊
Ben hiç anlamıyorum geçen ayda avulasyon testiyle takip ettim koyu çizgi olduğu gün kasık ağrısı olmuştu öle anladım.gecen ay koyu çizgiyi gördüğüm günde dahil tam 14 cu gün adet oldum bu ay ondan aslında şüphelendim biraz koyu çizgiyi tam 20 Ağustos ta gördüm bugün tam 25 ncı gün oluyor ben yine çatlama ertesi gün oldu varsayıyorum 21nden itibaren hesaplayincada bugün tam 14 gün hala gelen giden yok.insallah gelmez😊 yarında olmazsa var sanırım birşeyler derim.yaa ben çok heyecanlıyım nasıl gecicek bilmiyorum hiç☺️☺️

43DF6B85-ABB6-413F-BF6C-78D717FD23C7.jpeg

DA32AF24-4F34-4207-AE3B-A7D5134BDAD7.jpeg

Kızlaar besin önerileri lütfen dikkat edelim💁🏼‍♀️

günaydın kızlarr ...

Bende avulasyon testiyle ikinci ayım canım.bu konuda çok bilgim yok ama ben iki aylık test almıştım elimde çok olduğu için öğleden sonra ve akşam on gibi günde iki defa yaptım avulasyonu kaçırmamak adına idrara sıkışık yaptım ve iki saat sıvı tuketmedm mesela ikindi saati 4 de test yapicaksam saat iki de son idrarımı yaptım.saat dörde kadar sıvı almadım dört gibi testimi yaptım aynı şekilde akşam sekiz son idrar yaptım ona kadar sıvı tuketmedm testimi yaptım ama elimde testim var diye yaptım yoksa günde bı kere yapardım bende.

X