Temmuz anneleri sezeran mı normal doğummu yapacaklar?

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Ben normali istiyorum ama doktorum zor gibi dedi.Rahmim ters olduğu için normal doğum bebeğe doğum anında kalıcı hasarlar bırakabilir çok zorlanır çünkü bebek dedi.
Mecburen sezeryana döndüm bende.Ağrısız yapılıyormuş şimdiki sezeryan sen merak etme dedi..
Siz peki ne düşünüyorsunuz?

Ben normal doğum istiyorum. Ama henüz doktorumla böyle birşey konuşmadık. 7.ayda falan konuşuruz sanırım. İnşallah normal olur.

benimde sezaryan oalcak buyuk ihtimalle :KK43: çünkü rahmime dikiş atıldı açılma var diye..
normal dogumda korkutuyor acıkcası beni :)))

Sezeryanın dikişi sancıları ve ilk zamanlardaki bebeğimden yoksun bırakacak olması üzüyor benide.
Hayırlısı inşallah hepimiz inşallah sağsalim yaparız doğumlarımızı

sezeryan sonrası süt gelmeme problemi olabiliyor.. herşeyin doğalı en iyisi ama doktorlar en ufak riski göze alamıyorlar günümüzde.. sezeryanı tercih ediyolar.. dolayısıyla çoğumuz sezeryan olur bence.. tuhaflık bende mi bilmem ama ben sezeryandan daha çok korkuyorum..

Ben doğum videolarını izledim. Sezeryan daha irenç geldi bana ... Normal doğum daha iyi.. ama sağlık sonuçta. inşallah herkes nrmal doğum yapar

Bıdışım maşallah hiç korkmuyosun gibi geldi bana normal doğumdan inşallah yaparsın. Bende cesaret edip normal doğum istiyorum ama emin değilim korkuyorum yaa :KK43:

ya adamlar karnını kesiyorlar sonra dikiyorlar ötekinde cırt diye doğuruyorsun. izle bi doğum videolarını hangisi daha iyi... valla normal daha iyi. ben ortadan ikiye ayrılmak istemiyorum. Ben normalde iğneden bile korkarım. İkili testlerde kan alınırken ortalığı ayağa kaldırdım. Ama madem bebekler içeride ve biz onları çıkarıcaz korksakta korkmasakta...Normal doğum daha sağlıklı geldi.

Ya ben sezeryan izlemedim ama(ondan da korkmak istemedim) normal doğum izledim belki onun için bu kadar heyecan yaptım. Senin adına seviniyorum darısı başıma çünkü bende çok istiyorum normal yapmak. Bu arada epidural düşünüyomusun?

canım ağrısız doğum demek oda uyanık oluyor anne sanırım ama araştırmak lazım o konuyu bir riski var mı o doğum şekli hakkında pek bir bilgim yok
sen biliyorsan burada anlatırmısın biraz arkadaşlarda bende faydalanalım biraz.

Çok Detaylı bilmiyorum fakat bildiğim kadarıyla anne yine uyanık tabiki ve kuyruk sokumundan yapılan bir iğneyle ağrıyı daha az hissetmeyi sağlıyormuş kuzenimin eşi yaptı doğumunuda kolaylaştırdığını söylüyo ama doktorla detaylı bi şekilde konuşmak lazım riskleri varmı yada herkeze önerilebilen bişeymi diye.
Kısacası Epidural ağrıyı daha az hissetmek için yaptırılan bişey tüm bilgim bu canım

Ben normali istiyorum ama doktorum zor gibi dedi.Rahmim ters olduğu için normal doğum bebeğe doğum anında kalıcı hasarlar bırakabilir çok zorlanır çünkü bebek dedi.
Mecburen sezeryana döndüm bende.Ağrısız yapılıyormuş şimdiki sezeryan sen merak etme dedi..
Siz peki ne düşünüyorsunuz?

gulsahs merhaba ;

Benimde rahimim ters ama doktorum bana hiçbirsey söylemedi dediki gebelikle birlikte rahim döner ve normal pozisyona gelir dedi ben sezeryan ile doğum yapmak istemiyorum :1no2:bu konuyu bir sorayım 9 şubatta gittiğimde :çok üzgünüm:

Gözgöre göre ameliyat olamam bende yaaa:teselli:
Vallahi normal bağıra bağıra doğurmak istiyordum doktorum böyle deyince biraz üzüldüm ama bebeğim için hangisi daha rahatsa o şekilde doğurucam kısmetse.
Doğum hikayelerimizi de yazarız inşallah böyle..
Sezeryanı da izledim normalide.Allahım dediğim normali izlediğimde bebeğin çektiği sıkıntıyı görünce üzüldüm kıyamam dedim.Gerçi bizde aynı sıkıntıyı çektik hoş..

Çok Detaylı bilmiyorum fakat bildiğim kadarıyla anne yine uyanık tabiki ve kuyruk sokumundan yapılan bir iğneyle ağrıyı daha az hissetmeyi sağlıyormuş kuzenimin eşi yaptı doğumunuda kolaylaştırdığını söylüyo ama doktorla detaylı bi şekilde konuşmak lazım riskleri varmı yada herkeze önerilebilen bişeymi diye.
Kısacası Epidural ağrıyı daha az hissetmek için yaptırılan bişey tüm bilgim bu canım

evet bereno bende epidural ile normal doğum yapmak istiyorum sancılar başlayıp açılma olduğunda belden iğne yapılıyor anne çok az hissediyor ağrıyı buda ıkınmasına yardımcı oluyor ve doğum gerçekleşiyor ben bu şekilde biliyorum kızlar çokta güzel geldi bana rabbim nasip eder inşallh normal doğum yapmayı

Semras'cığım aynen bende normal istiyorum senin gibi ve bu epidural eğer bi riski yoksa benimde hoşuma gitti ve düşündüğüm bi yöntem. Allah hepimize hayırlısını nasip etsin

ben son zamanlarda o kadar cok denk geldim ki normal yapıp 50 60 dikiş atılanlara
ilk dogumda kesiyorlarmıs insanı :KK43:(
beni o cok korkuttu
yoksa acıısndan degil korkum,benim de canım toktur bagıra bagıra yaparım ama arkadasim 20 gun oturamadı 50 dikisi vardı hep pansumanlar yaptı kanamadan bez bagladı altına.
Allah ım hepimizi koruusun boyle dogumdan

bende normal düşünüyorum kızlar allaha emanet artık inşallah kolay dogum olur tüm anniş adaylarımızın dogumları

bende normal doğum dusunuyorum...size bir tavsiyede bulunacağım...daha temmuz anneleri için doguma 6 ay var...karşımızdaki kişileride normal veya sezeryandan korkutacak şeyler yazmasak...ben yapmayı düşündüğüm doğum şekli hakkında kötü şeyler okudugum zaman içimi çok kötü bir duygu kaplıyor...yani şimdiden kendimizi korkutmanın anlamı yok...birbirimize destek verelim...amacım kimseyi kırmak değil ama biraz yapıcı olalım lutfen...

X